561 Shares 5250 views

Zdjęcia Bogdanow-Belsky Nikołaj Pietrowicz: nazwa, opis

Artysta z dźwięcznym imieniu Bogdanow-Bělský pochodził z niższych klas społecznych. Wydawałoby się, że środowisko, w którym dorastał, był zobowiązany do mielenia go i wchłonąć, ale nie. Artysta był wykształcony i sława. Jego biografia – przykładem nie tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności, a nieustające ciężkiej pracy. Obraz wiejskiej szkole, jego uczniowie i nauczyciele stała się podstawą jego pracy.

Nikołaj Pietrowicz Bogdanow-Belsky: biografia

Frosty popołudnie 08 grudnia 1868 w Smoleńsku parobka urodziła nieślubne dziecko. Każdy wie, jak społeczeństwo traktuje te dzieci, a nawet od dołu. Matka z dzieckiem „miłosierdzie” osłonięte jej starszy brat. Wiele trudności spotkał Mikołajek. Przy urodzeniu, otrzymał nazwisko Bogdanov – dany przez Boga. „Belsky” artysta później dodał, na cześć powiatu, która wzrosła.

Pierwsze dwa lata nauki w wiejskim chłopcu otrzymał szkołę kościelną w Shopotove. Pod wpływem swego nauczyciela, księdza, był profesorem w Szkole Racza. Tu zostali przeszkoleni tak samo jak Nikolai, prosty chłop chłopca. Ten człowiek odegrał decydującą rolę w życiu artysty. Sam Bogdanow-Belsky zawsze powiedzieć, że zawdzięczam mu wszystko.

Widząc talent chłopca do malowania, Raczyński pomógł mu zapisać się na pierwszej szkoły rysunku w Trinity-Sergiusz Ławra, a następnie w Moskiewskiej Szkoły Malarstwa. Patronem chłopiec pomagał finansowo co miesiąc przeznaczyć pieniądze na utrzymanie. Szkoła Mikołaj wszedł do klasy krajobraz, który działał bardzo dobrze, często odwiedzając pierwsze miejsce wśród kolegów. Młody człowiek był bardzo szczęśliwy z nauczycielami, to było niezwykłe rosyjscy artyści: Wasilij Polenow, Władimir Makowski, Hilarion Prianishnikov. Na temat obrazu ukończenia Nicholas myślał długo i skłoniło jej Raczyńskiego. Wynikiem entuzjastycznej pracy artysty malował „przyszłość mnicha”.

Po ukończeniu Moskiewskiej Szkoły Bogdanov-Belsky kontynuował studia na Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu w klasie Ili Repina. Pod koniec 1895 roku absolwent idzie do Europy: w Paryżu, Monachium, a następnie do Włoch. Wzbogacony barwne obrazy artysty, zwiększając jego własności technik malarskich.

Glory w Rosji Bogdanov-Belsky przynieść obraz „przy wejściu do szkoły” oraz „Obliczanie Mental”. Na artysty wylewa zamówienia: portrety, martwe natury i pejzaże. Pisał najbardziej znanych i wpływowych ludzi swego czasu. Jego ręce należą portrety cesarza Mikołaja II, Grand Dukes Fedora Shalyapina. Ale jego ulubione modele – chłopcy chłopskie, żywy, szczery i bezpośredni.

Jego prace nabyte Galeria Trzeciakowska, bierze udział w wystawach Wanderers partnerstwa. Jego obrazy są podróże do Rosji, a następnie eksportowane do Paryża i Rzymu. Na 35 lat Nikołaj Pietrowicz Bogdanow-Belsky stał się akademik malarstwa, a po 10 latach – członek Akademii Sztuki.

Po dojściu do władzy, rewolucyjny myślący urzędnik sztuka staje się „w lewo”. Zaczyna się prześladowania malarzy realistów, klasyczna sztuka i więdnie wyeliminowane. Korovin, Polenov, Vasnetsov, Nesterov – wszystko doświadczył trudów czasie post-rewolucyjnej. Na zaproszenie swojego przyjaciela Bogdanow-Belsky przeniósł się do Rygi. Tutaj artysta z nowych sił do pracy, aktywnie uczestniczy w międzynarodowych wystawach sztuki rosyjskiej. Jego obrazy znajdują się sukcesem i rozchodzą się w kolekcjach prywatnych. Do tej pory wielu płócien Bogdanow-Belsky rozproszone w całej Europie Zachodniej.

W 1941 roku, 73-letni artysta dogonił nowego testu: wojnę. Ale nie ma już siły walczyć, zbyt wiele zostało zakończone i cierpienia. Artystka zachoruje, pozostawiając jego sił twórczych. Nikołaj Pietrowicz miał operację w Niemczech, ale to nie pomogło. W 1945 roku podczas bombardowania artysty umiera. Został pochowany na cmentarzu rosyjskim w Berlinie. Zdjęcia Bogdanow-Belsky i teraz są bardzo popularne. Niektóre z nich można zobaczyć w Galerii Trietiakowskiej i Muzeum Rosyjskiego, wiele znajdują się w zbiorach prywatnych.

"Przyszłe Monk" (1889),

Ideą tego Bogdanov-Belsky skłoniło jego przyjaciela i opiekuna Raczyńskich. Została napisana w 1889 roku.

