220 Shares 3584 views

metaliczny smak w ustach: przyczyny, leczenie, zapobieganie

Dość nieprzyjemne czuć metaliczny smak w ustach, ale na szczęście jest to zjawisko w większości jest krótkotrwałe.
Niejednoznaczny, to dlaczego nie ma smaku, jest to niemożliwe. Najczęściej przyczyną może być tylko lekarz po pewnej liczbie badań. Jeśli nagle pojawił się metalowy smak w ustach, powody mogą być różne, począwszy od zanieczyszczenia środowiska i problemów z przewodu pokarmowego. Więc jeśli masz to zjawisko często boli, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.


Towarzyszące objawy metalicznego smaku

Aby ustalić przyczynę nieprzyjemnych doznań w jamie ustnej, należy zwrócić uwagę na dodatkowe objawy. Głównym powodem, dla którego mogą pojawić się metaliczny smak w ustach, są problemy z zębami i dziąsłami one wydzielać z ust jest nieprzyjemny zapach, wystąpić suchość lub nadmierne wydzielanie śliny. Czasami przyczyną występowania tego problemu są zarazki, których stan zapalny gardła i migdałków, ponieważ. przekrwienie nosa, pogorszenie receptory węchowe, brak apetytu lub ich braku może przyczyniać się do pojawienia się nienaturalne smaku. Jest to najbardziej niewinne przyczyny metaliczny smak w ustach pojawia się. Czasami oznacza to obecność bardziej poważnych problemów w oranizme.

Jeśli masz równolegle z smak żelaza w ustach pojawiły się następujące objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, i lepiej jest wezwać karetkę:

• trudności w połykaniu;

• zawroty głowy, trudności z koncentracją w obiekcie;

• połowa twarzy stała niewrażliwe;

• zwiększenie temperatra ciała (powyżej 37 ° C);

• Twoja mowa była niewyraźna;

• pojawił płynęła warg, języka lub usta;

• trudności lub grzechotanie, świszczący oddech.

metaliczny smak w ustach: przyczyny

Wiele czynników wpływa na jego wygląd, ale trzeba uważnie słuchać swojego ciała, w czasie złapać prosty problem do odróżnienia od bardziej poważne. Jeśli smak pojawił się i zniknął szybko, możliwe jest, że tego posmaku od jedzenia produkt. Albo stały pokarm lub widelec zarysować dziąsła, a jakiś czas krwawienia. Jeśli pojawia się on regularnie lub kontynuowane przez długi czas, przyczyny mogą być następujące:

• leków. Wiele leków są właściwe działania niepożądane, nawet takie jak metaliczny smak w ustach. Istnieje wiele leków, które mają taki odbiór konsekwencji, i to jest wskazane w instrukcji.

• problemy związane z nosogardzieli i jamie ustnej, próchnicy, choroby przyzębia, ostre zapalenie migdałków, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.

• Okresowo odnawialne chorób, które wpływają na cały organizm. Ich zdolność jest wpływ na kubki smakowe , a nawet zmiana nawyków żywieniowych. Takie choroby obejmują cukrzycę, niewydolność nerek, niedobór cynku, guzy nowotworowe.

• choroby neurologiczne. Jeśli nerwy twarzy funkcjonują prawidłowo pod wpływem jakiejkolwiek choroby, może zmienić smak.

• Ciąża. Jeśli kobieta jest w okresie ciąży z dzieckiem ma do czynienia z takim problemem, jak przyczyny metaliczny smak w ustach jego wygląd można znaleźć w niskim poziomem hemoglobiny z powodu niedoboru żelaza w organizmie. Niedokrwistość wpływa na zaostrzenie zapachów, zmiany nawyków żywieniowych, a także dziwny smak w ustach. Nawiasem mówiąc, nie tylko brak, ale nadmiar metali w organizmie może spowodować smak żelaza;

• Po jedzeniu. Jeżeli metaliczny smak przyszedł po zastosowaniu owoce morza, jest to kwestia zatrucia histaminy skażone ryby. Sytuacja staje się coraz bardziej poważny, jeśli pojawia się po metaliczny smak jedzenia różnych pokarmów. Sugeruje to, że spożywa się zatruty arsen, ołów, rtęć, kadm, wanad, cynk. Jeśli smak jest dodany do i pragnienie, ból brzucha, zawroty głowy, trzeba natychmiastowej interwencji lekarskiej, w przeciwnym razie może mieć poważne konsekwencje, łącznie ze śmiercią. Ludzie, którzy piją wodę mineralną w dużych ilościach, może również skarżą się na metalowej smak w ustach.

Short-smak

Jeśli nie ma żadnych innych objawów oprócz nieprzyjemne uczucie w ustach, to może to oznaczać, że początkowy etap rozwoju cukrzycy, anemii. Może gwałtownie podskoczył poziom hemoglobiny, czy też postawić taką diagnozę jak niedobór witamin lub zaburzeń czynności tarczycy. Jeśli smak jest stracone, to nie ma potrzeby, aby oczekiwać, że gdy sprawa odbędzie się, a to jest konieczne, aby przejść do lekarza. Cóż, jeśli pilnie pozbyć się smaku, można zjeść plasterek cytryny, wypłukać usta wodą lub lekko kwaśnym dobrej kolacji.

Jak pozbyć się metalicznego smaku w domu

Jeśli masz metalową smak w ustach, przyczyny mogą być spowodowane nie do ciebie, a w wodzie, naczynia, metod gotowania. Specjalnie dla tych przypadkach istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się nieprzyjemnych doznań:

• Dodaj więcej przypraw w żywności, mają one zdolność do czyszczenia kubków smakowych. Jednak ta rada jest przydatna, jeśli nie masz problemów z przewodu pokarmowego.

• zastąpienie metalu na naczynia z tworzyw sztucznych, puszki napoju z żelaza wlać do szklanki i butelki.

• jeść zimne jedzenie.

• Jedz kwaśny.

• mięso Marynaty w sosach sałatkowych, wino, ocet, to pomoże wyeliminować metaliczny smak, który jest obecny.

• Jedz białko w rybach, jajach, produktach mlecznych i roślin strączkowych.

• Jedz więcej słodkich pokarmów.

Dlaczego metaliczny posmak w ustach jest więcej?

Jednym z najprostszych i leżą na powierzchni powodów jest obecność w koronach ustnej, protezach metalowych i stężeń. Jeśli są one wykonane ze stopów niskiej jakości, to bardzo szybko zaczyna się utleniać, w wyniku ogólnej zmiany mikroflory w jamie ustnej. Jeśli przyczyna tkwi właśnie w tym, to trzeba pozbyć się złej jakości protezy, lub wkrótce może mieć kłopoty ze zdrowymi zębami. Dlatego, jeśli planujesz zainstalować wsporniki, a następnie starannie wybrać klinikę i dowiedzieć się o wcześniej użyte materiały.