381 Shares 6305 views

. M. Yu Lermontow, „Anioł”: analiza wiersz

Michaił Lermontow „Anioł” został napisany przez bardzo młodego wieku, autor ledwie 16 lat. Pomimo faktu, że wiersz odnosi się do okresu wczesnego poety, ma łatwość, piękno, spokój uderza czytelnika, niepowtarzalną atmosferę. Michaił wziął za podstawę do kołysanka, którą śpiewała jako dziecko matkę. Treść piosenki wpół zapomniane, on całkowicie zmieniony, tylko wielkość pożyczki.


Znaczenie produktu

Wiersz „Anioł”, M. Yu. Lermontova należy do romantycznych dzieł epickich. Składa się on z czterech czterowierszy, i opowiada o narodzinach w ziemi nowego życia. Anioł leci po niebie, śpiewa piękną piosenkę o niebie, błogości bezgrzeszny duchów. On przynosi duszy pogodzić ją z ciałem w chwili obecnej, jak rodzi się dziecko. Czysta dusza dziecko anioł obiecuje wieczne w raju sprawiedliwego życia i szczerej wiary w Boga.

Niestety, człowiek od dzieciństwa w twarz ze smutku, bólu, bólu, poniżenia. Życie ziemskie jest daleki od błogości Nieba, ale nadal w moim sercu brzmi piękną piosenkę anioła, który nie pozwala zrezygnować, tracą wiarę w ich możliwości. Analiza wiersza Lermontowa „anioł” pozwala zobaczyć melodyjne utwory. Jego czułość, to naprawdę przypomina piosenkę. Aby osiągnąć kojąca atmosfera autora udało się za pomocą sibilance dźwięki, panujące w wersie. Tworzą pływający efekt anioła nad ziemią i są doskonałym tła.

Hymn boskiego świata

Poeta nie mówi bezpośrednio o wydarzeniach, czytnik tylko w ogólnym sobie sprawę, że oznaczało Lermontov. „Anioł” – hymn do Królestwa Niebieskiego, w którym istnieją tylko sprawiedliwi z czystej duszy. Poeta podkreśla, że człowiek nie jest przyjemny dla Ziemi piosenek, wydawały mu się nudne. Na ziemi, dusza słaby w oczekiwaniu na powrót do Raju. Michaił Jurewicz udało się osiągnąć lekkie i miękkie kontrast przy porównywaniu życie ziemskie i niebieskie.

W wierszu istnieje wyraźne rozróżnienie pomiędzy równoległymi światami, jest on widoczny tylko w momencie narodzin i śmierci człowieka. Jeśli spojrzeć na pracę z filozoficznego punktu widzenia, staje się jasne, jak idealistą w młodości był Lermontow. Anioł jest w jego zrozumieniu posłańca Boga, który daje nadzieję na lepszą przyszłość człowieka, przekonuje żyć sprawiedliwie. Poeta mówi, że tylko ludzie, ziemia się cierpieć, aby odpokutować za grzechy ich ból, łzy oczyścić swoją duszę.

Michaił pewny, że jego skorupa ciało człowieka na ziemi jest tymczasowo w śmierci nie ma nic złego i strasznego, bo dusza nie umiera, ale żyć wiecznie. Lermontow „Anioł”, pisał, aby porównać boskiej i ludzkiej egzystencji. Nie na próżno wiersz zaczyna się od słowa „nieba”, i na koniec – „gruntów” THE Śpiewając kołysanki dla dzieci poeta porównuje z rodzajem rytuału, który przypomina proces doskonalenia duszy. Lermontow podkreśla, że nawet najbardziej piękne, delikatne kołysanka nie może być porównywana z piosenki Angel. Są one po prostu kupuje jej kopię, przypomnienia o istnieniu Raju.