266 Shares 4825 views

strefy domeny. Lista stref domen

Około 20 lat temu Internet mocno wpisana w nasze życie, ale nadal większość użytkowników nie są jasne, co jest domeną i za pomocą jakich kryteriów wybrano. Najbardziej popularne nieporozumieniem jest to, że domeny trzeciego poziomu niskiego ceniony i używane w bardzo rzadkich przypadkach. Jest to niewłaściwe, aby go użyć, na przykład, sklepów internetowych, i przewodnik wybór? A jaka jest różnica między pojęciami – domena, nazwa domeny, strefy domeny?


Definicja i klasyfikacja

Tak więc, po pierwsze, trochę o definicji. Nazwa domeny lub domeny – symboliczną nazwę witryny, aby zidentyfikować go w Internecie. Na przykład, Yandex.ru – nazwa domeny drugiego poziomu. Domeny – to koniec, po następnym punkcie, w tym przykładzie – .mobi, sens przynależności do serwisu Runiet.

Najczęściej te domeny są podzielone na grupy na zasadzie terytorialnej:

 • Narodowy (w razie konieczności wiązania się z konkretnym kraju – .by, .ru, .ua, etc …);
 • International (jeśli nie wiążący – .com, .info, .biz, etc …).

Inna klasyfikacja zakłada podział tematów:

 • .info – do wiadomości i portali informacyjnych;
 • .am i .fm – dla stacji radiowych;
 • .tv – dla kanałów telewizyjnych;
 • .biz – dla witryn handlowych;
 • .name – dla zasobów wiąże się z pewną osobą, i tak dalej ..

Niektórzy używają organizacyjne stref domen:

 • .net – dla firm internetowych;
 • .com – biznesowe;
 • .org – spółki non-profit;
 • .edu – dla programów edukacyjnych.

Te TLD są domeny najwyższego poziomu. Jeśli dodać słowo do rzeczy – dostać 2. poziom domeny (na przykład Yandex.ru), ale jeśli masz jeden punkt przed słowem, domena trzeciego poziomu (news.yandex.ru).

Jak wybrać strefę domeny?

Oczywiście, przede wszystkim konieczne jest, aby określić kolejność, który skupi się na miejscu.

Na rosyjskojęzycznej widowni dopasować domeny .mobi strefę, białoruski – .. .by, na ukraiński .ua itd. Jeśli wiązanie z określonego kraju nie musi, to lepiej wybrać międzynarodowy Com strefy. Duże firmy z dużym strukturze handlu internetowym wolą mieć miejsce o tej samej nazwie w więcej niż jednej strefy domen. Na przykład, dom.ua – dla ukraińskich klientów, dom.ru – rosyjskiego, dom.com – Rozrachunków Międzynarodowych.

W celu wyjaśnienia danego kraju lub regionu, należy skorzystać z listy stref domen.

rosyjskie domeny

Szczególną cechą krajowym Internecie jest wykorzystanie adres witryny nie tylko litery, ale cyrylica – to .rf strefa domeny .moskva, .onlayn (dla transmisji na żywo), .Flowers (dla stron z widowni dziecięcej), .org (dla organizacji pozarządowych ) .sayt (dla portali osobistych, blogów, i tak dalej. p.) i inne.

Często można znaleźć nazwy domen z udziału w niektórych miastach i regionach – spb.ru (St. Petersburg), msk.ru (Moskwa), nov.ru (rejon Novgorod), etc …

Jak wybrać nazwę strony?

Zasoby internetowe rosną, coraz trudniej wybrać unikalną nazwę witryny. W związku z tym coraz bardziej popularnych opcji z dwóch lub trzech wyrazów z myślnikiem. Na przykład, simple-domen-name.ru. Skrót może być używany, ale pod warunkiem, że jest dobrze znane, takie jak Narodowy Bank Białorusi – nbrb.by. Niezrozumiały bełkot z kilku liter – nie jest najlepszym rozwiązaniem, dzięki czemu użytkownicy są mało prawdopodobne, aby zapamiętać, a nie być w stanie uzyskać dodatkowo z pamięci …

Najważniejsze, że domena (nazwa domeny), strefa domeny były łatwe do zapamiętania i późniejszego odtworzenia. Nie używaj słów literówki – cofe.ru lub cofie.ru. Zapytaj znajomych, aby napisać rozprawę adresową. Jeśli wymowa osoby był w stanie poprawnie wprowadzić go, aby inni użytkownicy mogli Cię znaleźć.

Jeżeli marka nie jest ważne dla ciebie, spróbuj użyć nazwy słowa kluczowego (frazy) w łacińskich liter, na przykład, computer.ru.

Jakie są domeny trzeciego poziomu?

W niektórych sytuacjach, stosowność domen 3. poziom, na przykład, jeśli jest to blog lub portfolio. Jak strefie hutniczych w tym przypadku może działać pola .Name. Przykład – ivan.ivanov.name. W tej samej domenie drugiego poziomu będzie dostępny dla wszystkich innych Iwanow.

