465 Shares 5760 views

Unosić toaleta kontrolę urządzenia, rodzaje i naprawy

Jeśli wszystkie udogodnienia domu lub mieszkania jest idealna, jest to, że często nie zawiadomień jednego. Jest to jednak tylko jeden węzeł nie tylko – i sytuacja zaczyna przypominać ciężką człowieka katastrofy. Różne błędy związane z wc, może być bezpiecznie nadana tej klasy wypadków. Zdaniem ekspertów, jest często przyczyną awarii ulega pływak toaleta znajduje się wewnątrz mechanizmu zbiornika. O nim dziś i porozmawiamy.

Budowa i działanie pływaka

Ten produkt jest piłka lub cylinder. Wewnątrz pustego wyrobu i wypełnione powietrzem. W związku z tym odprowadzającego powietrze elementu mechanizmu nie tonąć w wodzie. Pływak jest zaangażowany w mechanizmie zawór sterujący odcina wodę do spłuczki w momencie, gdy nie osiągnie pewien poziom. Podczas spuszczania wody z float grawitacyjnie opada na dno zbiornika. Zawór zamyka się w ten sposób.

typy

Można wyróżnić dwa rodzaje pływaków do toalety. Ten produkt kulisty stankoobrazny unosić. Produkt z pierwszego typu jest zamontowany w górnej części. Pływak jest osadzony na ramieniu, w którym sterowanie zbiornika zaworu. Konstrukcja ta jest prawie nie używany – jest przestarzały, a także ma szereg wad konstrukcyjnych. Wady te nie pozwalają, aby system działa bez zakłóceń. Ponadto, ze względu na cechy konstrukcyjne ten nie może wykonywać swoich funkcji przez długi czas. Kilka lat później produkt traci swoją szczelność. Kubek w kształcie pływaków spłuczka WC bardziej wyrafinowane konstruktywne. Produkt ma kształt odwróconego kubka. Porusza się na specjalnym prętem w pionie. Element jest wypełniona powietrzem o temperaturze na górze. Jako wypełnienia zbiornika, napędzane za pomocą dźwigni, wyłącza się wodę. Struktura ta znajduje się na dnie zbiornika. Dlatego pływaki cup działać praktycznie bez hałasu. W odniesieniu do środków, jest znacznie wyższa niż życia produktu kulisty.

Usterki mechanizm pływaka i ich przyczyny

Pomimo faktu, że pływak jest przeznaczony do WC jest bardzo prosty, może znacząco zepsuć życie mieszkańców mieszkaniu lub domu. Zbadajmy najczęstszą niepowodzenie tego węzła.

Usterka zgłosić następującą sytuację. W związku z tym nie można zrobić zbiornik wody. W innym przypadku, to przyjdzie, ale ustawić go nie zatrzyma, nawet jeśli osiągnie maksymalny poziom. Może nie membranowy zawór zamontowany na przepustu. Często szkody związane z jakością materiału. zatkany również otwory w zaworze. Wszystko to wina jest woda o wątpliwej jakości. Z powodu tych blokad ciecz nie może normalnie wchodzić do zbiornika zasobnikowego.

Konstrukcja pływaka może być zmieniana. Jeżeli wystąpił problem z wyrobu kulistego, a to ze względu na szczelność i naruszenie napełniania wodą pływaka. Drugim typem produktu jest odporna na płyny jest znacznie lepsze, ale może być zanieczyszczony. To także wpływa na strukturę wydajności.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli toaleta pływak zepsuł, pierwszą rzeczą do zrobienia jest dowiedzieć się dokładnie, co się stało i co element nie działa prawidłowo. W przypadku, gdy brak jest związane z naruszeniem integralności, a następnie naprawić produkt w tej sytuacji jest bezużyteczny. Aby rozwiązać ten problem może zostać zastąpiony przez nowy. Jest to o wiele łatwiejsze i tańsze niż naprawa.

W przypadku zanieczyszczenia kubka unosi wystarczy usunąć element z błotem. Po że produkt trafi ponownie. W przypadku pęknięcia membrany do przeprowadzenia jakichkolwiek napraw niepraktyczne. Ale często coś zrobić po prostu niemożliwe. Jest to o wiele łatwiejsze w każdym sklepie z narzędziami, aby kupić nową część. Jest to bardzo ważne przy zakupie zwrócić uwagę na jakość materiału. Od tego zależy całe życie. Jednakże, nawet jeśli membrana jest wykonana z dobrego materiału, ze względu na niską jakość wody nie trwa długo.

Jeśli zatkania otworu zaworu, wówczas problem ten może być łatwo rozwiązać. To jest proste czyszczenie kanałów. W efekcie, zawór będzie znowu działać tak jak powinno być.

Jak wybrać jakość pływaka

Czasami zdarza się i tak, że już ustalone pływaka w zbiorniku toalety nie mogą być naprawione. W tym przypadku, trzeba kupić nowy element. Przy wyborze ważne, aby zwrócić uwagę na jakość materiału. Najlepiej jest usunąć uszkodzone urządzenie i biorąc ją ze sobą do sklepu, aby odebrać to samo. Jeżeli zbiornik ma stary projekt systemu drenaż, następnie trzeba kupić odpowiedni pływaka.

regulacje

Większość problemów można rozwiązać z toalety prosty mechanizm konfiguracji. Zobaczmy, jak ustawić pływak w muszli klozetowej.

Aby rozpocząć pływaka powinna być dostosowana do żądanego położenia. To zależy od materiału, z którego wyprodukowane poz. Dźwignia mosiądz może zginać. Pożądane położenie jest regulowane podnoszenia lub opuszczania dźwigni. Jeżeli ta ostatnia jest wykonana z tworzywa sztucznego, są wyposażone w specjalne śruby nastawczej lub plastikowej grzechotka. Śruba dźwignia umożliwia zmianę zakrętu. A także z dźwignią zapadkowy jest stała w miejscu. Regulacja miskę pływaka do bardziej nowoczesnych modeli odbywa się poprzez obrót śruby. Dzięki niemu można podnieść lub obniżyć pozycję do pożądanego poziomu. Im wyższa jest ta element bardziej płyn wchodzi do zbiornika do zainstalowania.

zalecenia wykonana

W trakcie pracy, zbiornik może wystąpić problemy z systemu zaopatrzenia w wodę. Musimy pamiętać, że często przyczyną pływaka, membrana przepuszcza zawór lub w otworze zaworu. Gdy przyczyna zostanie znaleziony, można zacząć się naprawić lub wymienić uszkodzoną część. Jeśli chcesz kupić nowy pływak, następnie zwracać uwagę na rodzaj WC rozładowania. Na niej zależy wybór produktów. Instalacja nowego pływaka – to praca, z którą obsługiwać dowolną aptekach. Najważniejsze – nie zapomnij, aby odciąć wodę.