670 Shares 4421 views

Dżem z dyni i jabłek: recepty

Masz w ogrodzie dojrzałe dynie dużego i atrakcyjnego? Więc nie trać czasu na próżno. Oferujemy gotować dżem z jabłek i dyni, aby cieszyć się wspaniałą zimową leczeniu. Należy zauważyć, że ten deser można jeść i tych, którzy chcą schudnąć, jak dynie i jabłek całkowicie non-odżywczy. Wystarczy tylko umieścić mniej cukru. Więc zacznijmy?

Najprostszy przepis

Gotować dżem z dyni i jabłek na zimę, trzeba będzie następujące składniki:

 • 1 kg wysłodków dyni;
 • 1 kilogram jabłek.
 • 1 kg cukru.
 • 1-2 cytryny.
 • kilka szklanki wody.

Pierwszy etap polega na przemywaniu tykovku, oczyścić ją ze skóry pocięto na małe kwadraty. Teraz moje jabłka, obrać i posiekać też.

Możesz pocierać powyższe składniki na grubej tarce. Wszystko zależy od tego, jak wolisz.

Weź głęboki garnek, wlać go do wody. Jeśli chcesz Jam mam grubsze, będzie musiała 1 szklanka. Chcesz, aby być bardziej konsystencja płynu, następnie 2.

Następnie należy do zagotowania wody i dodać do niej cukru (około połowy tej objętości, który wynosi około 500 g), mieszanka syropu również dobrze rozpuścić cukier i gotować przez 5-7 minut.

Dodaj do patelni pokrojony squash i jabłka. Istnieje również wyciskanie soku z cytryny. W razie potrzeby dodać kilka plasterków cytryny do skór. To doda pikanterii dżemem.

Wymieszać wszystkie składniki, następnie trzeba gotować więcej na 5-10 minut. Następnie można zdjąć patelnię z ognia i wlać dżem na banki mają być sterylizowane wcześniej. Zwijamy je. Wskazane jest, aby ciepło się ubrać szmatką i zostawić w ciemnym miejscu do ostygnięcia. Następnie trzeba ukryć puszki w lodówce lub w piwnicy. A w zimie można cieszyć się deser, smak, który będzie miał nawet najbardziej wymagających smakoszy podobne. Nie wątpię!

Co z pomarańczami?

Teraz przygotowanie dżem z dyni i jabłka i pomarańcze. Taki przysmak różni delikatny znakomity smak i niepowtarzalny aromat.

Musimy te składniki:

 1. Dynia funt.
 2. 250-300 gramów cukru.
 3. 300-400 g jabłek.
 4. 1-2 sztuk. pomarańcze.
 5. laski cynamonu.

Najpierw trzeba umyć dynię, oczyścić go ze skóry, usunąć pestki i pokroić na średniej wielkości kostkę.

Weź głęboki garnek, wlać do wody pomijać dyni kawałki około 2 godziny.

Pomarańcze również my, czyste i starannie pocięte na kawałki, tak aby nie płynął SAP.

Teraz w odniesieniu do jabłek. Muszą być myte, czyszczone i cięte, zbyt.

Po dwóch godzinach dodać do jabłek dyni i pomarańczy. Wlać cynamon i cukier.

Teraz wszystkie składniki trzeba gotować, aż płyn odparuje. Nie zapomnij mieszać stale od dołu do dżemu nie jest spalony, a cukier jest dobrze rozwiązana.

Dżem z dyni i jabłek i pomarańczy z pewnością będzie cieszyć się nim. Może być podawane nawet na świąteczny stół.

Dżem z dyni i jabłek: recepty z imbirem

Przygotujmy się więcej zacięcia: dyni z jabłkami. Przepis polega na dodaniu imbiru.

Więc musimy te składniki:

 1. Dynia – 1 kg.
 2. Lemon – 1-2 sztuk.
 3. Cukier – 1-1,2 kg (do smaku).
 4. korzeń imbiru – 1 szt.

Zdejmij skórkę z dyni, usunąć nasiona, pokroić w drobną kostkę. Krotnie w dużym rondlu, wlać cukru i pozostawić na około 10 godzin i może być noc. W tym czasie z dyni wyróżnia się dużą ilość soku.

