533 Shares 9860 views

Pachnące lato w zimie lub jak zaparzać kompot z suszonych owoców.

Być może nie jest to tajemnica dla kogoś, jak ciężko pracować zimą, a zwłaszcza wiosną. Ma to wpływ na awitaminozę lub globalny brak witamin. Kupując "świeże" owoce w sklepie, powinniśmy naprawdę patrzeć na rzeczy i zrozumieć, że wszystkie te owoce nie są tylko zgrane z drzewa. I wiele osób poddało się takiemu zabiegowi chemicznemu, aby wyglądało świeżo, które stały się praktycznie konserwowane, a czasami nawet szkodliwe. Inna rzecz, suszone owoce. To owoce, zachowane do zimy w postaci wysuszonej, o prawie tych samych witaminach i pierwiastkach śladowych jako świeże, tylko bez wody. Aby nie zniszczyć tych witamin, musisz wiedzieć, jak wypić kompot z suszonych owoców poprawnie.


To Seem, napełnił owoce w wodzie i pozwolił sobie gotować. To nie jest takie proste, musisz wiedzieć, jak dużo gotować kompot z suszonych owoców, w przeciwnym wypadku zamiast pożytecznego napoju otrzymasz przyjemny smak, ale bezużyteczną wodę. Najlepiej nie gotować suszonych owoców, ale gotować na parze z wrzącą wodą. Jeśli taka metoda nie zbliża się, wykonaj następujące czynności:

• Rozdzielamy suszone owoce i pozbywamy się liści, gałązek i innych zanieczyszczeń, które przypadkowo wpadły do mieszaniny.

• Dokładnie umyj suszone owoce kilkakrotnie w ciepłej wodzie, wlej zimną wodę w proporcji 3 do 1 i przygotuj do gotowania.

• Gotuj suche owoce lepiej przez 20-30 minut, dodaj trochę cukru do smaku i gotuj przez kolejne 10 minut, a następnie upewnij się, że kompot do zaparzania przez co najmniej 6 godzin (i najpierw ugotuj jabłka lub gruszki, a następnie dodaj suszone śliwki lub suszone morele, rodzynki Musisz umieścić to w ostatnim miejscu).

Teraz, uzbrojeni w wiedzę na temat komponowania kompotu z suszonych owoców, należy zawsze jeść na suche owoce zimą. Nie wiadomo, jakie owoce sklepu będą przetworzone w celu nadania im odpowiedniego rodzaju i koloru, więc lepiej je wysuszyć. Do suszenia jest idealna suszarka elektryczna do owoców i warzyw, w której są ustawione wszystkie niezbędne parametry szybkiego suszenia. Jeśli suszisz owoce w sposób naturalny, preferujesz suszenie w cieniu, na słońcu można również wysuszyć owoce, ale stają się bardzo suche. Przechowywać je lepiej w suchym i chłodnym miejscu, nie więcej niż w temperaturze nie wyższej niż 10 °, a okres przechowywania od 6 do 12 miesięcy, w zależności od rodzaju owoców.

Jeśli wiesz, jak wyprodukować kompot z suszonych owoców, twoje kompotki zawsze będą pełne witamin i zdrowych. Korzyści płynące z kompotu z suszonych owoców zależą bezpośrednio od owoców, które je wkładają.

Jabłka i gruszki zawierają bor, aby stymulować aktywność mózgu i aktywować procesy odpornościowe organizmu. Banany zawierają dużo cukru, co podnosi nastrój, a także wapń, magnez i żelazo. Śliwki są bogate w potas, magnez, fluor, jod, fosfor, a to wciąż jest niekompletna lista. Ta śliwka jest czarna, bez żadnej goryczy. Morele suszone zawierają pektyny, karoten, dużo witamin, potasu i żelaza; Regularne stosowanie suszonych moreli zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia raka. Słodkie daty – magazyn aminokwasów. Mają działanie uspokajające na ciało. Dla kobiet daty są przydatne w każdym wieku, a dla kobiet w ciąży i karmiących piersią dostarczają użyteczne i niezbędne pierwiastki śladowe dla niej i dla niemowląt. Melon oczyszcza skórę i jelita, ma właściwości moczopędne i cholerne. Bardzo bogaty w figę żelaza, dodatkowo stymuluje wątrobę, żołądek i nerki. Rodzynki są bogate w witaminy grupy B (B1, B2 i B5) i potasu. Dla kompotu lepiej jest wziąć rodzynki z ogonami.

Z powyższego można śmiało stwierdzić, że suszone owoce, a także owoce są bardzo przydatne, nie ma znaczenia, czy jesz je wysuszono, czy przygotuj ich kompot. Najważniejszą rzeczą nie jest zapominanie, jak wypić kompot z suszonych owoców w sposób właściwy, aby zachować te dary natury.