316 Shares 2431 views

Wędzarnia w dłoniach, ku uciesze rodziny i przyjaciół

Co prawdziwa przyjemność dla nas wędzonki. Bekon, kiełbasa i złote ryby, gotowane w ten sposób, po prostu rozpływa się w ustach. gotować potrawy koszt jest dość wysoki, ale nie można porzucić swoje ulubione smakołyki i po prostu zaangażować się w wędzarni produkcji z rękami.

Jeśli masz własną stronę kraju, jest to doskonała okazja, aby zastanowić się nad budową ciała stałego i połączyć je z grillem i grilla na grilla. Ale jeśli nie szczególnie chcą zadzierać z budową i wędzone wszystkie takie same byłoby pożądane, a następnie, do wytwarzania wędzarni z rękami doskonały, dowolnym metalowym pojemniku z pokrywką, ale bez dna. Specjalne umiejętności procesu kompilacji nie potrzebują.

Rozważmy przypadek produkcji wędzarni z rękami z metalowej beczki. Aby rozpocząć, należy wybrać stałe miejsce na stronie i wybrać kawałek ziemi, równy średnicy naszych baryłek. Usuń na darni miejscu i wykopać pit głębokości około 40-50 centymetrów. Rozłożone dno i ściany cegieł, kamieni lub płaskie.

Wyjąć dna beczki z obu stron, aby otrzymać rurę stalową. Idealnym celem byłoby producenci ścianę boczną małe drzwi. Dzięki niej możemy dołączyć żetony i reguluje proces spalania. Ale jeśli drzwi, aby problem dla ciebie, a następnie przygotowanie otworu jest nieznacznie zwiększył swój rozmiar z jednej strony.

Kolejnym etapem produkcji wędzarni z ich rąk – jest to wewnętrzna kratka. można użyć dwóch lub czterech metalowych prętów, które mają być zainstalowane wewnątrz cylindra, tworzących dwie równoległe linie lub siatkę w postaci przekładek. Do nich, zawiesimy nasze ryby lub mięso z hakami.

Zamknąć beczkę z blachy z wyprzedzeniem, aby zrobić dziurę. Przygotowane kawałki boczku umieścić na hakach i wisiał na paskach. Zamknąć płytę baryłkę. W jamie rozpalać małym ogniu, a gdy jest spalany, wlać wysuszone wióry są wykonane z brzozy, olchy, jałowca i dąb. Po uruchomieniu się tlić pod wpływem węgla, zrębki zacząć wydzielać duże ilości gorącego dymu, który wzrośnie i na zewnątrz przez otwory w pokrywie.

Z temperatury dymu w beczce odbędzie się w temperaturze 120 stopni, a nasz tłuszcz jest gotowane nie tylko szybko, ale ostrożnie prodymitsya. W ten sposób będzie wędzarnia wędzony swoje ręce. Produkt przygotowany w ten sposób mają małą trwałość, ale nie mają czasu, aby zestarzeć w lodówce.

Można palić żywności zimny dym, ale to zajmie około 4-5 dni. Potrawy Cooka będzie musiał trochę suszonego rodzaju, ale życie półka będzie dwukrotnie zwiększyć. W celu gotować boczek lub ryby wędzone, należy zaprojektować wcześniej zaproponował dodanie długiego rowu (około 10 metrów), która będzie działać jako komina. W tym układzie, piec nie jest usytuowany zgodnie z beczki, a na początku do komina. Gorący dym ma czas do ochłodzenia do 40 stopni, podczas gdy przechodzą przez całą drogę do zawieszonego produktu.

Jeśli te struktury wydawać trudne dla ciebie, to najlepsze rozwiązanie – Mini wędzarnia z ich rąk, wykonany ze zwykłego wiadra z pokrywą i kilka cegieł. Weź stare bezużyteczne wiadro i usunąć swoje dno. Pokrywa sprawia, że kilka otworów do dymu. Na ziemi, dodamy niską dobrze w dwóch cegieł, która wznieci pożar. Można to zrobić bez cegieł i rozpalić ogień bezpośrednio na ziemi, ustawienie później na naszym wiadro węgla. To włożony okrągły ruszt z grilla lub co kilka otworów w ścianach bocznych, podwinąć kilka taktów. Nasza wędzarnia w miniaturowy gotowy.

Korzystanie z jednej z proponowanych metod wytwarzania wędzarni z rąk, będzie w stanie zadowolić rodzinę i przyjaciół z pysznych smakołyków. Warto pamiętać, że przed umieszczeniem żywności w wędzarni, powinny być uprzednio marynowane lub marynować.

165 shares 1860 views
512 shares 9917 views