174 Shares 3390 views

Polimocznik – co to jest? polyurea hydroizolacji

Środki powłok uszczelniających i elementów strukturalnych od dawna zostały podzielone na dwie kategorie: materiały naturalne i syntetyczne. dziwne, czasach istnieje jeszcze wiele do naturalnego surowca, która jest lepsza niż materiałów syntetycznych, których wyniki. Ale także wśród przedstawicieli syntetycznych substytutów dla tradycyjnych materiałów, istnieje wiele godnych opcje. W tej serii stoisk i polimocznika. Co to jest i dlaczego jest to potrzebne – te pytania od dawna nie są istotne dla profesjonalnych konstruktorów, ale prosty laik powinien zrozumieć je w szczegółach. Ze względu na unikalne właściwości tego materiału syntetycznego pozwala na wykonywanie wysokiej jakości izolacji, zastępując większość znanych narzędzi z grupy.


Ogólne informacje o polimocznika

Materiał jest syntetyczny polimer , a jego budowa przypomina poliuretany, które są syntetyzowane przez kopolimeryzację diizocyjanianów. Rzeczywiście, wejście do grupy elastomerów i określonych cech posiadał polimocznika. Co to jest, z punktu widzenia praktycznego zastosowania? Pierwszy materiał zdolny do tworzenia stałych i trwałą powłokę. Szybkość reakcji odrzucenia jest dość wysoka, jednak do produkcji wyrobów formowania może trzeba dokonać dodatkowych zmian technologicznych.

Inną funkcją materiałów syntetycznych, ze względu na wysoką nukleofilowość amin. Oznacza to, że struktura produktów końcowych mniej wrażliwe na działanie wilgoci. Jest to cecha, i zidentyfikowano jedną z głównych zadań, za które jest wykorzystywane w budowie powłoki polimocznikowego – hydroizolacji.

Odmiany polimocznika

Można powiedzieć, że cała grupa polimerów syntetycznych są połączone ze sobą i w pewnym sensie może wprowadzać zmiany do siebie. Jednakże, polimocznika, istnieją dwa zasadniczo różne podgatunki: alifatyczne i aromatyczne związki. Pierwszy wariant jest interesująca, że może on być stosowany w celu utworzenia powłoki odpornej na promieniowanie UV. Przetwarzanie to jest polimocznik w postaci powłoki nie jest odkształcony i nie traci swoją barwę pod wpływem światła słonecznego.

Drugi typ – aromatyczny polimocznika, która może być traktowana jako wszechstronny materiału. Tak więc, jeśli alifatyczny najbardziej odpowiednie powłoki w celu ochrony dach, ten przykład nadaje się do uszczelniania fundamentu, jako środek do obróbki powierzchni dekoracyjnych wewnątrz. Ponadto uszczelniająca polimocznik stosuje się obecnie do wytwarzania urządzeń lub pojazdów, jak również w tworzeniu barier ochronnych odpornych na stacjach oraz wodnych.

Jednoskładnikowy i dwuskładnikowy

Dla zrozumienia tego rozdzielenia należy odnieść się do zasad reakcji polimocznik. Standardowy materiał stanowi kompozycja dwuskładnikowa, która działa pod wpływem katalizatora. Oznacza to, że proces utwardzanie zachodzi za pomocą elementu pomocniczego. Teraz konieczne jest, aby odpowiedzieć na pytanie, co jest polimocznik jednoskładnikowy. Co to jest w procesie uszczelniania powłok? Jest to wygodne, aby zastosować materiał, nie wymaga katalizator reakcji, czyli krystalizacja odbywa się niezależnie, dzięki czemu można dokonać obróbki ręcznej.

Wydaje się, łatwy w użyciu kompozycji push-komponent musi w pierwszej kolejności, spychając bardziej wymagających dwuskładnikowe analog. Jednak pod względem wytrzymałości sytuacji zmienia się w przeciwnym kierunku. kompozycje jednoskładnikowe powinny być stosowane jako ochrona pomocniczego ale odpowiedzialny za przetwarzanie części konwencjonalnej polimocznik powinny być stosowane. Z jego rąk i mogą być stosowane do dwuskładnikową, najważniejsze – by użyć specjalnego sprzętu do tego celu.

