101 Shares 5693 views

Przycinanie winogrona jesienią

Każdego lata rezydent, zajmuje się uprawą winogron, wie, że właściwa pielęgnacja tej rośliny wymaga obowiązkowych przycinanie winorośli w sezonie jesiennym. Dzięki temu można otrzymać roczny plon dużych owoców i zwiększają odporność buszu.


Normalnie, winogrona przycinanie jesienią wykonane od 15 października do 1 listopada. Proces ten jest bardzo ważny, ponieważ aktywuje wzrost pąków kwiatowych. Przycinanie winogrona jesienią sprawia, że można mieć w lecie, aby uzyskać dobry plon.

Uważa się, że otschipyvanie winorośli powinny być zrobione na wiosnę, ponieważ pozwoli to roślina z łatwością przenosić mrozy. W tym przypadku, układania i schronienie oddziały, muszą one wiązać w wiązce. W ten sposób ze sobą i są otmerzshie po zimie winorośli dojrzewających i zawiera dużą ilość wilgotności. W rezultacie, na wiosnę, gdy temperatura wewnątrz obudowy nieodłącznie tworzy zgniliznę i pleśń. I trafią dojrzał zdrowych gałęzi. Poza winorośli, przycięte na wiosnę, już wygaśnie soku, ponieważ po prostu nie ma czasu zaprobkovatsya. Prowadzi to do tego, że sok wycieka na nerki i powoduje ich gnicie.

Przycinanie winogron jesienią, aby uniknąć niespodziewanych problemów, należy pamiętać o rośliny i zwiększyć wydajność.

Głównym celem tego wydarzenia – zostawić co najmniej długoterminowy drewno (to obejmuje zasadę rękawy i shtamb). Część krzewów, które powinno zostać utrzymane – tym winorośli, uprawianych w poprzednim roku.

Przycinanie winogrona jesienią można wykonać w trzech technik: otschipyvanie krótko-, średnio- i długo:

  • Pierwszy sposób jest stosowany głównie do wysoko wydajnych odmian (Rusbol, Victoria, wyd Uehara, Aleshenkin, Rusven, agat). Sugeruje zachowanie czterech głównych owocujących winorośli w sumie 30-36 otworów. Również konieczne jest opuszczenie podstawienie 4 węzeł z dwoma oczami na siebie.
  • Sil'noroslye odmiany (Delight, Straseni, Negrul) zalecana dla średnich winogrona przycinanie zima, która zachowuje 40-46 na otworach krzewów 4 i substytucji węzeł.
  • Długi przycinanie nie jest zalecany dla klas charakteryzujących się wysoką wydajnością, gdyż może to doprowadzić do nadmiernego wyczerpywania buszu. Najbardziej akceptowalne użyć do slaboplodonosyaschego i energicznym winorośli. Zajęcia te obejmują Nimrang, Parkent, Rizamat i innych przedstawicieli Centralnego hodowli azjatyckiej.

Trudnych warunków zimowych panujących w naszym regionie, winorośl może vymerznut więcej niż 40% nerki. Dlatego jest długa jesień upraw winogron jest w stanie utrzymać ilość i jakość plonu.

instrukcja

  1. Ocenić krzewów i czysty usuwając pędy zagajniki i Volchkov, jak i liście, które znajdują się poniżej pierwszego przeciągać. Konieczne jest także, aby wyciąć kilka nevyzrevshie wskazówek strzelania.
  2. Pamiętaj, aby pozbyć się zbędnych i nieefektywnych substytucji sęków i nadmiaru winorośli, pozostawiając jedno – dobrze dojrzały.
  3. Podejmowania leczenia krzewów, przycinanie zaleca się rozpocząć od dołu. Podstawienia koniecznej do cięcia zewnętrznej dna 4 ucieczki oczko węzłów. Wszystko kolejny oddział – 5-15. Najlepsi biegacze zaleca się usunięcie wszystkich.
  4. Na wiosnę, trzeba ponownie produkować uprawa winogron, ale na 2-3 nerek.
  5. Aby następnym sezonie, aby uzyskać nowe linki owocowe, konieczne jest, aby wyciąć kilka oddziałów (tuż po kwitnieniu) i usunąć pędy, pozostawiając górną dwa – będzie to młode winorośle.

Właściwe i terminowe winogrona przycinanie nie tylko ułatwia proces opieki dla roślin. To sprawia, że łatwiej zbierać i schronienie dla vingrada zimowym. Ale co najważniejsze, co można zrobić – to jest jakość owoców. Winogrona są duże, a owoce dojrzewają znacznie szybciej.