Moi cytryny, pozbyć się kości i skręcie w maszynce do mięsa ze skórki. Można również pokroić na małe kawałki.

Po tym czasie dodać do dyni i cytryny, drobno startego imbiru.

Teraz stawiamy garnek na ogniu i gotować przez pół godziny. Następnie można wlać do banków i cieszyć się oryginalną delikatność.

Dlaczego nie gotować i to dżem? Dynia z jabłek. Przepis wymaga dodając więcej i mandarynki.

Dodawanie mandarynka

Musimy te składniki:

 1. Miąższ dyni – 1 kg.
 2. Mandarynki – funt.
 3. Cytryny – 4-5 sztuk.
 4. Cukier – 1 kilogram.
 5. Świeży imbir.

Będziemy potrzebować dużej głębokiej patelni. Arbuz oczyścić, pokroić w kostkę i wysłać go do dna. Ponadto, dodać imbir i około 300 gramów cukru. Lemon Czyste i dodać do pozostałych składników. Zamknąć garnek z pokrywką i pozostawić go na około 12 godzin.

Teraz mandarynki. Pominąć je w wodzie bez zdejmowania skórki i gotować przez około 1 godzinę. Dajemy cool. Następnie wyjąć z nasion owoców i pokroić na kawałki.

Dodaj miąższ mandarynki i sok z cytryny do dyni. Postawić patelnię na ogniu, doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować przez pół godziny. Na końcu procesu wytwarzania Wlać pozostały cukier, wymieszać i gotować przez 15 minut więcej, a słoje teraz może być wylana.

Niesamowite dżem jest gotowy! Bon appetit!

Jam multivarka

Jesteśmy przyzwyczajeni do przygotowania wszystkich potraw w multivarka? Stało się to Twój niezastąpiony asystent? Czy wiesz, że dżem z dyni i jabłka w multivarka się jeszcze bardziej smaczne? Spróbujmy się gotować?

Zapasy następujących składników:

 1. Gurda (ciałem) – kilogram.
 2. Jabłka – 1 kg.
 3. Cukier.
 4. kwasu cytrynowego.

Niech nam najpierw dynia. Pomo ją zdjąć skórkę nożem, a następnie wyciąć miąższ. Następnie trzeba wyciąć go na kawałki o średniej wielkości. Następnie kawałki trzeć na tarce.

Oczyścić jabłka obrane, pokroić na małe kawałki.

Teraz zawiera multivarku, umieścić z powrotem arbuza i jabłka, wlać warstwę cukru. Dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Tryb wyboru „Hartowanie”, ustawić godzinę 2:00. Od czasu do czasu trzeba otworzyć multivarku zacięcie i mieszać przez 20 minut przed czasem trzeba dodać kwas cytrynowy i wymieszać ponownie.

Gdy brzeczka jest gotowy, wlać do słoików wcześniej sterylizowany. Dajemy im chłodny, a następnie umieścić w lodówce. Gotowanie dżemu z dyni i jabłek w multivarka łatwo sprawdzić na własne oczy! Smacznego!

Dynia – przydatne!

A teraz pomówmy o korzyściach płynących z dyni dla organizmu.

 1. To pomaga w usuwaniu cholesterolu z organizmu.
 2. Pumpkin stosowane w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego.
 3. Jest wskazany w przypadku osób cierpiących na choroby wątroby (marskość wątroby).
 4. Pumpkin również stosowane w leczeniu chorób nerek i kamica nerkowa.
 5. Dzięki jego stosowania w żywności przyspiesza metabolizm. Dlatego dietetycy zalecają dyni dla tych, którzy chcą, aby przezwyciężyć ciężar.
 6. Pomaga radzić sobie ze stresem, jest wskazany do bezsenności.

w końcu

Tak więc, dżem z dyni i jabłek – świetny pomysł! Przygotowania się do zimy i raduyte ich domu. Smacznego, wspaniały nastrój i oryginalnych pomysłów kulinarnych!