318 Shares 3833 views

Święto Michała Archanioła (21 listopada)

Co roku 21 listopada (8) kościół celebruje wspaniałe i jasne święto – katedrę Michała Archanioła i innych niebiańskich sił niewymienionych – aniołów niewidzialnych, którzy zostali stworzeni przez Boga przed człowiekiem. I chociaż nie jest wliczony w liczbę wielkich i dwunastu wspaniałych uroczystości, to jednak był zawsze bardzo szanowany i kochany w Rosji.


Trochę historii

Święto Michała Archanioła, czyli dzień Mikhailowa, zostało założone dawno temu na początku IV wieku w miejscowej katedrze Laodycea. W czasach apostolskich pojawiło się błędne, heretyckie przekonanie, że niemożliwe jest skierowanie bezpośrednio do Chrystusa w modlitwie, ale tylko do aniołów. Uznano ich jako twórców i władców świata. Ustanowiona reguła katolicka potępiła i odrzuciła tę fałszywą doktrynę, a poprawne, chrześcijańskie czczenie jako sługi Bożego zostało potwierdzone.

Święto Michała Archanioła, 21 listopada, według nowego stylu (8 listopada według starego stylu), został ustalony w tym dniu nie przypadkiem. Listopad jest dziewiątym miesiącem od marca, który w czasach starożytnych był początkiem roku. Według nauczania chrześcijańskiego istnieją dokładnie 9 anielskich szeregów. Ponadto, ósmy dzień miesiąca (według starego stylu) jest uważany za wskazówkę nadchodzącej katedry wszystkich mocy niebieskich, która ma się odbyć w dniu Wielkiego i Dreadful Judgment of God. Został powołany przez świętych ojców jako "ósmy dzień". To są aniołowie, którzy będą świadczyć o życiu człowieka, o wszystkich jego czynach, które osiągnął.

Święty Michał Archanioła

Doktryna aniołów opiera się na Boskim Objawieniu. Archanioł Michał, jeden z wiernych i wiernych sług Bożych, był szczególnie uradowany w Rusie jako gorący obrońca wiary i myśliwiec przeciw fałszywym wierzeniom i herezjom. Jest również patronem armii, asystentem w wojnie duchowej przeciwko złu, obrońcy obrażonych i uciśnionych. A teraz prawosławni znają moc swojej modlitwy i odwagi przed Bogiem, a święto katedry Michała Archanioła jest uważane za jedną z ulubionych. W tłumaczeniu z języka hebrajskiego jego imię oznacza "kto jest jak Bóg".

Utwory Archstratigue

Jego pierwszy wyczyn, Archanioł Michał, lider niebiańskiego hosta, o wielkiej duchowej mocy, występował w niebie. Podczas zdrady i rekolekcji Dennitsy (co oznacza "Morning Dawn"), raz najpiękniejszy i najbardziej jasny ze wszystkich duchów nieba, Archanioł zebrał wszystkie anielskie szeregi i armie, które pozostały wierne Bogu. Aż dziewięć pułków rekrutowało niebiański dowódca. Wysadzili trąby i padli na wroga. I zaczęła się bardzo długa i zacięta walka. Jak długo trwa to nieznane. I Daylant upadł z nieba, jak błyskawica w okropną i ponurą otchłań, wraz ze wszystkimi duchami z nim.

Pisma Święte mówią nam o uczestnictwie aniołów i aniołów w wielu wydarzeniach Starego Testamentu, które manifestują ich różnymi ludźmi. Dowódca Boga od najwcześniejszych czasów jest uwielbiony przez jego pomoc i cuda w Rosji. Wielu wierzyło, że to burza wszystkich złych sił zła, które kiedy się pojawiły, ucieka lub spada przez ziemię. Ponadto był uważany za patrona wojowników, których pomagał w walce, wzmocnił morale.

Posłańcy Pana

W święto Michała Archanioła z 21 listopada innych Archaniołów, znanych z Pisma Świętego, są również zaszczyceni:

 • Raphael jest przewodnikiem, lekarzem ludzkich dolegliwości, pomocą i uzdrowieniem Pana.
 • Uriel jest blaskiem Boskiego Ognia. On oświeca umysł i serce człowieka z objawieniem prawdy, prowadzi drogę nawrócenia, rozpala serce miłością do Boga.
 • Gabriel jest siłą i siłą Pana. Czyż niektórzy sprawiedliwi byli dla ogłoszenia wielkich i radosnych wydarzeń.
 • Selafil – modlitwa o ludziach, ogrzewa serce i zachęca
 • Modlitwa.
 • Jehudiel – pośpiesznie szybszy od wszystkich walczących na drogę Chrystusa, wzmacnia robotników do chwały Bożej i wstawia się za wyrok za uczciwą robotę i czyny.
 • Varahiel jest okazicielem błogosławieństwa i miłosierdzia Pana od wszelkiego rodzaju dobrych uczynków. Pomaga w korygowaniu życia.
 • Jeremiasz jest wywyższeniem Boga.
 • Tahiel – pomaga i chroni nieszczęścia i kłopoty.
 • Hephaile – rozpala miłość do Boga.

