705 Shares 4985 views

Utwórz kwiat z tkanki własnymi rękami, a nie tak trudno, jak się wydaje

Tradycja tworzenia kompozycji kwiatowych z improwizowanych materiałów istniała już od dawna. Nawet w starożytnym Egipcie kobiety urządziły swoje ubrania, fryzury i mieszkania z kwiatami sztucznymi. W średniowieczu w Europie produkcja ozdób kwiatowych była zabawna, zdywersyfikowała czas wolny, a pod koniec XVIII wieku "hobby" wprowadzono seryjnie, zajmowali się nimi najbardziej potrzebujący. Praca była żmudna, ciężka, nisko opłacona i bardzo szkodliwa dla zdrowia, ponieważ w procesie produkcyjnym trzeba było radzić sobie często nawet z rtęcią. Dzisiaj jest to zróżnicowany proces, który pozwala nam realizować twórczy potencjał w poszukiwaniu piękna, harmonii i oryginalności za pomocą zupełnie różnych technik. Szczególnie popularne dekoracje, w których znajduje się kwiat wykonany z tkaniny w połączeniu z innymi materiałami: koraliki, wstążki, warkocz, koraliki, kryształy, drut miedziany i inne.

Urok twórczej kreatywności w pojedynczym wyniku

Przemysł oferuje klientom szeroką gamę gotowych biżuterii z kwiatów przeznaczonych do ubrań i wnętrz. Ale o wiele bardziej cenne są kompozycje wykonane ręcznie w pojedynczej, ekskluzywnej wersji. Istnieje kilka podstawowych sposobów tworzenia kwiatu z tkanki.

Kwiat tkaniny według wzoru

Jest to jeden z najprostszych sposobów tworzenia dekoracji kwiatowych tkaniny, w których głównym elementem są szablony o różnych rozmiarach i kształtach. Kwiaty są tworzone z kilku różnych fragmentów kolorystycznych lub tekstur, połączonych z klejem lub po prostu szyte. Fotografie pokazują w ten sposób różne rodzaje biżuterii.

Kwiat wykonany z tkaniny zrobionej ze wstążek lub kawałków tkaniny

Opcja – od gotowych wstążek satynowych. Aby to zrobić, gotowa wstążka w dłoniach jest po prostu owinięta wokół centralnego fragmentu, skręcając i mocując ją okresowo igłą z gwintem, co tworzy niezawodne imitowanie prawdziwej róży. Proces jest przedstawiony w serii zdjęć.

Drugą opcją jest cięcie tkaniny. Aby taki kwiat wyciąć wąską, długą klapę (szerokość zależy bezpośrednio od pożądanego rozmiaru wykończonego kwiatu), następnie taśma jest składana na pół, a otwarte sekcje są szwem "skierowanej igły" na gwint i nieco zaostrzone, taśma "pobrana" jest składana do kwiatu i zamocowana najpierw igłą , A następnie klejony jest karton, metalowy lub plastikowy półfabrykat. Możliwe jest wykonanie tej wersji z jednowarstwowego ciętego kawałka, którego jedna część tkaniny jest wycinana w przenośni, naśladując płatki. Oto obraz ilustrujący taki sposób kreatywności kwiatów.

Kwiat z tkaniny – zbieramy pączkę z oddzielnych płatków

Istota tej metody jest jasna już z samej nazwy. Przez różne wzory są wykonane płatki o różnych rozmiarach, każda jest składana w określony sposób lub zaszyta w określony sposób według wzoru. Następnie gotowe płatki są zbierane w ostatecznym projektowaniu kwiatowym. Oto przykład takich prac.

Wszystkie wymienione wcześniej metody są najprostsze w produkcji, a to zdjęcie przedstawia bukiet kwiatów tkaninowych, których produkcja wymaga już przyzwoitych umiejętności pracy z tkankami od twórcy i pewnej wiedzy technologicznej tego procesu.

Techniki origami w produkcji kompozycji kwiatowych

Bardzo popularnym i spektakularnym sposobem na bukiet "man – made" jest origami – kwiat wykonany z papieru. Najprostsze formy pąków mogą być tworzone z pojedynczego liścia, a bardziej skomplikowane dotyczą produkcji pojedynczych fragmentów, które następnie zbierane są w końcowym papierowym pąku.

Oto przykłady całych magicznych kompozycji, które mogą łatwo stać się ornamentem każdego wnętrza. Głównym składnikiem każdego takiego bukietu jest osobny kwiat origami.

Urok sztucznej tkaniny, papieru lub innych kompozycji, które naśladują bukiety naturalnych barw, w trwałości, w stosunku do ich żywych odpowiedników. Ponadto, używając takich kwiatów w twoim wnętrzu lub ubierając ubrania, nie łupisz w łóżkach kwiatowych, nie musisz się też martwić, aby stopniowo umierać kwiatami jednorazowego życia. I sztuczne analogi będą długo proszę oczy i rozgrzej duszę z ciepła zainwestowanego w proces tworzenia każdego oddzielnego elementu.