313 Shares 4042 views

Formaty wideo i ich zastosowanie

Mnóstwo formatów wideo, w liczbie około pięćdziesięciu, stawia każdemu użytkownikowi na wybór formatu użyć. I w związku z tym nie można powiedzieć, że każda opcja jest lepsza niż inne, ponieważ w różnych formatach wideo wykorzystywane do różnych celów.

Jednak rozważenie koncepcji formatu wideo nie jest możliwe bez uwzględnienia koncepcji kodeków. Codec – jest czymś w rodzaju oprogramowania, które przekształca informacje w celu utrzymania i odtworzenia było łatwiejsze. Jednak podstawowa struktura pliku (nazywany jest również pojemnik) pozostaje bez zmian, ale ponieważ wszystkie pliki są takie same. Najbardziej popularne kodeki w ostatnich latach – to DivX, MPEG2, XviD i H.264. Jest wykorzystanie konkretnego kodeka i przyszłość zależy od formatu wideo.

XviD Codec – jest podstawowym formatem kodek MPEG4. Z tego kodeka, wysoka jakość obrazu nawet w najbardziej dynamicznych scenach. Oczywiście, wiele innych formatów wideo nie zapewniają najgorszy obraz, jednak format ten pozwala stworzyć doskonałą jakość, pomimo stosunkowo małych rozmiarów plików. Kolejną zaletą – darmowy kodek dystrybucji. Oczywiście, potrzeba licencji rzadko zatrzymać rosyjskie uwalniające, jednak nadal jest bezpieczniej pracować z bezpłatnej wersji.

DivX – najbardziej popularny kodek. Powszechne stosowanie nabytych w epoce kaset VHS. Jednak piąta wersja licencji na jego wykorzystanie stał się wymagalny. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich, głównym zastosowaniem kodeka MPEG2 – telewizji cyfrowej. Powodem tego jest wysoki przetwarzanie informacji tego rodzaju prędkości. Ponadto, powszechnie wykorzystywane w nagraniu płyty wideo i kompresji wideo.

Więc spojrzał na najpopularniejszych kodeków, a teraz przejść bezpośrednio do formatów wideo. Najczęściej używane w zasadzie, logiczny i są bardzo proste, a mianowicie AVI, MP4, MKV i TS.

AVI – najczęściej stosowany format wideo. Jej zakres jest praktycznie nieograniczona. To jest podstawą niektórych innych formatach. Dekodowanie jej skrót dosłownie przetłumaczyć jako przemienności audio i wideo. Jego główną zaletą – możliwość łączenia wielu strumieni wideo, a także dodawanie innych wątków, dopóki informacji tekstowych. Tworząc ten format wideo używany przez wiele różnych kodeków, co wyjaśnia jego uniwersalność.

MKV Matroska lub wideo – jest to również jeden z najbardziej znanych pojemników i, nawiasem mówiąc, jest dowolnie dystrybuowany. Te formaty wideo, takie jak ten, są zdolne do przechowywania ogromnych ilości informacji, począwszy od tradycyjnych strumieni wideo, a kończąc specjalnego podziału na rozdziały. Otwartość pozwala ręcznie edytować kod, niż jest używany przez wielu programistów na całym świecie. Format, w ostatnich latach stał się szybko rozwijającym się publiczność lojalnych użytkowników.

Jednak formatów wideo nie jest cała struktura, mogą one zostać zmienione. Teraz zmień format wideo – jest, z grubsza rzecz biorąc, błahe sprawy. Radzenia sobie z nim mogą nawet zacząć. Ponieważ praktycznie każdy użytkownik komputera ładowane dowolny program do zmiany formatu wideo. I najczęściej jest to program do zmiany formatu nie tylko wideo, ale wiele z tych plików, tak że stają się one popularne.