615 Shares 4221 views

Osiem najlepszych miejsc, w których Moskwa słucha organu

Organ należy do najstarszych instrumentów muzycznych. Wspomnienie tego można znaleźć nawet w Piśmie Świętym, jednak naukowcy nie zobowiązują się do twierdzenia, że jest to organ w nowoczesnym spojrzeniu. Ale udokumentowane dowody jego znajdują się w anonsach z XIX w. Pne.

Ponadto jest to największy instrument muzyczny. Posiadacz rekordu wśród ciał znajduje się w amerykańskim mieście Atlantic City w sali koncertowej Bordwick. Ma waga 287 ton i ma wysokość ponad 5 metrów. 33 000 rur, 6 klawiatur umożliwia wykonywanie muzyki w zupełnie innym kierunku. Moc dźwięku wytwarzanego przez to ucho wynosi 130 decybeli.

Gdzie w Moskwie słuchać organu, wie każdy koneser tej muzyki magicznej. Wszelkie prace wykonywane na tym instrumencie, zastępując całą orkiestrę, brzmią szczególnie uroczyste i majestatyczne. Dlatego koncerty w jakiejkolwiek sali powodują duże zainteresowanie opinii publicznej.

Międzynarodowy Dom Muzyczny w Moskwie (MMDM)

Każdy koneser muzyki wie, gdzie w Moskwie słuchać organów MMDM. W jednej z trzech sal jest zainstalowany największy instrument w Rosji. Ma 6000 rur i 84 rejestrów. Jest to orkiestra symfoniczna w miniaturze. Tutaj, takie mistrzowie jak Placido Domingo, Zurab Sotkilava i wielu innych świetnych wykonawców koncertowali. Adres instytucji: Kosmodamianskaya nasyp, 52, budynek 8.

Katedra św. Apostołowie Piotr i Paweł

Muzyka organowa w opinii większości ludzi jest związana z kościołem. W wielu katedrach katolickich zainstalowano te instrumenty, a magiczne dźwięki towarzyszyły uwielbieniu. Zadaj pytanie: "Gdzie w Moskwie można posłuchać organu?", Możesz wejrzeć do kościoła luterańskiego, który znajduje się przy Starosadsky Lane, 7/10, w budynku 10. W tym miejscu można uzyskać kilka koncertów na rzadkim organie założonym w XIX wieku. Właśnie w Moskwie słuchać organów w niedzielę iw inne dni.

Katedra Niepokalanego Poczęcia

W gotyckiej katedrze cudownego piękna jest jednym z największych organów w kraju. Istnieje 74 rejestrów, 4 podręczniki, 5563 rury. Gdzie w Moskwie słuchać muzyki organowej różnych okresów na doskonałym instrumencie? W kościele, położonym przy ul. Malaya Gruzinskaya, 27/13.

Sala Koncertowa. Czajkowski

To miejsce koncertowe powstało w 1940 roku. Z Petersburga planowano przynieść starożytny niemiecki organ, założony w 1839 roku. W tym czasie sam Petr Ilyich koncertował na tej płycie. Ale transport z jednej stolicy do drugiej był fatalny dla delikatnego narzędzia, a pomysł jego zainstalowania musiał zostać porzucony. W 1959 r. Firma Rieger Kloss została zainstalowana w Czechach nowe ciało. Posiada 81 rejestrów i 7800 rur. Do tej pory jest to jedno z najlepszych narzędzi w stolicy. Może wykonywać muzyczne prace w dowolnym stylu: od klasycznych po kompozycje okresu radzieckiego. Koncerty w budynku na placu Triumfalnaya, 4/31 przechodzą zaledwie kilka razy w miesiącu i powodują duże zainteresowanie wśród publiczności, którzy wiedzą gdzie słuchać organów w Moskwie. Opinie gości są zawsze pełne entuzjazmu. Wszakże jest to jeden z najlepszych instrumentów, na których zaszczytów zaszczyt jest zaszczyt uczcić mistrza jego jednostek.

Muzeum. Glinka

W tym pomieszczeniu jest najstarszym organem w kraju. Został stworzony przez niemieckiego mistrza Ladegast dla kupca Khludov w 1868 roku. Dźwięk tego instrumentu jest miękki, co jest niezbędne do romantycznych kompozycji. Także w muzeum znajduje się inny organ pracy mistrza Shuke, pochodzący z 1979 roku. To ostatnie dzieło mistrza. Posłuchaj magicznej muzyki na: Fadeeva Street, 4.

Dom chlebowy

W 2008 r., Po rekonstrukcji budynku Domu Chleba, w nim zbudowano organ, który został wykonany przez niemieckich mistrzów, biorąc pod uwagę specyfikę struktury. W sobotnie wieczory można słuchać 12 małych rejestrów. Słynną akcję można usłyszeć w holu przy ulicy Dolsky 1, która nie jest daleko od stacji metra Tsaritsyno.

Kościół anglikański

Jedyny kościół anglikański w stolicy znany jest nie tylko ze swojej eleganckiej architektury, ale także z koncertów muzyki organowej. Początkowo zainstalowane w narzędziach świątyni zostały utracone w latach radzieckiej władzy, zostało zastąpione przez trzyosobowe elektroniczne ciało. Tę muzykę można podziwiać w Voznesensky Lane, 8.

Kościół ewangelickich chrześcijan-baptystów

W tej świątyni został zainstalowany antyczny organ z 1898 roku przez mistrza Revera. To jedyne miejsce w stolicy, w którym można usłyszeć organ bezpłatnie. Koncerty odbywają się w ostatnią niedzielę miesiąca. W repertuarze preferowane są klasyki. Kościół, w którym w Moskwie, aby słuchać organu za darmo, znajduje się w China Town w Trehsvyatitelsky Lane, 3.

Znajdź miejsce koncertowe, na którym można usłyszeć magiczne dźwięki organu, jest to łatwe. Plakat i koszt wizyt można znaleźć w kasie lub na portalach internetowych.