Technika uszczelniania mocznika

Istnieje kilka sposobów, w których stosuje ten rodzaj izolacji. To z zbiorników do obróbki powierzchni, podstawy i sklepienia ochrony wód uszczelniające. W większości przypadków, powłoka jest nakładana przez napylanie metoda cienkiej warstwy. Różnice w podejściu może być ze względu na wymagania obciążeń na pokrywie, wpływy zewnętrzne, a więc od stopnia przylegania. D. Również wodoodporne polimocznikowy może być wykonane przy użyciu jedno- lub dwuskładnikowe kompozycje. W pracy z przedmiotów, takich jak fundamenty i konstrukcji dachu, jest pożądane stosowanie środka drugiego typu, ponieważ właściwości wytrzymałościowych przedniego. Mniej odporne na czynniki fizyczne uszczelnień mogą być stosowane jako dodatkowe powłoki ochronnej.

obróbka manualna

Jak już wspomniano, do niezależnego przetwarzania bardziej odpowiednia kompozycja jednoskładnikowy. Przed zastosowanego materiału powinien być rozcieńczony wodą polimocznika. Jednakże rozcieńczania powinna być wykonywana tylko w warunkach o niskiej lepkości. W innych przypadkach jest to wystarczające, aby roztwór mieszano przez jednorodność zabarwienia. W większości przypadków, ręczna aplikacja polyurea nie wymaga zaangażowania specjalnego narzędzia lub innych elementów pomocniczych. Musi być stosowane przez wałka lub pędzla. Ale w pracy z powierzchniami metalowymi, wskazane jest użycie podkładu. Jest on również stosowany w obróbce powierzchni szkła. Po zakończeniu impregnacji należy poczekać jeden dzień, aby pokryć zdobytą wystarczającą twardość.

Przetwarzanie specjalny sprzęt

Budowniczowie profesjonalne przygotowanie i sprayu polyurea użyciu specjalistycznego sprzętu. W szczególności dla tych potrzeb obejmują jednostki do rozpylania bezszwowych powłok izolacyjnych. Typowo, urządzenie to, działającą pod wysokim ciśnieniem, a w stanie przechowywania dziesięciu łączy receptury polimocznika. Najnowsze modele urządzeń do stosowania polimocznika wyposażone w jednostki funkcjonalne dla analizy obróbce mieszaniny wskaźniki poziomu powierzchni, przepływomierzy i innych urządzeń, które zwiększają ergonomii urządzenia.

Inne aplikacje

Połączenie twardość i odporność na wilgoć, spowodowały znaczące polimocznika. Oczywiście, przede wszystkim jest ona wykorzystywana w budownictwie i pracach wykończeniowych. Ale zalety materialne oceniane i stoczniowych firm, warsztatów samochodowych, firm usługowych, które są zaangażowane w pomoc techniczną różnych struktur, mosty i czołgi. Są też korzyści z tego materiału jako izolator od. Aby zrozumieć tę właściwość Warto pamiętać, odpowiedź na pytanie, polimocznik – co to jest. To przede wszystkim szybkowiążącego polimeru, który zapewnia skuteczne uszczelnienie i wytrzymałość. To znaczy, jeśli w sposobie według powlekanej warstwy wykańczającej powierzchni, wówczas mostki mogą i zapomnieć.

wniosek

Podobnie jak wszystkie nowoczesnych materiałów technologicznych, polimocznik wyprzedza konkurencyjne środki izolacji w cenie. To jest drogim materiałem, ale efekt jest wart. Inną rzeczą jest to, że do użytku prywatnego musi być stosowany ręcznie stosując polimocznika jako zakup drogiego sprzętu uczyni niepraktyczne wykorzystanie tej technologii. Natomiast w przypadku dużych imprez bez specjalnego napyliteley izolacji nie. dozownik zapewnić jednolitą powłokę, i zaoszczędzić na kosztach. Należy również pamiętać, że producenci polimocznikowe są różne, odpowiednio, a wydajność danej marki może się różnić.