674 Shares 9283 views

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez: A Biography i działalność polityczna. Pełna lista prezydentów Wenezueli

Absurdem byłoby myśleć, że przeszłość 20 wieku była słaba na narodziny ludzi, którzy odgrywają wielką rolę w historii świata. Ale na wzmiankę o takiej wyobraźni przeciętnego człowieka z ulicy często rysuje postacie wojskowych i politycznych, uczonych i artystów z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem w Ameryce Łacińskiej, w tym samym czasie poważne pasje biegali wysoka, których wyniki określona rozwój koncepcji całego regionu w nadchodzących latach. Jednym z ludzi, który zasłynął właśnie w zakresie swoich ambicji politycznych i osiągnięć, został prezydentem Venesuely Ugo Rafael Chavez Frias (Hugo Rafael Chávez Frías).

Początkowe etapy biografii

Urodził się, pojawił się 28 lipca 1954. Jego narodzin, wieś Sabaneta, znajduje się w stanie Barinas, nic specjalnego się wyróżniał. Urodził zwykły nauczyciel przyszły prezydent w rodzinie. W uzupełnieniu do nowonarodzonego Hugo, jego rodzice mieli kilkoro dzieci. Jednak rodzina nie była najczęstszą z chwalebnych rewolucyjnych korzeni.

Tak więc, jednym z Chavez na strony matki był aktywnym uczestnikiem wojny domowej 1859-1863 lat. Jego pradziadek w 1914 roku, udało się podnieść powstanie, którego celem jest obalenie rządu innego dyktatora. Nie jest zaskakujące, że opowieści o czynach swoich przodków, ustnie przekazywane do rodziny Cháveza, miały istotny wpływ na wszystkich jego późniejszych działań i aspiracji. Tak szybko, jak przyszły prezydent Wenezueli ukończeniu kursu szkoły średniej, od razu wszedł do Akademii Wojskowej. W wieku 21 lat ukończył z niego wychodzi z murów uczelni macierzystej w randze porucznika.

Tworzenie własnej organizacji

Służył w części powietrzu. Poszło mu z czerwonym berecie, bez których Comandante następnie publicznie nie pojawia. Już w 1982 roku (choć wiele osób uważa, że akademia), tworzy własną organizację KOMAKATE. Rozszyfrowania nazwy jest prosty – słowo to oznacza „pierwszy porucznik”, jest złożone z pierwszych liter środkowych szeregach. Oczywiście, przyszły prezydent Wenezueli natychmiast stał się niekwestionowanym liderem wśród niej. Nie jest to zaskakujące, że organizacja niemal natychmiast zamienił się czysto rewolucyjne.

Awaria na drodze do władzy

W 1992 roku, próbował obalić obecnego prezydenta Carlos Andres Perez. W uczciwości, aby wspomnieć, że naprawdę nie jest bardzo dobry władca: korupcja jest otwarcie poza skalę, a wydatki publiczne stale maleje. Pomysły Chavez prowadzona całkiem sensowny: chciał zbudować nowy rząd ludu, nie poplamione się wymuszeń i łapówkarstwa, przepisać Konstytucji, który miał ogromną liczbę wad. Ale Peres rząd w czasie nie udało się zapobiec zamach.

prawowity prezydent

Na swoim koncie, Andres Perez, nie zniszczyć swojego przeciwnika fizycznie. I to jest bardzo rzadkie, jeśli mówimy o dyktatorów Ameryki Łacińskiej. Chavez oddał się do władz po instruowania swoich zwolenników, aby nie dokonać przewrotu zbrojnego. W tym celu władze skazał go na zaledwie czterech lat więzienia, aw 1994 roku został zwolniony na mocy amnestii. Po tym Chavez odrzucił ideę zbrojnego przewrotu. W celi, myślał dużo o polityce, a więc zdecydowana osiągnąć moc jedynie legalnymi środkami.

W 1998 roku, tuż przed nadchodzącym wyborów prezydenckich, Hugo rozpoczął swoją kampanię. W odróżnieniu od wielu swoich rywali, jego slogany były proste, a kandydat był człowiekiem, który został zapamiętany przez potencjalnego elektoratu swoich działaniach niż jej brak. Ponadto Chavez obiecał w końcu położyć kres korupcji w kraju. Nic więc dziwnego, że osiągnął swój cel. Nowy prezydent Wenezueli zdobył nieco więcej niż 54% głosów, ale to był prawdziwy triumf.

