596 Shares 7671 views

Rodzaje zięby: opis i zdjęcia

Zięby – ptaki należące do rodziny finch zięby wróblowych. Dostali swoją nazwę ze względu na jej zdolności do budowania gniazd wykonane z cienkich i elastycznych łopat, zręcznie oddzielając wzdłuż całej długości włókna. Piękne, jasne i bardzo aktywnych ptaków – zięby. Rodzaje i opis z nich prezentujemy w tym artykule.

cechy zewnętrzne

Zięby – ptaki są małe. ich ciała wynosi nie więcej niż jedenaście centymetrów, a jasny i piękny kolor nabywają po siedemdziesięciu dni po urodzeniu. Samiec ma jasne upierzenie, ale samica jest znacznie jaśniejsze, z czarnymi pasami na głowie. Młode ptaki wyróżniają się obecnością czarnego dzioba, który wygląda dość nietypowa, ponieważ jej struktura przypomina wosk. To z tego powodu, że ptaki są czasami nazywane voskoklyuvymi. Różne rodzaje zięb mieć inny kolor, ale omówimy to później.

siedlisko

Te małe ptaki znajdują się niemal w całej Azji Południowej. Niektóre gatunki zięb zamieszkują południowo-wschodniej części Chin, Sumatra, Jawa, Lombok, Timorze, Birmy, Malezji, Indiach, Tajlandii, Papui Nowej Gwinei i na Sri Lance.

typy

Ornitolodzy powiedzieć, że dziś istnieje ponad trzysta gatunków i podgatunków tych uroczych ptaków. Ale dziś będziemy prezentować wam najbardziej powszechne i popularne rodzaje zięb, które są najbardziej odpowiednie do aresztu domowego.

Zebra Finch

Te elementy z gatunku najczęściej znajdują się w Australii, a są one powszechne i tam w suchych regionach i lasów. Gdyby automaty obszar jest gęsto zaludnione, oni osiedlić się w sądach, na ulicach, w ogrodach. Zebra Finch, zdjęcia, które widać poniżej, nie jest sam. Dlatego mają tendencję do tworzenia ogromnych stad. Mają nawet resztę, uważając, aby nie oddalają się od siebie, a latać tylko w poszukiwaniu noclegu.

Gatunek ten może tygodni obejść się bez wody pitnej. Jeśli to konieczne, Zebra Finch in vivo można wypić bardzo słoną wodę podczas poważnej suszy. Dla innych ptaków wysoki poziom zawartości soli jest często śmiertelna.

Zebra Finch gniazdo budynek w obszarach chronionych z jaszczurki i węże, które nie mają wstręt do jedzenia jaja. Często wyposażyć je w kolczaste krzaki i gajów w małych otworów, zagłębień i tak dalej. D.

Pierwsze informacje o uprawie tego gatunku ptaków należą do XIX wieku w domu. Od tych ptaków stały się bardzo popularne wśród obserwatorów ptaków. Jednak w tym czasie znacznie zmienić wygląd tych zięby. Ptaki tego gatunku w środowisku naturalnym mają kolory upierzenie z jasnymi liniami, a mieszka w niewoli tych granic nie mają. Ponadto, żółty i brązowy bardziej nasycone.

Hodowcy kontynuować prace nad hodowlą tych ptaków z unikalnym kolorze, którego nie można znaleźć w przyrodzie. Tak więc, na początku lat dwudziestych ubiegłego wieku pojawiły się białe zeberek z ciemnymi oczami, które odróżniają je od innych albinosów.

ryż zięba

Te elementy z gatunku uważane są za największe spośród swoich odpowiedników. zięby ryż (zdjęcia można zobaczyć w tym artykule) mają długość ciała od 15 do 17 cm ojczyźnie tych ptaków. – wyspie Bali. Ale widać je niemal w każdym miejscu na świecie. Eksperci przypisują to z faktu, że udomowione ptaki, które zostały wniesione do innego kraju, wyleciał z komórek i skutecznie podjąć korzenie w nowym terytorium. Wolą osiedlać się w polach ryżowych, w związku z którym ma swoją nazwę.

