125 Shares 4638 views

Analiza pracy i recenzji: "Opowieść człowieka realnego"

Często rozumienie sensu, znaczenia i ideologicznego zamiaru pracy pomaga opuścić informacje zwrotne na ten temat. "Opowieść człowieka realnego" to książka napisana przez słynnego sowieckiego pisarza B. Polev w 1946 roku. Opowieść opierała się na prawdziwych opowieściach, które miały miejsce z pilotem Aleksiejem Maresiewem. Ta książka opowiada o trudnej walce bohatera nie tylko ze względu na jego fizyczne przetrwanie, ale także z powodu jego godności moralnej, honoru żołnierza i prawa do walki w oddziałach, pomimo straszliwych obrażeń. Prace były tak popularne, że w następnym roku ta sama wersja ekranowa pojawiła się na ekranach kraju, co podwoiło zainteresowanie tą wspaniałą historią.

Informacje o wprowadzeniu

Komentarze na temat, jak bardzo kompozycja była dla czytelników. "Opowieść człowieka realnego" to rozwinięte płótno o tworzeniu się osoby, przezwyciężaniu przeszkód, o niezłagalnej woli i upartym pragnieniu osiągnięcia celu w imię sprawiedliwości. W ten sposób miłośnicy twórczości pisarza opisują ideologiczną intencję książki. Ich zdaniem, pierwsza część, opisująca nieludzkie wysiłki podjęte przez pilota, aby uratować życie wrogiem okrążającym w dzikim lesie, okazała się szczególnie istotna, a jednocześnie przerażona jego perswazją. Ten rozdział, według niektórych użytkowników, uderza w okrutną prawdę i zastraszający obraz wojny.

Opinie o walce bohatera

Przygotuj lekcje szkolne dla tego produktu pomoże w recenzjach. "Historia prawdziwego człowieka" jest książką poświęconą ciężkiej walce o Meresjew z życia, gdy jego samolot został zestrzelony, a on sam w lesie, w pobliżu linii frontu, ryzykując, że są zauważani przez wrogów co minutę. Wszyscy czytelnicy twierdzą, że autor udało się przekazać nie tylko fizyczne cierpienie charakteru, ale także jego moralne doświadczenia.

Niektórzy czytelnicy zwracają uwagę na podobieństwo Meresyev do bohatera opowieści J. Londyn "Miłość życia", która również dosłownie wyrwała się z ostatniego zwycięstwa sił przy śmierci. Sowiecki pilot wykazał niezwykłą odwagę i wielką siłę, gdy dosłownie zmienił się w pół tuzina, udało się czołgać się do chaty sowieckich partyzantów. Fani tej twórczości byli pod wielkim wrażeniem tych scen, w których przedstawiono konkretne działania bohatera o ich zbawieniu, czego dowodem są zeznania. "Historia prawdziwego człowieka" to książka poświęcona walce pilotów z naturą i sobą, która jest jego trwałością.

W drugiej części

Ci, którzy zapoznali się z omawianą pracą, zgadzają się, że autor był szczególnie skuteczny w przekazywaniu stanu psychicznego pilota podczas okresu powrotu do zdrowia. Jego wielkim wpływem na niego byli towarzysze w szpitalu. Ich los był nierozerwalnie związany z Meresievem, który w związku z nimi znalazł pocieszenie. Dzieło "Opowieść człowieka realnego", które pokazuje zachowanie zainteresowania czytelników w tej historii, pokazuje ciężką walkę psychologiczną, którą bohater musiał zmęczyć, aby znaleźć w sobie pragnienie by żyć znowu. W tej części dowiadujemy się o swoich doświadczeniach z powodu oblubienicy Olgi, którą boi się przyznać do jego tragedii. Faktem jest, że nogi zostały odcięte, ponieważ lekarze nie mogli powstrzymać gangreny. W końcu, pod wpływem nowych towarzyszy, Cherry zaczyna się uczyć, jak iść na nowo. Zdaniem czytelników ta szczegółowa analiza psychologiczna trwającej wewnętrznej walki z sobą jest kluczową sceną całej pracy.

O czwartej części

Przegląd książki "Opowieść o człowieku realnym" pokazuje, że ta praca nie straciła znaczenia nawet w naszych czasach. Użytkownicy twierdzą, że autor był w stanie przekonać i wiarygodnie pokazać nową formację swojego bohatera nie tyle fizycznie, jak duchowo. Czytelnicy szczególnie lubili te sceny, w których Meresyev, już bez nóg i przy użyciu sztucznych kończyn, nauczył się tańczyć, aby wreszcie pozbyć się sztywności. Według nich, w tym odcinku pokazał się prawdziwy charakter Pilota Polevoya. "Opowieść prawdziwego człowieka", która świadczy o tym, ile autor potrafił dotknąć uczuć swoich czytelników, kończy się opisem bohaterskich bohaterów bohatera po powrocie do lotnictwa.

O wojnie

Zdaniem użytkowników, jego list do Olgi stał się wskaźnikiem pełnego powrotu do życia bohatera. Z korespondencji z nią dowiadujemy się o jego stanie umysłu i nastroju. Miłość do niej inspiruje go do angażowania się w nowe i nowe walki z przeciwnikami. W jednej z takich bitew nie tylko zdołał uciec przed straszliwym pościgiem, ale także ocalić swojego skrzydlatego. Czytelnicy zauważają dotyk, kiedy pilot poczuł się znów pełnoprawnym myśliwcem i postanowił wreszcie napisać oblubienicę całą prawdę, której wcześniej nie ośmielił.