490 Shares 7212 views

Witamina kompot z rokitnika. przepisy kulinarne

ak owoce są stosowane w preparatach świeże i przetwarzane. Są one cennym narzędziem do zapobiegawczego i niektórych chorób. Zalecane jest, aby preparaty z tego owocu na zimę. Na przykład, można gotować soki, galaretki, dżem lub kompot z rokitnika. Ale najpierw niech dowiedzieć się, co to cenny owoc.

Seabuckthorn: jego właściwości użytkowe

Owoce zawierają witaminy z grup A, B, C, E i K, jak również olbrzymią ilość pierwiastków śladowych, takich jak sód, magnez, aluminium, manganu. Owoce zawierają cukier, kwas askorbinowy, karotenoidy, tokoferole, alkaloidy, kwasy organiczne. W medycynie ludowej, rokitnik jest stosowany w leczeniu i profilaktyce ostrych zakażeń układu oddechowego, niedobór witaminy, wrzody żołądka, miażdżyca, ze zmniejszeniem potencji, niska hemoglobina, zmęczenie i tak dalej. Można wymienić i idzie dalej. Ale istnieją przeciwwskazania. Nie zaleca się korzystania z rokitnika w następujących chorób: cukrzyca, choroby zębów, biegunka, ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamicy nerkowej, a jeśli występuje nadwrażliwość. Bądź ostrożny, w szczególności odnosi się do specjalisty po poradę, czy można korzystać z tej jagody. Następnie dowiadujemy się, jak ugotować kompot z rokitnika. To wymaga minimalnej ilości jedzenia i czasu. Oto kilka receptur.

Kompot z rokitnika

tradycyjnej receptury

Kluczowe składniki:

 • owoce ak (500 gramów);
 • Wody (550 g);
 • cukru pudru (450 g).

Sposób wytwarzania

Owoce rokitnika biustem, należy zwolnić od szypułki. Następnie mycia w zimnej wodzie. Wyrzucić sito. Teraz przygotowujemy syrop cukrowy. Weź garnka, zalać wodą i dodać cukier. Zagotować. Wysterylizować słoiki i zasnąć z rokitnika. Wypełnić cały gorący syrop. Pasterizuem puszki we wrzącej wodzie: 0,5 ml – dziesięć minut i 1L – piętnaście minut. Czas oznaczony od momentu zagotowania. Zwijamy banków. Można kruszyny kompot gotować z dodatkiem innych produktów.

Kompot z gruszek

Kluczowe składniki:

 • pospolita (500 gramów);
 • cukru (700 gramów);
 • gruszki (jeden kg);
 • wody (litr).

Sposób wytwarzania

Gotować sok, weź gruszki słodkie odmiany. Małe owoce będą konserwowane w całości, a duże zostanie pocięty na plasterki. Kruszyna i gruszki określone w wysterylizowanych słoików. Wypełnij syrop (jak gotować – patrz wyżej). Pasterizuem i zakasać banków. Zamiast tego, można wziąć jabłka gruszki.

Assorted kruszyny kompot

Kluczowe składniki:

 • pospolita (1 kg);
 • dzikiej róży (600 gramów);
 • cukru (50 g);
 • Jabłka (jeden kg);
 • wody (litr).

Sposób wytwarzania

Moje jabłka, oczyszczone z rdzenia (można również odciąć skórkę). Pokroić w plastry. We wrzącej wodzie przez około pięć minut blanshiruem. Następnie wylewa się bezpośrednio na zimno. Wybieramy duże, jędrne i dojrzałe róży. Usuń łodygi. Przeciąć na pół i oczyścić z nasion jagody i włosy dokładnie. Jeżeli owoce są małe, to najlepiej, aby nie przeciąć na pół i umieścić całość. Guaranna pranie i usuwania trzonu. Wysterylizować słoiki. Jabłka, róży i rokitnika są układane warstwowo w pojemniku. Zagęszczony. Wlać gorący syrop. Pasterizuem banki. Roll up.

Przygotuj przydatnych kompot z rokitnika jest bardzo prosta i szybka. Pić ciepłe lub schłodzone. Dobre zdrowie dla ciebie!