174 Shares 5735 views

Nowoczesne kino. Co to thriller?

Co to thriller? W dosłownym tłumaczeniu z angielskiego słowo thriller (dreszcz) oznacza „emocje, doświadczenie emocjonalne.” Przez gatunku „thriller” obejmuje dzieła literatury i filmów, które mogą powodować pewne emocje. Filmy-Thriller – to filmy z karnego działce, horror, przygody i mistycyzmu. Współpracuje z żywymi akcentami psychologicznymi, powodując niepokój, lęk, stres, niepokój. Działki tych filmach wzniecać sytuację, tworzyć stres związany z oczekiwaniem na dalszy rozwój fabuły. Uważa się, że kino powinno wywołać emocje. Jeśli zaczniesz od tego, jakość dostarczane thriller gatunek, stosuj się do wszystkich przepisów i nie ma „dobry film”.


Co to thriller, to jest łatwe do wyjaśnienia w filmie detektywa. filmy on z tego gatunku w ziemi i nadrobić tę tendencję. Działka, niewyraźne pojęcia dobra i zła, niepewności, szukając odpowiedzi na odwieczne pytanie „kto ma rację, a kto nie?” – to jest głównym składnikiem tych gatunków. Widz jest zawsze pytanie, co dalej? dyrektor profesjonalny pozostawi sprawę do samego końca, nie pozwalając historia zapaść na początku. Jednak w przeciwieństwie do detektywa, w którym historia dochodzi do punktu kulminacyjnego, tutaj jest odwrotnie – z każdym kolejnym minutę publiczności wraz ze znaków głębiej i głębiej po przystanku wtryskowego. Do jednego z thrillera detektyw podgatunków obejmują filmów gangsterskich. Bandit Środa, zabijanie, przepływy krwi, zdrada – wszystkie elementy tego gatunku. Często, publiczność nie jest tylko miejsce wspólnikiem w obraz wydarzeń. Konflikty w definicji pozytywnego bohatera wywołuje burzę emocji, ponieważ czasami szlachetny czarny charakter o wiele bliżej krucha i słaba dodatnia.

Innym gatunkiem – horror. Thriller tej tendencji najbardziej przerażające. Często, główny bohater nie jest w ogóle. W takich filmach króluje śmierć. Jedynym celem prowadzonej przez uczestników wydarzeń – aby przetrwać. Ale często bezsens The nielogiczności ich działania wywołują odwrotny skutek. Jest to denerwujące, widz, który jest pewien, że jeśli dostanie się w podobnej sytuacji, to pójdzie w bardzo różny sposób. Widz podświadomie z roli zwyczajowego widza emocjonalnie i staje się stroną dzieje się na ekranie.

Fakt, że taki thriller, widzowie dowiedział się po raz pierwszy dzięki pracy Alfreda Hichkoka. Umiejętnie wzniecać sytuację w swoich filmach, z wykorzystaniem wszystkich możliwych środków dla filmowca. Ważną rolę w takich sztukach filmów muzycznych i ostrych dźwięków, przytłaczającej ciszy. Hitchcock doskonale obsługiwać te rzeczy, a jego filmy są zdecydowanie klasyczny.

W czasie II wojny światowej oraz w wysokości zimnej wojny stał się najpopularniejszym wykorzystanie filmów szpiegowskich. Jeden z podgatunków tego nurtu to thriller polityczny.

Co to thriller we współczesnym świecie? Pomimo faktu, że niektóre z kierunku gatunku nie jest tak interesujący w obecnym czasie, pozostają one popularne nie utraciła filmów ostrość kryminalne, thrillery polityczne, horrory, mówiąc o apokaliptycznych katastrof i ich skutków, fantastycznych filmów, mówiąc o naukowej teorii rozwoju i wielu innych gatunki. Thriller – to jest naprawdę bezdenna studnia pomysłów.