Demokratyczni władcy kraju

Przy okazji, a na ile był tylko głowy państwa? Niestety, lista prezydentów Wenezueli, niemożliwe jest przytoczyć tutaj, ponieważ nie było 48 osób. Więc ograniczymy listę głów państw, które zajmowane stanowisko od 1952 roku (po raz urodził Chavez). Tak więc, oto one:

  • Marcos Jimenez, który przebywał w biurze od 1952 do 1958 roku.
  • Wolfgang Ugueto. Wstąpił na tron „” w 1958 roku, w wyniku przewrotu wojskowego. Ledwie prezydentowi pozostać jeszcze jeden rok.
  • Edgar Sanabria. Tymczasowy gubernator, adwokat.
  • Romulo Betancourt. Był prezesem od 1959 do 1964 roku.
  • Raul Leoni. Na stanowisku od 1964 do 1969 roku.
  • Rafael Caldera, który rządził od 1969 do 1974 roku.
  • Ten sam Carlos Andres Perez, w swoim czasie, Hugo zasadzka za kratkami. Przebywał w biurze od 1974 do 1979 roku.
  • Luis Herrera Kampins. Rządził od 1979 do 1984 roku.
  • Jaime Lusinchi. Okres prezydentury – od 1984 do 1989 roku.
  • I znowu … Carlos Perez. Znowu był prezesem od 1989 do 1993 roku.
  • Od czerwca 1993 roku do 1994 roku, na przemian ciągnąc ciężar przewodnictwa Octavio Lepage i Ramon Hose Velaskes. Były działania.
  • Wreszcie, Rafael Caldera. Pełnił od 1994 do końca 1998 roku.

Tak, prezydent Wenezueli, których wykaz podaliśmy w artykule (nawet jeśli nie jest wyczerpująca) orzekł średnio o pięć lat. Przed nimi jako prezydent, ludzie rzadko przechowywane przez więcej niż dwa lub trzy lata, a szczególnie w czasach rewolucyjnych ten post przez rok są zastępowane przez trzech lub czterech osób. Więc Hugo Chavez i jego „przyjaciel przysięgły” Andres Perez – zjawisko w środowisku politycznym, unikalny w Wenezueli. Najpierw przebywał w post przez prawie 12 lat, Perez – w sumie dziewięć lat.

Innowacje w sferze gospodarczej i politycznej

Co zrobił Hugo Chavez po objęciu urzędu? Najpierw postawił ścisłą kontrolę państwa nad spółką olej Petroleos de Venezuela: wszystkie jej zyski były skierowane do programów społecznych. Zatem pieniądze poszły na budowę nowych szkół i szpitali, programu edukacyjnego mas, rozwój programów rolnych w kraju. Hugo wiedział, co robić, bo co najmniej 70% ludności w tym czasie żyli w biedzie, wsparcia wyborczego gwarantowany automatycznie. Dzięki wsparciu ludzi, wenezuelski prezydent Chavez przygotowuje projekt dla nacjonalizacji innych firm.

W rok po jego wyborze, stworzył projekt nowej konstytucji, aw 2000 roku ponownie zdobył w ostatnich wyborach, tym razem wpisując tylko 60% głosów. Ale Chavez rozważyć kolejny „książąt małomiasteczkowe” kto „jeździli” na właściwą pracę z elektoratem, nie jest konieczne: Hugo naprawdę zrobił wiele dla kraju.

Czarna krew gospodarki

Ponieważ Stany Zjednoczone były silnie uzależnione i nadal jest uzależniona od ropy Ameryki Południowej, a ze względu na korzystną sytuację na rynkach energetycznych w roku 2000, to jest decyzja dziwić prezydenta na zmianę kursu politycznego państwa. W ciągu zaledwie kilku lat, biedny, pogrążonego w korupcji, Wenezuela stała się ważnym i wpływowym graczem w regionie. Ze względu na stabilną sytuację finansową, a także ze względu na ostrą krytykę ze Stanów Zjednoczonych, były prezydent Wenezueli udało się skonsolidować wokół niego jest mniej lub bardziej główne kraje Ameryki Łacińskiej.

Historia reelekcja

Opozycja w kraju był mocno niezadowolony i przestraszony działania Hugo, a więc wielokrotnie próbował pozbyć polisy przez wszystkich dostępnych środków. 12 kwietnia 2002 roku został obalony w wyniku zamachu stanu, ale junta trwała tylko dwa dni: 14 kwietnia Chavez po raz kolejny powrócił do prezydentury jego lojalnych żołnierzy. W 2006 roku to kolejna reelekcja.

Tak więc, prezydent Wenezueli (którego biografia jest rozpatrywane w artykule) stał się jednym z najbardziej „long-playing” polityków na świecie. Co powiedzieć o Ameryce Łacińskiej, gdzie termin prezydenckich rzadko trwa dłużej niż rok!

W 2007 roku Chavez założona Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli, pod skrzydłami której zbiera niemal wszystkich swoich współpracowników i utalentowanych polityków. Pięć lat później, w 2012 roku, po raz kolejny ponownie wybrany na prezydenta kraju.

