156 Shares 3966 views

Uczymy się stopić czekoladę

Rozpuszczoną czekoladę może być stosowany jako glazury, jako podstawa do pieczenia lub wymieszać ze śmietaną i gorącym napojem. Że w każdym z tych przypadków, nie będzie rozczarowany wynikiem, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo stopić czekoladę. Zbadajmy ten proces w sposób bardziej szczegółowy.

Która czekolada jest najlepiej nadaje się topić?

Przed jak stopić czekoladę jest, aby zrozumieć, które odmiany są bardziej odpowiednie do tego celu. Po tym wszystkim, produkt ten jest dość wybredny i nie otwierać każdy cukiernik. Problemy mogą wynikać z tendencji do czekolady i jego stężenie szybko twardnieje. Na przykład, porowate płytki nie jest zbyt wygodne, aby stopić, konsystencja często się daleko od potrzeby. Nie należy również wybrać płytki z rodzynek, orzechów lub innych wypełnień. Biała czekolada jest idealny dla celów cukierniczych. Będzie ona służyć jako wielka ozdoba dla każdego deseru, można zabarwić na inny kolor barwnika spożywczego. Najlepszym rozwiązaniem w celu stopienia w tym przypadku – na łaźni wodnej do czekolady. Inna odpowiednia klasa jest gotowanie, z niezwykłą gęstość i smak. Te cechy zależą od zawartości wyrobu masła kakaowego. Jeśli planujesz używać czekolady do pieczenia, można podejść i zwykły deser. Pomyśl o tym, jak stopić czekoladę tego rodzaju, w szczególności nie jest to konieczne, ponieważ nie jest zbyt wybredny, ale gęstość nie pozwala na jego wykorzystanie jako glazury. Wreszcie, najdroższy gatunek – kuwertury. Ma dużo masła kakaowego, więc topiony kuwertury daje bardzo gładką strukturę i nadaje się do wytwarzania tych arcydzieł smaku.

Jak stopić czekoladę

Więc rozważyć sposoby, które można uzyskać rozpuszczoną czekoladą. Najbardziej klasyczny z nich – łaźni wodnej. W suchej misy lub miski być ułożone kawałki czekolady. Naczynia są zamontowane w kąpieli wodnej tak, że nie styka się z wodą, i zawartość miesza się równomiernie ogrzewa masy czekoladowej. Gdy czekolada jest gładka, może on być stosowany poczętego drogą. Należy pamiętać, że dania z czekoladą powinno być dużym garnku z wodą, tak, że czekolada nie topi się podczas przejazdów parami. Ponadto, nie zamknąć pokrywę pojemnika, ponieważ tworzą szkodliwe kondensacji czekolady na nim. W celu usunięcia produktu wyniósł wygodne z naczynia po zakończeniu gotowania, jest możliwe, aby wstępnie warstwę oleju. Wreszcie, należy pamiętać, że maksymalna temperatura dla tego składnika – pięćdziesięciu stopni. Nie ma innego sposobu, aby stopić czekoladę – w kuchence mikrofalowej. Aby to zrobić, trzeba użyć bardzo mało mocy mikrofal (tryb typowo „odmrażania”). Ponieważ produkt nie przegrzać i nie twardnieje. Nic nie jest dodawane do miski, zanim stopić czekoladę, jeśli korzystać z kuchenki mikrofalowej do tego celu. Trzeci sposób, aby stopić – używając kuchenki. Ułożyć pokrojone płytek w garnku i wysłać je w piekarniku w najniższej temperaturze. Po ośmiu do dziesięciu minut topi uczta jest gotowa. Sposób ten nadaje się najlepiej do topienia ciemnej czekolady.