708 Shares 6379 views

Zwyczaje i historię Wielkanocy

„Chrystus zmartwychwstał!” – takie radosne słowa, zaczynamy spełniać jasny święto Paschy, czyli zmartwychwstanie naszego Zbawiciela. W Easters wykonane do radości i do przerwania szybko po rygorystyczny siedmiu tygodni Wielkiego Postu. Stoły uginają się pod ciężarem przysmaków, w tym dania niezmienne urlop – ciasta, twaróg i Wielkanoc pisanki. Ludzie zabawę i Chrystusa, dzieci grać. Ale ilu z nas pamięta, co jest naprawdę historia Wielkanocy?

Jeśli zwracamy się do Biblii, widzimy, że Wielkanoc – obchody wyzwolenia Żydów z niewoli. Wielkanoc historia wspomina, że król egipski, pomimo przewidywań Mojżesza, wybranego przez Boga prorokiem, nie chce wydać Żydów z niewoli. Wtedy Bóg pomagał Żydom uciec, instruując ich, aby namaścić drzwi z jagnięciny krwi. W nocy anioł przeszedł przez Egipt i zabił wszystkich pierworodnych, ale nie dotykać oznaczonych domów z krwią. Obawiając faraon wydalony Żydów, ale szybko odzyskuje się i ruszył za nimi, lecz Bóg rozstał się wód Morza Czerwonego i doprowadził Żydów na jego dnie, a faraon i utopił się w głębi. Od tego czasu Żydzi świętują Paschę.

Dziś każdy z obszarów wiary ma swój Wielkanoc: prawosławny, katolicki i żydowski. Jednak w dniu tego święta nie utracił siłę i powagę.

Warto zauważyć, że to święto nie ma konkretnej daty, ale co roku odbywa się w jednym z wiosną niedzielę. Na tydzień przed świętami, ludzie oderwać gałązki wierzby i umieścić je w domu, w wodzie, tak to się nazywa w Niedzielę Palmową. Uważa się, że ścieżka została pokryta wierzby Zbawiciela rodzaju ludzkiego w Jerozolimie. Począwszy od Niedzieli Palmowej, każdy dzień tygodnia jest Wielki Tydzień. W tym czasie chrześcijanie przygotowują się do wielkiego święta, sugerują czystości w domach, piec ciasta i kulki farby. Uważa się, że to wszystko musi być wykonane przed piątek, poprzedzony Wielki Czwartek. Dziś wielu postrzega Wielki Czwartek jest dniem, który na pewno trzeba posprzątać dom i wszystkich członków rodziny, ale historia Wielkanocy przypomina nam, że Wielki Czwartek jest przede wszystkim, aby oczyścić a nie ciało, lecz duszy, do spowiedzi i modlitwy do pokuty i komunii , Wielki Piątek – oznacza śmierć Chrystusa, który został ukrzyżowany na Górze Kalwarii. Wielka Sobota – dzień specjalny, gdzie wierzący mogą przyjść do jaskini i zobaczyć Grobu Świętego Święty Ogień pojawia się co roku w tym czasie na własną rękę. W tym samym dniu w kościele jest błogosławieństwo Wielkanoc żywności, a na północy procesja odbywa. W dzień Wielkanocy w specjalnym dźwiękiem dzwonka dzwony dzwonienie dzwonów kościelnych.

Historia pokazuje, że Wielkanoc w niedzielę, trzeciego dnia śmierci Jezusa, jaskinia, w której pochowano syna Boga, a kto strzeże strażników, było puste. Niektóre źródła wspominają, że Germidy lekarz, który przybył do jaskini w niedzielę rano zobaczył świecące postać mężczyzny na ziemi, według innej wersji, utrata ciała Chrystusa odkryli kobiety, które przychodzą do jaskini z przyprawami na Zbawiciela ciała. Jedna rzecz pozostaje niezmienna – Jezus został wskrzeszony z martwych. A ponieważ ludzie świętują Jego zmartwychwstanie, nazywając ją – „Wielkanoc”. historia święto służył jako pojawienie się wielu tradycji i zwyczajów.

Tak więc, na przykład, nie było w zwyczaju malowania jajek. Wielkanoc historia wspomina, że kiedy cesarz Tyberiusz, aby wątpić w słowa Mariacki, że dana osoba nie może zostać wskrzeszony, podobnie jak białko jaja nie staje się czerwony, Pan dokonał cudu, a białe jajko pomalowane czerwoną barwę. Jest prostsze wytłumaczenie takiej tradycji. Zakaz korzystania z jaj w żywności podczas głodówki doprowadziła do tego, że ludzie zachowują kurczęta, zauważyliście, że jeśli łuski z cebuli do barwienia jaj, mogą być przechowywane przez okres jednego do dwóch tygodni.

Rano ludzie to Chrystus, wymieniane są jaja, trzy razy pocałować. Zorganizować konkurs, pokonując kolorowych jaj i jeden z jajkiem pozostały całe, wykonuje „pobity” jaja. Dzieci skating jaja kostium ze zjeżdżalniami. Odjechał na wszystkich jaj należy do zwycięzcy. Wszyscy wierzymy, że na Wielkanoc można zobaczyć cud. Mówi się, że wcześnie rano, można złapać moment, gdy „gra słońce.”