190 Shares 5057 views

Dlaczego muszę zbiornik. siew?

Zbiornik dzisiaj. Siew – analiza niezbędnym dla Venereologists, urologów, ginekologów, dermatologów i innych specjalistów. Badanie to nie tylko pomaga w identyfikacji czynnika sprawczego, ale również poznać ilość i leków, do których jest ona wrażliwa. Informacja ta jest wymagana do wyznaczenia efektywnego leczenia.


Badany materiał jest umieszczany w laboratorium w korzystnym środowisku, które sprzyja wzrostowi drobnoustrojów. Jest to bardzo ważne, temperatura. Następnie lekarz bada pod mikroskopem hodowano bakterie i ich identyfikacji. Ponadto wymagane jest określona przez stopień rozwoju patogenu w CFU / ml.

Następnie Plated wrażliwości drobnoustrojów na antybiotyki. Chodzi o to, że oporność bakterii na leki stała się poważnym problemem dzisiaj. Jest to wynikiem ich niekontrolowanego recepcji. Dlatego ważne jest, antibiotikogrammy, który pozwala lekarzowi wszystkich leków spektrum wybrać skuteczny lek.

Dziś odbyła się zbiornik. siewu szyjki macicy, pochwy, cewki, do oczu, uszu, nosa, jak mocz, ślina, żółć, sok prostaty, krwi, kału, płynu rdzeniowego i opłucnej. Główną zaletą tej metody jest wysoka precyzja. Jednak jego główną wadą – jest zbyt długi, aby zakończyć, która może wynosić nawet do tygodnia.

To sprawia, że nie można stosować metody, gdy lek należy podawać szybko, na przykład w pewnych ostrych stanów zapalnych. Od ostrego zapalenia pęcherza i zbiornikiem odmiedniczkowe zapalenie nerek. Posiew moczu nie jest zwykle zrobić. Chociaż czasami jest nadal wykonywana w celu wyjaśnienia schematu leczenia po rezultatem jest gotowy. Należy jednak pamiętać, że materiał trzeba dbać.

Ogólnie wysokie wymagania Przygotowanie pacjenta, zbioru, transportu i analizę materiału jest wadą tego sposobu. Łamanie na każdym etapie może doprowadzić do poważnego zniekształcenia wyników.

Pomimo zastosowania w wielu dziedzinach medycyny, najczęściej stosowany w badaniu otrzymała wenerologii, ginekologii i urologii. Najczęściej lekarze przepisują zbiornika. siane w Ureaplasma i Mycoplasma, a także chlamydia, Trichomonas i gonokkoki. Chociaż wykrywania patogenów ostatnich trzech obecnie coraz częściej wykorzystywane PCR. Widoczna zaletą tego sposobu jest to prędkość przy wysokiej czułości wydajności.

Do wykrywania Mycoplasma i Ureaplasma dłuższy odpowiednim zbiorniku. Siew jak zwykle mogą być obecne w organizmie. Dlatego nie jest ważne, tyle ich obecności, która może być wariantem normy, jako numer. Mikroorganizmy te powodują proces chorobowy tylko w szybkim wzroście i dużej populacji.

Wysoce czuły PCR ujawnia jeszcze DNA patogenu w przygotowaniu. Ponadto, może dać wynik pozytywny, nawet jeśli nie są już zabite przez drobnoustroje antybiotyków, ale jeszcze przez jakiś czas obecne w organizmie. Zdarza się to często w kontroli i leczenie jest możliwe za pomocą zasiane.

Ginekolodzy często przepisują zbiornika. Uprawy na florę aby ocenić stan układu rozrodczego. Zazwyczaj skok na ten pochodzi z pochwy, ale czasami także z szyjki macicy i cewki moczowej. Te trzy punkty są blisko i zwykle mają podobne problemy i florę. Badanie to pozwala na zidentyfikowanie czynnika sprawczego nieswoistego zapalenia pochwy i szyjki macicy i cewki moczowej.

Więc zbiornik. Sadzenie pomagają lekarzowi w celu zidentyfikowania czynnika sprawczego w celu oceny jego aktywności i wrażliwości na leki i przepisać skuteczne leczenie. Badania te są wykorzystywane w różnych dziedzinach medycyny, ale najczęściej stosuje się znaleźć w wenerologii, urologii i ginekologii.