Począwszy od końca

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez jest od dawna cierpi na raka. W każdym razie, co najmniej cztery lub pięć razy w ramach leczenia zarówno w kraju i na Kubie. Trudno powiedzieć, jak wiele operacji i chemioterapii musiał przejść. Operacja, która została przeprowadzona w 2012 roku w szpitalu Kuby, nagle komplikuje ciężkiej infekcji płuc.

To z tego powodu, że kolejna inauguracja Chavez w styczniu 2013 roku został uznany za ważny, mimo że większość „nowych” prezydent na nim nie było. Wydawałoby się, że wszystko działało: w lutym prezydenta za pomocą Twittera, ogłosił swój powrót. To właśnie skoro nie zostawił szpitalu wojskowym w Caracas.

Wtedy wszystko alert. Jak się okazało, nie na próżno: 06 marzec 2013, Nicolas Maduro powiedział, że były prezydent Wenezueli Hugo Chavez zmarł na ciężką chorobą nowotworową. Mimo, że wielu obywateli i podejrzewa możliwość takiego smutnego zdarzenia pierwotnie, to wciąż trudno im szok.

„Backstage” Talenty

Ten człowiek pamiętał całego świata do jego niewyczerpanego optymizmu i entuzjazmu, niestrudzony pragnienie działania i wszechstronnych zainteresowaniach. Co może prezydent Wenezueli? Najciekawsze jest to, że wiele Ameryki Łacińskiej, będąc żarliwych katolików, nie zawsze są w stanie dokładnie zacytować fragment z Biblii. Hugo jest w stanie. Ponadto czytał pamięć o wielkich fragmentów Pisma, łatwo wracając do przerwanej rozmowy godziny lub nawet więcej. Prezydent uwielbiał pracę Bolivar, lubił akwarele, kochał muzykę, a na tym polu jego zainteresowania były bardzo zróżnicowane.

Tak więc, pod koniec 2007 roku świat ujrzał zbiór piosenek, które występował sam, i że zanim uczniowie mogli ocenić w audycji. Rok później nagrał kilka własnych kompozycji, które są zawarte w zbiorze o nazwie „Musica para la Batalla” ( „Muzyka dla walki”). Głęboki szacunek dla sportu. Od dzieciństwa był dobry piłkarz, nawet późno w życiu zawsze znalazł czas, aby rzucić parę piłek.

życie osobiste

Ile razy był żonaty Chaves Ugo? Biografia (wenezuelski prezydent, który pojawia się niemal ascetyczny) i naprawdę pokazuje jego przykładowy Family Man. Ale w życiu osobistym wciąż nie jest zbyt szczęśliwy. Tak więc, w 1992 roku, kiedy Hugo został uwięziony z nim złamał pierwszą żonę. Drugi towarzysz życia Marisabel Rodriguez stał się dość znany dziennikarz.

Że jest to jeden z założycieli nowej konstytucji. Z nieznanych powodów, że sam prezydent nigdy nie wspomniano, rozwiedli się w 2002 roku. W tym przypadku, ex-żona publicznie skrytykował wszelkie reformy jej byłego męża. W Chaveza pięcioro dzieci: cztery z pierwszego, i jedną córkę z drugiego małżeństwa.

Koniec pewnej ery

Wenezuela utrzymuje teraz na kogoś? Prezydent Maduro, wiernym towarzyszem zmarłego Chavez jest na swoim stanowisku w marcu 2013 roku i do dnia dzisiejszego. Biorąc pod uwagę fakt, że w okresie od 2011 do 2013 roku w kraju prawie wszystkie obowiązki prezydenta już miał, Nicolas Maduro można już uznać za długowieczność polityczny.

Bierze taki sam przebieg, jak w Hugo. Jednak, gdy Maduro wielu branżach (zwłaszcza ropy naftowej) dokonano znacznych ustępstw. Wielu sceptyków uwierzyć, że jeśli Nicholas Wenezuela ma wszelkie szanse, aby stać się krajem, który nie znajduje się w regionie żadnego wpływu. Cóż, możemy się tylko domyślać. Czas pokaże, w jaki sposób prawo były nosicielami takich poglądów.

Jeśli nowy prezydent nie pójdzie zbyt daleko i będzie kontynuować programy społeczne, które są rozpoczęte przez swojego poprzednika, będzie on z pewnością osiągnąć imponujący sukces. W każdym razie, mieszkańcy Wenezueli dość ciepło przyjęty wiadomość o jego prezydentury. Oczywiście przewaga głosów wynosił tylko 1%, ale jest na tyle doświadczonym politykiem, który zna wszystkie potrzeby i problemy państwa.