815 Shares 5149 views

Noże „Fiskars” – gwarantowana jakość

Noże „Fiskars” ta sama nazwa fińskiej firmy znanej na całym świecie. Wysokiej jakości produkty swoim klientom znaleźć wśród gospodyń domowych, wojskowych i miłośników. Różnorodność modeli pozwala wybrać produkt, który idealnie nadaje się do tego zadania. Pomimo różnic w kształcie, wielkości, wagi i innych wskaźników, wszystkie noże łączy w sobie najwyższą jakość.


historia

Historia Fiskars rozpoczęła się w XVII wieku. Ryzykowny Szwed otrzymał pozwolenie od królowej do produkcji podrobionych i żeliwnych (z wyjątkiem pistoletów). Produkowane tu także i narzędzi gospodarstwa domowego: łopaty, noże, topory, nożyczki, igły, i tak dalej.

Prawie dwieście lat produkcja zyskała farmaceuta D. Ya. Zhulin. On całkowicie unowocześnia produkcję, zaprasza brytyjskich inżynierów, robotników kolejowych. Wszystko to pozwoliło na koniec XIX wieku, aby rozpocząć produkcję ponad stu modeli fińskich noży – Puukko.

zamówień wojskowych dla „Fiskars” noże były lwia całkowitej produkcji. Pomogli firmę do monopolizacji rynku przez stopniowe wykupywanie konkurentów.

firma produkcyjna

Głównymi produktami firmy były, oczywiście, przedmioty codziennego użytku. Ale zamówień wojskowych przedstawili swoje ustawienia. Zostały one opracowane i wprowadzone do masowej produkcji następujących modeli:

 • bagnetowego formowano (Akseli Gallen-Kallela);
 • żebrowym bagnety, zostały przyłączone do różnych rodzajów broni, w tym karabin Mosin ;
 • specjalny bagnet karabin szturmowy dla fińskiego modelu Valmet Rk 62;
 • M95 nóż bojowy (kpt Peltonen).

Mimo to, główne produkty są dziś Noże Fiskars „domowe”, a także łopaty, siekiery, nożyce, towary do rękodzieła i sprzętu ogrodniczego.

klasyfikacja

Najbardziej popularne urządzenia kuchenne. Standardowy zestaw noży „Fiskars” zawiera niektóre z najbardziej podstawowych typów:

 • do czyszczenia warzyw krótkim prostej lub wklęsłej tarczy;
 • polędwica – długie i wąskie;
 • chleb z długim ostrzem piły;
 • Ser nóż ostrym zakrzywionego ostrza;
 • Mięso jest przypisane charakterystycznym zakrzywioną rozszerzającym się w kierunku wierzchołka łopaty;
 • Olej z krótkim szerokim ostrzem (między zestawem on jest rozwarty);
 • Chef – najczęściej masywne i duże, szerokie lekko zaokrąglone powierzchnią cięcia;
 • Ogólnego przeznaczenia, zwykle postać (w zestawie może być ich kilka).

Wszystkie noże „Fiskars” doskonałej jakości, z ostrym ostrzem i dobrze przemyślany ergonomiczny uchwyt. Oprócz tych elementów, zestaw może być uzupełniony przez nożyczkami na rozbiór drobiu i ryb, specjalny nóż do obierania ziemniaków i innych atrybutów.

funkcje

Na tle licznych narzędzi skrawających reprezentowanych na rynku światowym, jego cechy wyróżniają się nożami „Fiskars”. Opinie konsumentów zwrócić uwagę na wysokiej jakości stal węglowa kuta fiński, który jest używany do produkcji noży. Teflon i tarcie powłoka ostrza narzędzia pozwala na pracę przez wiele lat.

Na uchwycie są cenne gatunki drzew (droższych przedmiotów) i trwały poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Kształt zapewnia wygodny chwyt i teksturowanych powierzchni – bez poślizgu, nawet jeśli przyczepności na mokrej nawierzchni.

Pochwa wymagają szczególnej uwagi. Jest on dostępny w dwóch wersjach: ze skóry i tworzyw sztucznych. inżynierowie firmy znaleźli oryginalne rozwiązanie w postaci gumowego koła, aby zablokować ostrze w pochwie. Są przyłączone do pętli pasa przy użyciu rzepy (nie trzeba go zdjąć). pochwa z tworzywa sztucznego są jasne pomarańczowy pasta. Skóra jest wykonana z wysokiej jakości materiału i ozdobione przez wytłaczanie.

Firma Fiskars stale monitoruje jakość swoich produktów. Zasłużoną renomą gwarantuje silny popyt na całej linii firmy produktów.