228 Shares 6451 views

Dlaczego mężczyźni boją się pięknych kobiet: specyfika psychologii i ciekawostki

Mężczyźni zawsze wyceniane w ich ukochanego urody. Według socjologów, ponad siedemdziesiąt procent młodych ludzi w wieku poniżej dwudziestu pięciu lat przy wyborze kobiety wolą tego, którego dane zewnętrzne są znakomite. Jednak w grupie mężczyzn w wieku powyżej trzydziestu pięciu lat, liczba ta zmniejsza się do trzydziestu siedmiu procent. Co się dzieje w głowach? Dlaczego nagle zmieniają swój stosunek do kobiecego piękna? Psychologowie twierdzą, że sprawy w banalnej strachu atrakcyjnych i udanych pań. Dlaczego mężczyźni boją się pięknych kobiet? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym artykule.

Współczesne społeczeństwo: relacja między mężczyzną a kobietą

Coraz częściej płci pięknej zastanawiasz się, dlaczego mężczyźni boją się pięknych kobiet. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w dzisiejszym społeczeństwie rośnie z każdym rokiem liczbę samotnych kobiet.

Większość z nich posiada wszystkie niezbędne cechy, by być kochanym i zbudować silną rodzinę. Większość z tych kobiet są, mają dobre wykształcenie, prestiżową pozycję i charakteryzują się wybitnymi danymi zewnętrznymi. Wydaje się, że taki piękny człowiek nie musi pozbawiać uwagę. Ale w rzeczywistości, wszystko idzie nie tak różowo. Socjologowie twierdzą, że ponad pięćdziesiąt procent płci w wieku rozrodczym są pojedyncze. Większość z nich nie zostały jeszcze żonaty, niektóre są rozwiedzeni po przelotnej małżeństwa w bardzo młodym wieku. Więc dlaczego mężczyźni boją się inteligentnych i pięknych kobiet? Co powoduje ich ominąć tych, którzy mogą im przyzwoity para? Wróćmy do wyjaśnienia psychologii.

Dlaczego mężczyźni boją się pięknych kobiet: psychologia

Dla profesjonalistów nie są tajemnicą nasze tajne myśli, pragnienia i lęki. Większość psychologów można łatwo odpowiedzieć na pytania, które dręczą płeć piękną. A przede wszystkim pań chce wiedzieć, dlaczego mężczyźni boją się pięknych kobiet.

W rzeczywistości, wszystko jest proste. Fakt, że człowiek początkowo dostosowane do podboju i pokonywanie przeszkód. To w jego umyśle genetycznie i powinno pomóc w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi. A zanim to było tak – ludzie mają niezwykłą siłę fizyczną, chronić swoją rodzinę przed wrogami zewnętrznymi, dostarczania żywności i zarabiać pieniądze, aby podnieść swoje dzieci. Jednak w ostatnich latach struktura społeczeństwa zmieniła się tak, że przedstawiciele silny połowa ludzkości straciły znaczenie społeczne. Ponieważ aby przetrwać, nie potrzeba siły fizycznej, a panie sam radzi sobie całkiem dobrze z obowiązków wszystkich ludzkich, w tym zarabiać.

Można powiedzieć, że mężczyzna i kobieta są nie tylko nazywa w swoich ról społecznych, ale uległy one zmianie. Naturalnie, ten trend negatywny wpływ na instytucję małżeństwa i przyniosła wiele samotnych ludzi, którzy nie mogą zbudować swój związek. Prowadzi to do tego, że płci pięknej coraz chętniej stosunków, ale jedynym sposobem, aby zobaczyć zdobycze mężczyzn w uprawie ich zewnętrznym pięknem. Spędzają dużo czasu w salonach, robi się potu w centrum fitness i wydać dużo pieniędzy, aby kupić seksowne stroje. Jednak im więcej wysiłku panie spędzają na nim wyglądać jak milion dolarów, tym mniejsza szansa, że mają to do zdrowego i harmonijnego związku. Dlaczego mężczyźni boją się silnych i pięknych kobiet? Psychologowie są gotowi dać dokładną odpowiedź.

Dlaczego mężczyźni boją się pięknych kobiet: 10 powodów

Według ostatnich badań, podświetlony dziesięć najważniejszych powodów, które sprawiają, że nawet najbardziej pewni przedstawiciele połowa ludzkości uniknięcia znajomości uznanych piękności:

  1. Strach przed odrzuceniem.
  2. Wysoka konkurencja.
  3. Potrzeby finansowe.
  4. Nesovmestmmost piękno i oszczędność.
  5. Zespół pod pantoflem.
  6. Strach bycia w centrum uwagi.
  7. Strach bycia w cieniu.
  8. Strach przed intymnością.
  9. Frywolność.
  10. Strach przed wyśmiewał.