W małej kabinie pokojowej siedzieć dwie osoby: starszy mnich pielgrzym i marzenia chłopca chłopskiej. Mnich mówi coś do niego, a chłopiec usłyszał. Przed oczami stoją pobożny obraz spokojnej przyszłości. On słucha nieznajomego, ale myśl nie jest już w pokoju, ale gdzieś w przestworza nieznane. Kiedykolwiek i on też idzie z plecakiem na plecach chwalić imię Boga.

Obraz został namalowany dla egzaminu na studiach. Z wielkim niepokojem artysty oczekując jego wynik: w końcu był w klasie krajobrazu i malarstwa rodzajowego prezentowane. Mimo obaw, obraz okazał się sukcesem i został kupiony przez głównego kolektora, a następnie dostał się do Pałacu Cesarskiego.

"Wirtuoz" (1891),

Jest to jeden z pierwszych obrazów chłopskiej rebyatney napisanych przez Bogdanov-Belsky. Wirtuoz, okazuje się – prosty chłopak. Proste, ale nie do końca. Jego odtworzyć bałałajka skupionych wokół kręgu dzieci. Istnieją dwa dziewczynka i starszy chłopiec. Wszyscy uważnie słuchać muzyki na koncert wielkiego artysty i złapać każdy dźwięk. Sam wirtuoz koncentruje się na jego grze. Artysta umieścił je na malowniczej polanie w lesie brzozy. Krajobraz, droga do każdego serca, harmonijnie sformułowane przez grupy dzieci i myślę, że słucha gry młodego talentu.

"Mental obliczenie" (1896)

W 1896 namalował ten obraz Bogdanow-Bělský. Pisanie na niej jest nadal często proszeni o napisanie do dzieci w szkole. Rola nauczyciela artysty przedstawiony własnego mentora Racha. Klasa w szkole wiejskiej. Jest to relacja ustna. Obraz jest pełen napięcia jest odczuwalne w każdej ciężkiej pracy. Dominującym miejsce jest zajęte przez czarnego łupku z matematycznego np. Oni otoczyli facetów pokładach różnych grup wiekowych. Przykładem trudności i starają się liczyć tym bardziej, że w umyśle! Na każdym widocznym obliczu ciężkiej pracy myśli. Na pierwszym planie chłopiec pociera brodę w zamyśleniu. Odciął krótki, niesforne włosy najeżone jeża. W porównaniu z innymi dziećmi, ubrany bardzo słabe: dirty z poszarpaną koszulę łokieć pasem koronki, grube spodnie widziałem lepsze dni. Jego twarz była napięta: tutaj jest, że odpowiedź jest w zasięgu ręki teraz zsuwa się języka!

Nie wiemy, co stanie się z tych chłopców w przyszłości. Być może sprawa będzie nadal ojców i dziadków, a orać ziemię we wsi. Może opuścić miasto i „knock out na świat”, a niektórzy nawet zostać nauczycielem samego siebie. Jedno jest pewne: w pasożyt i leń żaden z nich nie odwróci się od wszystkich rozsądek.

W 1897 roku Pavel Tretiakowska nabyte „Mental obliczenia” dla galerii. Obraz jest teraz popularne, wiele zatrzymał się przed nią, aby rozważyć szczegółowo.

„Drzwi szkolne” (1897)

Wiele zdjęć Bogdanow-Belsky, przedstawiających wiejskiej rebyatnyu, autobiograficzny. „Przy drzwiach szkoły” – tak po prostu. Na zdjęciu widzimy czysty, jasny klasy szkoły wiejskiej. Łupek z dokładnie wyrównana linie, schludnych rzędach biurek, pilnie pochylił nad głową z książek. A wszystko to wygląda łaska nowego ucznia. Chłopiec ubrany bardzo słabo. Kurtka, patchwork, obecnie wydaje się rozpadać tuż nad nim, na spodnie ziejące dziury wielkie sandały noszone i brudne. On stoi plecami do widza, i wygląda przez drzwi okiem na cały ten splendor, nie ośmielił się wejść. Może tylko raz stanął młodego pasterza Mikołaja, nie ośmielił się przekroczyć próg szkoły swego dobroczyńcy Racha.

„Użytkownicy”

Dwoje dzieci, chłopiec i dziewczynka weszła na dwór. Być może to młodzi przyjaciele artysty przyszedł do jego ułożenia. Chude dzieci uciąć i ubrana na wakacje. Na dziewczynki jasny czerwony strój w grochu na chłopca koszulce z eleganckim wzorem. Parti kolorze sukni echa scenicznego draperia za dzieci. Siadają na luksusie, ich standardów, fotel z rzeźbionymi uchwytami i uroczyście pić herbatę z spodki. Na stole przed nimi i szklane, bułeczki i kostek cukru. Wizyta w dworku – nie jest łatwym wydarzenie. świadomość powagi chwili czytać w twarzach dzieci, napięte dane powodować bolesność.

Zdjęcia Bogdanow-Belsky zawsze przekupił ich szczerość i spontaniczność. Szkoda, że tak dużo twórczej spuścizny artysty została utracona dla nas pobyt za granicą i rozproszone w kolekcjach prywatnych.