Japoński Finch: Rodzaje

Ten ptak może być zalecane dla początkujących miłośników zachowaniu ptaków. Pogląd ten, wraz z kanarkiem, ma długą historię udomowienia – ponad 400 lat. Najpierw zaczął sadzić Chińczyków, którzy słyną z tradycji antycznej ptaków hodowlanych.

Chiny to Finch został przywieziony do Japonii. To tutaj, że istnieją pewne podgatunki jego kolor, a pod koniec XIX wieku spadła do Europy Zachodniej. Tu okazało się tylko dwa nazwiska: kołowrotek społeczeństwa (na jego pokojowego charakteru) lub japoński. Przodkowie tego gatunku jest brąz-Finch, który obecnie mieszka w lasach Azji Południowo-Wschodniej.

W ostatnich latach doszło do kilku nieudanych próbach przekraczają dziko i form krajowych z brązu japońskiej Munia, ale w końcu praca naukowców uda. Otrzymano hybrydowego potomstwo, ale okazało się, że jest to dość owocne: od hybrydowe kobiety i mężczyźni dostał piskląt. Do tej pory, pisklęta wyhodowane trzeciego i czwartego pokolenia.

Japoński zięba (gatunki ze zdjęciami ptaków w tej rodzinie są przedstawione w artykule), obecnie często pojawiają się na łamach ornitologicznych publikacji ze względu na duże zainteresowanie miłośników ptaków. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że w dzisiejszych czasach istnieje wiele odmian tego:

  • płowa;
  • czubaty;
  • cętkowane brąz;
  • czerwono-plamiste;
  • czystej bieli i tak dalej.

Wszystkie z nich są aktywnie pomnożenie, ale najważniejsze, że ptaki te są doskonałymi opiekunki, nianie i rodzice zastępczy dla różnych rodzajów piskląt Finch.

amadyniec

Mamy nadzieję, że poglądy prezentowane w niniejszym artykule zięb (Zdjęcie z nazwami) pomogą nasi czytelnicy wybrać ładny i zabawy ptactwa zwierzaka. Wielu wierzy, że ten ptak ma bardzo ciekawą barwę w jego rodzinie. Członkowie gatunku mogą mieć kilka opcji eleganckim upierzeniu.

W warunkach naturalnych, są powszechne w północnej Australii i należą do ginących gatunków. Ptak został nazwany na pamiątkę żony przyrodnik Dzhona Gulda w Wielkiej Brytanii, które razem z nim udał się całą wyprawę, a po jednym z jego wypraw zmarł. Początkowo nazwa brzmiała inaczej – finch Lady Hood. Jego zwyczaje ptaków amadyniec różni się nieco od swoich krewnych. Zastanów się, co to jest.

Te zięby – ptaków, które są w naturze często migrują po zakończeniu pory deszczowej, kiedy zaczynają się pojawiać problemy z jedzeniem. Jedzenia w tej chwili istnieje tylko suche nasiona traw, które znajdą się na ziemi. Ale chodzi o to, że ptak amadyniec nie chce jeść z ziemi, więc odlatuje w poszukiwaniu lepszych warunków, często rzucając gniazdo z jajami, a czasem wyklutych piskląt.

łuszcząca zięba

Wiele gatunków zięb stały się znane dla naszych fanów dopiero w ostatnim dziesięcioleciu. A w innych krajach w XVIII wieku, ptaki te są ozdobione przez ich obecność ogrodów zimowych i pałaców. Trzymać je prosto, ale rozmnażają się w niewoli, ale nie zawsze. Na przykład nabłonka płaskiego zięby rozpoczął hodowlę niedawno.

