894 Shares 7184 views

Jak odeprzeć oplot prawidłowo

Pomimo faktu, że w ostatnich latach nowych nowoczesnych kosiarek i nożyce, wielu nadal cieszyć zwykłe kosy ręki. Po tym wszystkim, po prostu usunąć trawę pod drzewami i wzdłuż ogrodzenia, aby wydawać pieniądze na nowy fangled pomocą całkowicie bezużyteczne. To będzie na tyle i tylko dziadek pluć na uchwycie. Jednak narzędzie to wymaga trochę opieki.

Z biegiem czasu blunta ostrza, staje się dość trudne do koszenia. Oczywiście, możliwe jest, aby podważyć jego poprzeczkę. Ale stały wynik w tym przypadku jest trudne do uzyskania. Po półtorej godziny pracy znów wymagają ostrzenia. Dlatego wielu rolnicy i ogrodnicy często pojawia się pytanie, w jaki sposób odeprzeć warkocz. Sprawa jest dość prosta technicznie, ale bardzo czasochłonne i wymaga nieco uwagi. W niewłaściwym podejściu, narzędzie może być po prostu zepsuć. Dlatego, zazwyczaj, w tym przypadku odnosi się do fachowcom. Jednakże, jeśli jesteś pewien swoich umiejętności, można spróbować zrobić to na własną rękę.

Przede wszystkim trzeba gotować narzędzi. Trzeba będzie stary plik, zwykle kikut lub drewnianego klocka i młotka. Od pierwszego narzędzia jest usuwana, a uchwyt jest cięty w pobliżu jego części wstęgi tak, że pozostałe pięć centymetrów. kawałek krawędzi będą musiały zredukować. W końcu, należy wziąć w kształcie profilu w półkole. Jest to konieczne, aby odeprzeć jej włosy i nadać jednocześnie kształt ostrza. Pięta miele młotek aż dopóki nie jest całkowicie gładka. Wspólne narzędzie nie może być używany.

Tak, jak odeprzeć kosę? Przygotowany kawałek pliku wbitych w bloku drewna drewna. Aby rozwiązać to lepiej, można użyć nakrętki. małe i kowadła mogą być stosowane w razie potrzeby. Ale w tym przypadku trzeba będzie specjalny młotek. Obok pluć usunięto ostrze. Aby to zrobić, wybić pierścień mocujący. Czasami to się obraca na nakrętce. W tym przypadku, ostatni sprzed Oczywiście obrócił. Następnie, klin jest usunięta, przy czym prosta konstrukcja rozłożyć na części.

Aby zrozumieć, jak odeprzeć oplot profesjonalnie, trzeba spojrzeć na jego ostrzu. Docelowo powinno mieć niewielki nacięcie na krawędzi. Aby to zrobić, i dać odpowiedni formularz profilu pliku. Ostrze jest umieszczone na krawędzi pliku młotkiem, całkowicie poziomo i zaczyna lekko dotyka się młotkiem. pokrycie zatem nie powinna być większa niż dwa milimetry. Może być dogodnie umieszczony pod drugim końcu pręta ostrza tej samej wielkości jak kowadło. Eksperci doradzają: lepiej jest uderzyć kilka razy, ale łagodnie niż jeden, ale silny. Musisz pokonać lekko pociągając młot wraz z samego metalu. Od czasu do czasu konieczne jest, aby nawilżyć. W rezultacie, cienki i bardzo ostra krawędź powinna dostać.

Zatem ostrze jest przetwarzany na całej długości. W rezultacie, krawędź nie działa całkowicie płaskie, takie jak, na przykład, noża. Nie zawsze są małe nacięcia. W końcu, to idzie coś takiego micropyle, która jest bardzo dobrze skoszonej trawy. Tak więc, jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak odeprzeć warkocz. Krawędź nie powinna być tylko odparty, ale jest rysowany. Na odwrotnej stronie uzyskuje się żądany rowek. Wszystko, co musisz zrobić bardzo ostrożnie.

Ponadto, ostrze jest nakładać na łodygi, wprowadzony klin i wszystkie stałe pierścień. Narzędzie jest gotowe do użycia. Mam nadzieję, że teraz masz mniej lub bardziej jasne, jak odeprzeć warkocz.