Oczywiście, większość domen 3. poziom uciekają się do tego, kiedy nie chcą płacić za miejscu. Na przykład, jeśli nie jest zasobem handlowych, jeżeli administrator chce ćwiczyć w taki sposób, w podstawami programowania stron internetowych, czy próbnej wersji serwisu. Aby dowiedzieć się, jak dostać darmowe domeny, opisane poniżej, ale teraz patrzeć na to, co jest wymagane, aby otworzyć poziom domena 2.

Jak mogę dostać domenę?

Więc nazwa ukuty przez strony, można tylko sprawdzić go na wyjątkowość i zarejestrować się na stronie mógłby zacząć funkcjonować. W tym celu najpierw udać się do serwisu informacyjnego WHOIS i sprawdzić czy domena jest dostępna.

Jeśli nazwa jest unikalna, przeniesiony do akredytowanego rejestratora Rutsentra – nic.ru. Tutaj rejestracja strefa domeny będzie wymagać przejście z następujących etapów:

 1. Znajomość zasad świadczenia usług oraz zawarcia oferty w postaci elektronicznej umowy. W razie potrzeby, możemy stwierdzić wersji papierowej, przybywających w głównym biurze RU-CENTER lub wysyłając wersji drukowane przez pocztę w dwóch egzemplarzach (drugi po podpisaniu zostanie zwrócony z powrotem do Ciebie).
 2. Wypełnianie profili administratora strony (jako fizycznej, osoby prawnej lub przedsiębiorcy indywidualnego), złożenie dokumentów. Na tym etapie należy wziąć ze specjalną odpowiedzialność, bo przy najmniejszym błędzie, dane się nie zgadzają, nie będzie w stanie przenieść swoją domenę do innej osoby w przyszłości sami mogą stracić zdolność do kontrolowania go.
 3. Tworzenie domeny Zamówienia i usług powiązanych.
 4. Powstawanie kosztów i płatności na różne sposoby – gotówka, bank, płatności on-line, itp …

Dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą płacić pieniądze na miejscu lub stawiają pierwsze kroki w saitostroitel'stva istnieją strefy wolne domeny. Co to jest i jak to działa?

Jak dostać darmowe domeny?

Natychmiast warto wspomnieć, że uzyskanie poziomu domeny 2 za darmo jest prawie niemożliwe. I jeśli spełniają taką propozycję, to prawdopodobnie w roku na miejscu nadal trzeba płacić, i sporo.

Znacznie częściej darmowych domen 3. poziom. Jak je znaleźć?

Jedna opcja – zwrócić się do darmowego hostingu i budowniczy – ucoz.com, narod.ru.

Druga opcja – wpisać w wyszukiwarce wolnych domen, aby dostać się do zasobów anglojęzycznych, gdzie szansa na uzyskanie wysokiej jakości domenę już. Jednymi z pierwszych, aby znaleźć freenom.com witryny, gdzie można nie tylko do rejestracji stref domen drugiego poziomu GA, TC, CF, ml, ale również do wiązania ich DNS, a następnie w pełni naładować dysponowania własną stronę internetową. Takie zasoby, gdzie można znaleźć ogromny zbiór, na przykład, registry.cu.cc, codotvu.com, freedomain.co.nr i wiele innych.

Rosnąca popularność rekrutacji nowych stref domeny – .cu.cc, .uni.me, .cz.cc, .eu.org .de.cc, .at.cc, .ch.cc i innych.

W odniesieniu do usług krajowych, dobre warunki oferuje bezpłatny .pp.ua domeny (osoba prywatna). Tutaj można wygodnie pomieścić żadnej osobistej strony internetowej lub prywatnego bloga.

Główny problem związany z takimi domenami – jeśli chodzi o wyszukiwarki jest istotne dla nich i czy jest to możliwe do promowania strony na górze tych platform? Aby to zrobić, należy wprowadzić w zapytaniu wyszukiwarki witryny procentowej: ch.cc lub site: at.cc (dla Google) lub url = »* ch.cc i zobaczyć, czy domeny te są indeksowane w poszukiwaniu ..

streszczenie

Domeny, nazwa domeny, domena strefa – coś bez czego nie może działać z dowolną witryną. Podsumowując wszystko powyższe, możemy zidentyfikować 5 kluczowych czynności, aby podłączyć swoją domenę i utworzyć witrynę:

 1. Wybór strefy domeny w najbardziej odpowiedni dla Ciebie do zasady – terytorialny lub tematyczny.
 2. Utwórz nazwę domeny i próbę jego wyjątkowości poprzez specjalną WHOIS usług.
 3. Zawarcie umowy na domenie z rosyjskim centrum RU-CENTER.
 4. Podłączenie dodatkowych usług.
 5. Płatność wygodny sposób.

To jest wszystko, co dotyczy przygotowania płatnego domenie. Jeśli chcesz zrobić to za darmo, zaledwie 2 kroki – aby znaleźć odpowiednią usługę, która zapewnia domeny trzeciego poziomu w komfortowych warunkach dla ciebie, i stworzyć unikalną nazwę domeny.

Tylko w tym przypadku może być problem z promocją serwisu, tj. A. Wyszukiwarki wolą wypłacane domen drugiego poziomu, co oznacza, że witryna jest mało prawdopodobne, aby spadek w pierwszych liniach zapytania.