200 Shares 8146 views

Wykonujemy montaż plastikowych paneli własnymi rękami

Do tej pory rynek budowlany oferuje szeroki wybór materiałów do dekoracji ścian. Każdy pokój w apartamencie ma swoje własne cechy. Na przykład w kuchni i łazience – wysoka wilgotność, więc wykończenie powinno zapobiegać oddziaływaniu wilgoci i zanieczyszczeń na ściany. Doskonałą alternatywą dla płytek ceramicznych są płyty plastikowe, które są łatwe do zainstalowania.

Wysoka wilgotność, zmiany temperatury i różnego rodzaju zanieczyszczenia znacznie ograniczają listę materiałów, które można wykorzystać do wykończenia łazienki i kuchni. Zaletą paneli z tworzywa sztucznego jest niska cena, trwałość, praktyczność, dobra izolacja akustyczna, szeroki wybór odcieni i łatwa konserwacja powłoki. Montaż plastikowych paneli własnymi rękami Nie wymaga specjalnych umiejętności, więc praca będzie szybka i łatwa. Dzięki temu są bardzo popularne.

Więc rozpoczniemy bezpośrednią instalację. Panele mogą być instalowane na specjalnej skrzyni drewnianej lub na profilach metalowych, w tym przypadku nie jest wymagane wstępne przygotowanie ścian. Jeśli jednak planujesz zamontować bezpośrednio na powierzchni, powinien być on idealnie płaski. Instalacja plastikowych paneli w łazience nie powinna być wykonywana na drewnianych słupkach, gdyż szybko ulegają pogorszeniu pod wpływem wilgoci.

Podszewka jest wykonana z metalowych lub plastikowych profili, które są przymocowane do ściany w odległości nie większej niż pół metra od siebie prostopadle do kierunku paneli. Tego rodzaju układ jest najbardziej popularny, wizualnie zwęża i rozciąga przestrzeń pomieszczenia. Poziome rozmieszczenie płyt z tworzywa sztucznego działa przeciwnie, ale przekątna, choć bardzo oryginalna, nie jest zalecana dla małych łazienek. Jeśli instalujesz płyty z tworzywa sztucznego Ręce, trzeba mieć śrubokręt. Samowykatowanie jest używane do mocowania profili. Zwykle płyty zaczynają być mocowane od lewej do prawej. Najpierw zamontuj elementy wykończeniowe z miejsca, w którym zaczyna się instalacja plastikowych płyt i na suficie. Pomogą ukryć nieprawidłowości w miejscach wycinania paneli.

Każdy plastikowy panel ma wąską i szeroką półkę. Pierwsza jest po lewej stronie, jest włożona do rowka poprzedniego arkusza, a druga po prawej, jest przeznaczona do zamocowania w skrzyni. Pierwszy plastikowy panel jest mocowany w elemencie wykończeniowym, a następny jest wstawiony przez wąską półkę do poprzedniej i jest zapięty za pomocą zszywacza konstrukcyjnego i szeroka półka jest mocowana na skrzynce za pomocą wkrętów. Tak więc, montaż paneli plastikowych na ścianie. Gotowy widok pokoju sprawi, że ekran pod ławeczką. Jego funkcją jest ukrycie przestrzeni od dołu, która może służyć do przechowywania różnych produktów czyszczących.

Montaż płyt z tworzyw sztucznych własnymi rękami będzie skuteczny, jeśli zastosujesz się do tej technologii. Nie zapomnij o elementach wykończeniowych, pomogą dokładnie zaprojektować nie tylko narożniki, ale również miejsca wokół okien i drzwi.