811 Shares 1086 views

Deklaracja Niepodległości Stany Zjednoczone czy historia wielkiego narodu

Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych – jedna z najbardziej cenionych, chroniony i słynne dokumenty w amerykańskiej historii, niewiele Amerykanie nie są świadomi jego istnienia.

Jak to wszystko się zaczęło?

Przez długi czas Stany Zjednoczone były kolonią brytyjską królową, który nie pasował ludzi miłujących wolność. Napięcie i niezadowolenie obywateli stopniowo wzrasta, a w 1775 roku w Filadelfii nazwano drugi Kongres Kontynentalny, gdzie zdecydowano się stworzyć niezależną amerykańską armię i zerwanie stosunków z Wielką Brytanią i deklarację wojny o wolność. Komendant Główny został wybrany Dzhordzh Vashington, który okazał się niezwykły i zdecydowane dowódcy, gotowy do walki aż do ostatecznego wyzwolenia swego ludu.

Deklaracja Niepodległości Stany Zjednoczone w 1776 roku zapoczątkowało wojny o niepodległość, który siedem lat później doprowadziło do logicznego wniosku – podpisanie traktatu pokojowego w Paryżu. Każdego roku, czwartego lipca w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest na wielką skalę, hołd dnia, w którym początek wolnego i niezależnego życia Amerykanów.

Autor Deklaracji Niepodległości -molodoy kongresmana i działacza o niepodległość – Thomas Jefferson, to był jego pomysł, zainspirowany rewolucji francuskiej, stanowiły podstawę dla dokumentu światowej sławy. Oprócz niego, komisja, która miała za zadanie stworzenie deklaracji przyszedł J. Adams, R. R. Livingston, Benjamin Franklin i Richard Sherman.

Siedemnaście dni Komisja pracowała nad tekstem legendarnym dokumencie pisać traktaty naukowe nie zostały wykorzystane lub podobnych dokumentów innych państw, wszystkie przepisy zostały sporządzone na podstawie wymagań i potrzeb narodu amerykańskiego dokładnie.

Deklaracja Niepodległości Stany Zjednoczone – pierwszy dokument, który został przepisany praw obywateli i podstawowych zasad demokracji, z których najważniejszym był pochodzących od ludzi, władzy politycznej, która zabezpiecza interesy wszystkich Amerykanów.

Zastanawiam się, co było pierwotnie jeden z paragrafów tego dokumentu było dostarczenie do zniesienia niewolnictwa, jednak, sadzarki oraz najemcy, którzy stanowili większość w Kongresie głosowała za jego usunięciem.

Na zgłoszenia został podpisany przez 56 osób. Dickinson, Jay Livingston i w proteście przeciwko wyłączeniem przepisów dotyczących niewolnictwa chciał zrobić.

Los 56 osób, które opuściły swoje podpisy pod deklaracją, opracowała inaczej – ktoś tragicznie, ktoś, przeciwnie, jest doskonała. Pięć osób zostało zrobione i wykonywane przez Brytyjczyków jako zdrajców. Dziewięć sygnatariusze zmarł w czasie wojny z ran, większość utraconych ich rodzin i mienia.

Co ciekawe, dwóch autorów, Thomas Jefferson i John Adams, późniejszy prezydent kraju, zmarł dokładnie pół wieku po przyjęciu odpowiednich dokumentów. – Czwarty w lipcu 1826 roku.

Pomimo faktu, że Jefferson i jego towarzysze nie bronią praw niewolników i dać im wolność, wraz z resztą kraju, w którym zostało utrzymane instytucja niewolnictwa, Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych był najbardziej postępowy dokument. To usprawiedliwione praw i wolności większości obywateli.

Deklaracja Niepodległości Stany Zjednoczone, po prawie dwustu pięćdziesięciu lat, nigdy nie przestaje zadziwiać ludzi. W dwa tysiące dziesiątego, Amerykańscy naukowcy odkryli nową linię pierwotnej wersji, która była wcześniej ustalona. Analiza dokumentu tekstu wykazały, że ludzie w Stanach Zjednoczonych w deklaracji o nazwie „przedmiotów”, ale później słowo zostało usunięte i zastąpione przez bardziej wolnych „obywateli”. Tak więc, z wyjątkiem narodowości głównego dokumentu kraju został przekazany liść Stany Zjednoczone coloniality.