Nazwa tego typu zaskakująco trafnie podkreśla cechy upierzeniu ptaków – jej ciało pomalowane w odcieniach brązu, a na bokach i na dolnej części jej ciała jest ciemnobrązowy wzór przypominający rybie łuski. Szyja i jej głowa jest brązowa, a reszta jest znacznie ciemniejszy. Pokrycie górnej pióra ogona i nadhvoste żółty i biały undertail. Układ kierowniczy i tanie pióra są ciemnobrązowe. Kobiety i mężczyźni mają ten sam kolor. Młodych ptaków są gładkie, brązowe brązowe z ciemniejszą górną część ciała.

Ptak ten zamieszkuje w Indochinach, w Indiach, w południowych regionach Chin, Tajwanu i Indonezji. To osadza się na skraju lasu, w gąszczu krzaków, równiny Savannah, ale zawsze w pobliżu siedzib ludzkich.

Amadyna obrożna

Interesujące jest to, że w różnych latach na pierzastych fanów były popularne rodzaje zięb. Na przykład, w latach 70-80 ubiegłego wieku, rosyjscy fani i początkujących i doświadczonych, preferowane nazwy tego ptaka. Otrzymała swoją nazwę z powodu genialnego zespołu szkarłatną znajduje się na jej gardle. Jego kolor jest dość specyficzna – górna część ciała ma lekką-brązowe upierzenie, bok głowy i gardła są białe, i, oczywiście, o charakterystycznym czerwonym paskiem.

Brzucha i klatki piersiowej malowane w jasnych odcieniach brązu z lekkim żółtym odcieniem. W środkowej części brzucha jest ciemno brązowa plama. Wszystkie z wyjątkiem podhvoste pierze, strony głowy i szyi obejmują wzajemne ciemnych smug. Ogon brązowy jasnych plam na końcu pióra ogona. Dziób jest blady kolor szary.

Samica nie jest bardzo różni się kolorem od samca, ale z tyłu głowy, a ona ma szary odcień i ciemna plamka na brzuchu jest znacznie mniej. Ale główną cechą jest brak kobiet czerwonymi paskami na gardle, a młodzi mężczyźni od urodzenia mają tę cechę, więc hodowca nie jest trudny do określenia płci ptaków.

zięba diament

Wszystkie rodzaje zięb mają zupełnie wyjątkowy kolor. I każdy z nich znajdzie swoich wielbicieli. Więc fani opierzone doceniam zięby diamentowe dla niezwykłej urody jego kontrast i jednocześnie bardzo delikatnych piór. Samce i samice są kolorowe samo. Skrzydła i tylne mają jasnobrązowy, kark i górną część głowy – szara. W środkowej części brzucha, undertail, gardła i po bokach głowy – biała, piersi, biodra, ogona i „uzdy” – czarny. Ale szczególnie dumni z tych ptaków jest nadhvoste wiśniowy.

Boca brzuch pokryty dużą ilością białych plam na czarnym tle. dali również nazwy ptaków. Młode zięby są pomalowane w jasnobrązowej barwy i nadhvoste im jasną czerwienią. Te piękne ptaki przychodzą do nas ze wschodniej Australii, gdzie osiedlić się w trawiaste stepy z rzadkimi krzewami i drzewami. Gniazda budują duże, owalne, zwykle w gęstych gałęziach drzew. Osiada tego rodzaju małych koloniach. Można wykryć do dwunastu gniazd w tym samym drzewie.

W Europie ten typ został wprowadzony na początku XIX wieku, a pierwszy z nich potomstwo pojawił się w 1859 roku. W niewoli ptaki te są trzymane w klatkach lub kojcach dużych, jak są one podatne na otyłość i trzeba przenieść.

Zięby śpiewać?

Samiec wykorzystuje swoje wokale, aby przyciągnąć samice. Jego „Aryjczycy” mają na celu stworzenie parę dalej skręcać ze swoim wybranym gnieździe i podnieść potomstwo. Opinia właścicieli ich śpiewu różni: niektórzy mówią, że ich ptaki śpiewają ładne i głośno w godzinach porannych, nawet nie ma potrzeby ustawiania budzika. Inni uważają śpiew zięby spokojny, bardziej jak śpiew. Przedstawiciel gatunku zebry napina jednostajny cichy i trochę smutną piosenkę.

