660 Shares 6546 views

Bruno Senna – godnym wymiana legendarny zawodnik

Świat motorsportu zawsze był pełen wspaniałych zawodników, los, który fanów wyścigów obserwowanych tchu i entuzjastycznie. Niemniej jednak, nawet w grupie silnych zawodników zawsze znajdzie się taka osoba, która przyciąga szczególną uwagę. Jednym z nich jest Bruno Senna. O swoim życiu omówimy w tym artykule.

Narodziny i rodzina

Znany brazylijski mistrz jazdy samochód sportowy urodził się 15 października 1983. Jego rodzinne miasto to Sao Paulo. Bruno Senna jest siostrzeniec legendarnego trzykrotnego mistrza prestiżowej Formule 1 Ayrton Senna, który zginął na torze w San Marino w 1994 roku. Matka z nazwą naszego bohatera jest Viviane Senna i jego zmarły ojciec, rozbił się na motocyklu w 1995 roku, Flavio Lalli.

kariera wyścigowa

W 2005 roku Bruno Senna spędził pięć wyścigów w brytyjskiej Formule – II Wojna Światowa i Formule Renault, a następnie postanowił udać się do Brytyjskiej Formuły 3. W tym czasie jego największych osiągnięć było trzech wzniesień na podium w siedmiu wyścigów, które odbywają się w ramach zespołu Raikkonen Robertson Racing.

W następnym roku, brazylijski Grand Prix Australii wygrał trzy wyścigi z czterech. Koniec sezonu kierowca był w stanie podjąć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając 269 punktów.

Poruszanie się w GP2

W okresie 2007-2008. sportowiec wykonywane jako część zespołu Arden International w serii GP2. Już w swoim pierwszym wyścigu był w stanie zakończyć czwarty na torze w Bahrajnie, ale po pewnym czasie podczas wygrał etap w Hiszpanii.

Wyścig na Silverstone dla Brazylijczyka nie można nazwać sukcesem. Wszystko zaczęło się w nim od ostatniego miejsca z powodu źle przeprowadzonego szkolenia. Jednak podczas jazdy, był w stanie przyjść jedenasty.

W 2008 roku, Bruno został zastąpiony przez zespół. W tym roku udało mu się wygrać wyścig w Monte Carlo.

Znajomość wzorze 1

Bruno Senna pierwszy usiadł za koło serii wyścigów Formuły 1 samochód w listopadzie 2008 roku, gdy badanie zostało przeprowadzone dla zespołu Hondy w stolicy Katalonii, Barcelonie. W tym czasie nie było problemem dla rowerzysty do zapoznania się z samochodu i pokazać, jak bardzo jest on w stanie pracować w zespole jednego z „stajni” wyścigach królewskiej.

Jednak ze względu na trudności ekonomiczne japoński zespół został zmuszony do wycofania się z konkursu, zmniejszając szanse Senny dostać się do elitarnej ligi wyścigowej.

W 2009 roku Bruno czuł się w wyścigu serii Le Mann. Pierwszy wyścig dla niego był prowadzony tysiąc kilometrów w Katalonii, gdzie wraz ze swoim przyjacielem Stephen Ortelius zajął trzecie miejsce.

Kontrakty z „Hispania” i „Reno”

Do pierwszej drużyny Bruno Senna, którego zdjęcie jest poniżej, ukazał się w 2010 roku. Że sezon okazał się porażką dla Brazylijczyka: nie udało mu się zdobyć żadnych punktów, jak zresztą i jego koledzy z drużyny.

Na początku 2011 roku, kierowca staje się kierowcą testowym „Renault” zespół, a po wycofaniu się z jej Nika Hayfelda zajmuje stanowisko głównego pilota. Pierwszy wyścig spędził w Belgii, gdzie był w stanie zakwalifikować się na siódmej pozycji, a w wyścigu o zajęcie stanowiska 13. We Włoszech, Bruno skończył dziewiątą, więc dostał swoje pierwsze punkty w Formule 1.

Rok 2012 Senna odbyła się w zespole Williams.

Auto wyścigi Endurance

Bruno Senna – kierowca, który był w stanie jasno wyrażać się w różnych kierunkach wyścigowych serii. Tak więc, w 2013 roku pojawił się w klasie GTE Pro WEC. W sezonie, znalazł czas na zdobycie gola 94 punktów i zajmują ósmą pozycję w absolutnej wyższości. Jego towarzysze byli Frederick MAKOVETSKY Rob Bell.

Wyścigi na samochodach elektrycznych

14 września 2014 w Pekinie brazylijski debiut za kierownicą elektrycznego Formula. Jednak z powodu problemów z elektroniką, był zmuszony udać się na odległość.

W drugim wyścigu sezonu zawodnik podjął 14 miejsce i udało się rozbić samochód na specjalnej ścianie ze starych opon gumowych.

Trzeci wyścig był nieco bardziej udany niż poprzednie dwa – 6. miejsce.

Tak więc, tylko osiem punktów testowych, a skończył trzynasty w rankingu zawodnik był w stanie wnieść swój zespół w ciągu trzech przyjazdu.