Cud w Honeh

Nie raz w roku celebruje się święto Michała Archanioła. 2014 nie był wyjątkiem. 19 września przypomniał cud, który został popełniony w IV wieku naszej ery. E. Niebiański dowódca w Honeh (Colossae), w pobliżu miasta Phrygian w Hierapolis. Według legendy, na miejscu o nazwie Khoni, była uzdrawiająca sprężyna, przez którą Archanioł Michał uzdrawiał. Nie tylko chrześcijanie, ale także niewierzący, byli wyleczeni z ich dolegliwości i, mając pewność co do wiary chrześcijańskiej, otrzymali chrzest święty. Pewien Hellene, którego córka została uzdrowiona źródłem głupoty, wdzięczności Bogu zbudowanemu w tym miejscu świątyni w imię Świętego Archanioła. W kościele żył i służył jako zakrystianin o imieniu Arkhip, który stał się sławny ze swojego chrześcijańskiego i cnotliwego życia. Poganie, przez ich nienawiść do Jezusa Chrystusa, postanowili zniszczyć świątynię, a jednocześnie zniszczyć tę sprawiedliwą osobę, zalewając to miejsce. Po połączeniu dwóch rzek kierowali strumień do miejsca, w którym znajdowała się świątynia. Święty zaczął się gorliwie modlić, aby poprosić niebiańskiego patrona, aby pozbył się kłopotów. I stało się cud. W czasach, kiedy przepływał już strumień wody z dwóch rzek, zbliżający się do kościoła, Michał Archanioła, który pojawił się na ziemi, jakoś cudownie zatrzymał napływ wody. Świątynia została zbawiona przed zniszczeniem, ale poganie uciekły. Na pamiątkę tego wydarzenia w dniu 19 września wybrano święto Michała Archanioła.

W obchodach święta Michała Archanioła

2014-th w zeszłym roku, oczywiście, nie było bez Michaiła. Ale teraz to święto mało kto wie i znaki. Jeszcze jedna rzecz! Dzień Mikhailowa w Rosji tradycyjnie rozpoczął folklorystyczne uroczystości i uroczystości po zakończeniu pracy wiejskiej. Święto Michała (Archanioła) 21 listopada zostało głośno i radośnie obchodzone przez wierzących. Narody ortodoksyjne nie miały dziś szczególnych obyczajów, ale w każdym domu wierzący z wielką gościnnością i radością oczekiwali i przyjęli gości. Tak, i próbowali jechać odwiedzić.

Pożegnanie było chwałą: żniwo już zostało zebrane, a wszystkie niezbędne prace rolnicze zostały zakończone. W święto Michała Michała Archanioła, wina nie były oszczędzone, po prostu przepływało przez rzekę.

Szliśmy przez cały tydzień, kiedy to zaczął się postać filipińską, która przygotowywała wiernych chrześcijan do radosnego spotkania Narodzenia Chrystusa. Święto Michała Archanioła było końcem sezonu ślubnego.

Tego dnia tradycyjnie traktowano wszystkich gości z galaretką i ciastem. Posiłek zaczął się z reguły z makaronem i alkoholem, a następnie dania mięsne były serwowane. Herbata była pijana ciastkami i chlebem. Główna uroczystość obróciła się następnego dnia wczesnym rankiem. I trzeciego przyszli goście z innych wiosek.

21 listopada jest święto Michała Archanioła. Znaki

W niektórych przypadkach znaki na ten dzień mają czysto duchowe, chrześcijańskie znaczenie, ale częściej są one po prostu odpowiedzią na świadomość ludzi w czasie roku, a także niektóre pozostałości pogaństwa.

21 listopada (święto Michała Archanioła) ludzie byli takimi znakami:

 • Jaka jest pogoda w Dniu Świętego Michała, będzie to dzień Świętego. Nikolay (19 grudnia). Kiedy śnieg spada, zimą jest śnieg.
 • Jeśli odwilż, śnieg będzie tylko zimą Mikołaj. Mrozy będą małe.
 • Mała liczba stożków przewiduje łagodną zimę.
 • Jeśli świt na święto Archanioła Michaela jest wcześniej niż zwykle, wkrótce będzie zimno.
 • Mgła poranna – wkrótce zaczekaj na odwilż.
 • Wyraźny dzień – nadejdą silne mrozy.
 • Mokry śnieg w wakacje – wiosną będzie dobre opady.
 • Aby usłyszeć dzwon kościelny, ten dzień ma mieć kłopoty.
 • Konieczne jest podgrzanie w łaźni, przez dłuższy czas nie będziesz się chorował.
 • Jeśli dziecko urodzi się w prawosławnym święcie Michała Archanioła, jego zdrowie będzie bardzo silne, a kiedy dorośnie, stanie się dobrym uzdrowicielem.

Ikony Michała Archanioła

Na świętych ikonach z reguły Archanioły są przedstawiane w zależności od rodzaju ich posługi. Archanioł Michał jest najczęściej przedstawiany jako skrzydlowana młodzież lub człowiek. Wygląda bardzo wojowniczo. Może być przedstawiony w pełnym rozwoju lub na koniu, ubrany w zbroje militarne. On trzyma ognisty miecz lub włócznię w dłoni, ozdobiony białymi sztandarami na górze symbolizującymi czystość i lojalność wobec Boga. Kończy się krzyżem. Z nogami Michael deptruje na dotkniętych duchem złości – diabła. Są ikony, na których jest nieuzbrojony. W jego dłoniach jest lustro, symbolizujące foresight, który otrzymał od Pana.

W XII wieku pojawiły się opowieści o strasznym dworze, w którym przedstawia się jako potężnego wojownika o ciężarze, w którym jeden diabeł próbuje przeważyć jedną filiżankę.

Czego modlą się w Dniu Świętego Michała?

Ludzie nie mogą zobaczyć całej wzmożonej walki, wiodących aniołów zbawienia każdego człowieka. Często jednak w ich życiu czuje się, że jest ktoś cudowny, który inspiruje nas dobrymi myślami i pragnieniami. W Rosji ortodoksyjne święto Michała Archanioła uważa się za wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy wierzący modlą się o wzmocnienie sił, aby pomóc w fizycznym uzdrawianiu, pozbywając się bólu i kłopotów. Ponadto ludzie proszą o ochronę przed wszystkimi widocznymi i niewidzialnymi wrogami, oszczędzając i zachowując stan.