Każdy z lękami opiszemy w dalszej części tego artykułu.

Strach przed odrzuceniem

Nikt nie lubi być odrzucone, zwłaszcza gdy chodzi o relacje miłosne. Vanity mężczyźni mogą być bardzo poważne skutki, jeśli nie ładna dziewczyna. Więc łatwiej jest nie do podejmowania ryzyka i nie są odpowiednie do spełnienia jasną urodę, bo była przyzwyczajona do wiadomości i nie potrzebuje innego wentylatora.

wysoka konkurencja

Według większości mężczyzn, piękne kobiety są ogromna liczba związków i są zawsze szuka najlepszych. Dlatego każdy, kto doprowadzi romans z żywą i pewnej siebie kobiety, musi być stale konkurować z innymi przedstawiciele silniejszej płci. Po nowy beau może być lepiej niż kiedykolwiek, a ona rzuciła się w jego ramiona już. Dlatego mężczyźni uważają, że lepiej jest unikać kontaktów z niemowlę.

kwestie finansowe

Piękno wymaga pieniędzy. Wie absolutnie wszystkich ludzi i dlatego wierzę, że nawet przelotny romans ze spektakularnym pani zwróci się do nich w nadmiernych kosztów. Po wszystkie piękności są wykorzystywane do drogich prezentów, wypoczynek w ośrodku, a także kosmetyczek i masażystów.

Piękno nie może być dobrą gospodynią domową

Mężczyźni uważają, że pani, która spędza większość swojego czasu dbanie o siebie, nie może być ekonomiczny. Pewnie nie spodoba i nie można gotować, można sobie wyobrazić, jak dbać o męża i woli polegać na asystentów opieki domowej.

zespół pod pantoflem

Każdy człowiek boi się uzależnienia od kobiet. I, niestety, współczesny świat jest bogaty w historii, gdzie piękno, różniących charakter Bitchy i nastrojowy, wyciągnął z jego Cavaliers wszystkie pieniądze, a następnie przejdź do bogatej i człowiekiem sukcesu. Chcę przeżyć to nie jest reprezentatywna dla silniejszej płci.

Strach bycia zawsze w centrum uwagi

Piękno zawsze przyciągają uwagę innych, a zatem taka kobieta towarzysz, chcąc nie chcąc stać się przedmiotem rozmów i postaw. Ale o to właśnie człowiek nie lubi takiego nadmiernego zainteresowania osobie i nie chcą pogodzić się z nim stale.

Mężczyzna w tle

Nowoczesne piękne kobiety są często bardzo skuteczne w biznesie. Oni pewnie prowadzenia działalności gospodarczej i przyzwyczaić się do zarządzania dużą liczbę podwładnych. Każdy człowiek podświadomie boi się być w cieniu takiego piękna i często zazdrosny o jej pozycji w społeczeństwie.

Rozbieżności strach w łóżku

Przedstawiciele silniejszej płci jest bardzo trudne i bolesne doświadczenie niepowodzenia w sferze intymnej. Większość ludzi wierzy, że piękno w łóżku odwiedziło wielu ludzi, więc jej doświadczenie może być bardzo dobrze przekraczać doświadczenie nowego pana. Nie bój się przekonać damę serca podczas pierwszego seksu jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi.

Poważny związek nie dla piękności

Życie wydaje ciąg piękności spotkań towarzyskich, imprez i wycieczek. Dlatego trudno jest sobie wyobrazić, że taka kobieta wolałaby inspirujące prostego życia i wygodny dom. Wielu ludzi wierzy, że romans z piękną kobietą być łatwo i bardzo szybko się kończy, bo związek nie jest dla niej.

Strach przed wyśmiewał

Według psychologów, większość silniejszej płci nie nadaje się do zapoznania się z piękną, nie może zostać podniesiona do śmiechu. Wszakże w umyśle ludzi są bardzo mocno zakorzenione stereotypy arogancji i chłód atrakcyjnych kobiet. Dlatego lepiej nie stawiać się w niezręcznej sytuacji i nie zbliżać się pięknem, starając się nawiązać znajomy.

Mamy nadzieję, że teraz rozumiesz, dlaczego mężczyźni boją się pięknych kobiet, a można ją znaleźć tylko, mimo wszelkich obaw, które, jak się okazuje, jest pełen czele naszych wybranych przedstawicieli.