Zawartość zięby

Dla utrzymania tych ptaków w macierzystej komórce jest niezbędne dla uzyskania wielkości 350 x 200 x 250 mm, o opadającą panewki, co pozwala na bezpośrednie czystości nim bez problemów. Spód komórki powinna wypełnić warstwa (około dwóch centymetrów), suszy się piasku, które od czasu do czasu musi zostać zmieniona na nową. Komórka jest umieszczony w jasnym miejscu, z dala od przeciągów, nie zapominając, że ptaki te muszą być wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez okres co najmniej trzech godzin dziennie.

W pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest klatka, nie powinno być żadnych nagłych zmian temperatury. powinna być stała – + 18-20 ° C Właściciele muszą wiedzieć, że ptaki te nie tolerują dymu papierosowego, głośne dźwięki. Ponadto, gwałtowne ruchy mogą znacznie straszyć je, a nawet spowodować natychmiastową śmierć.

Zięby nie czuje wielką potrzebę wody, więc małe koryta odpowiednie dla nich. Woda w nim powinna być zawsze bronił lub filtrowane. Oprócz pijącego, komórka musi być tacy do pływania i płytkiego koryta.

Munia: hodowla

Dziś wielu miłośników tych ptaków zapewnić. Są atrakcyjny wygląd i nie wymaga zbyt kompleksową opiekę. Jak papugi, zięby będzie hodować pod pewnymi warunkami. Do powielania muszą dom z drewna, 12 x 12 x 12 cm, o średnicy otworu rdzeniowego 5 cm, oraz ptaki zbudowany kuliste gniazdo, muszą kora, miękkiej trawy i jasne pióra kurze.

W ciągu tygodnia wyposażyć Ptaki gniazdo, a następnie złożyć jaja w nim, zwykle 4-6 sztuk. Wyklucia rodziców razem przez dwa tygodnie, w czasie których powinny być one podane pełny odpoczynek, aby nie straszyć ostre dźwięki. Nie próbuj bez konieczności zaglądania do gniazda, jak przestraszony para może przestać wylęgu.

Samce i samice są aktywnie zaangażowane w żywieniu kurcząt, odbijanie pokarmu z ich wola. Pisklęta rosną bardzo szybko, pozostając w gnieździe dwadzieścia jeden dni, a następnie pozostawić. Nawet tydzień po odejściu piskląt rodzice zakończeniu karmienia ich potomstwo, ale kiedy młode są ostatecznie opuszcza dom rodziców, para przechodzi do następnego układania. Ptaki te osiągają dojrzałość czterdzieści pięć dni, a na rok, przy tworzeniu odpowiednich warunków, może produkować do czterech miotów, ale ptaki hodowlane powinny być po ukończeniu pięciu miesięcy.

Jak wybrać ptaka?

Jeśli zdecydujesz się mieć w swoim domu Te kolorowe i zabawne ptaki lub nawet zrobić ich uprawy, trzeba poważnie rozważyć wybór zwierzaka. Jego zawartość i zdrowie w dużej mierze zależy od stanu, w którym można je dostać.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na aktywność ptaków, jak również jej tłustości. Jeśli jest to powolne ruchy, złe – jest oznaką choroby. Nie fakt, że to przetrwa adaptację do nowej lokalizacji. Zdrowy ptak powinien być aktywny, z czystym głosem i ruchami sprężystymi.

Zadaj sprzedawcy złapać zięby i dać je do Ciebie w Twoich rękach. Jedynym sposobem, można określić stopień otłuszczenia. Zbyt cienkie lub zbyt tłuste osoby są nienormalne. Pióra powinno być żadnych widocznych oznak pasożyty lub kleszczy. Przecinanie pióra, będzie można zobaczyć ptaki koloru skóry, które powinny być lekkie, lekko różowawe.