531 Shares 4864 views

Co to jest fantazja? Jak nauczyć się lepszej fantazjować

Porozmawiajmy o tym, co jest fantazją. Wielu szczerze wierzą, że są one właściwie rozumieć znaczenie tego słowa. Ale konieczne jest kopać głębiej, i okazuje się, że większość się nigdzie blisko prawdy.

W celu ustalenia tego, niech całkowicie zrozumieć, co jest fantazją. Co oni są? I jak sobie z nimi radzić?

Co to jest fantazja?

Niech nie owijać w bawełnę i od razu uporządkować interpretację, która daje nam słownik. Według niego, fantasy – jest to proces psychiczny, w którym dana osoba jest w stanie wyobrazić sobie w głowie różne miejsca i rzeczy, które nie istnieją w rzeczywistości.

Fantazje mogą być tworzone zarówno świadomie i nieświadomie. A jeśli w pierwszym przypadku człowiek jest panem swojej wyobraźni, w drugim może być całkowicie wchłaniany przez nich. Na przykład, niektóre zaburzenia psychiczne są związane z faktem, że dana osoba jest całkowicie przełączane z realnego świata do iluzoryczne.

Wyobraźnia i fantazja: jaka jest różnica?

Cóż, na początek, co jest wyobraźnia. Według słownika psychologicznego, inteligencja to zdolność do symulowania pewnych sytuacjach. Na przykład zaplanować codziennej rutyny, aby zbudować logiczny i nie-logiczny łańcuch, aby przywrócić obraz ostatnich lat i tak dalej. Mówiąc najprościej, wyobraźnia jest uważany za wszystkie procesy psychiczne, które są wyświetlane jako obrazy.

To co jest fantazja? Są to te same obrazy, ale to absolutnie nie związane z osobistym doświadczeniem. Wszakże jeśli wyobraźni – to manipulacja wszelkich informacji, fantazji – jest to nierealne.

Oto prosty przykład: pamięć o Kot siedzi na drzewie – to wyobraźnia, gdy obraz z różowego kota, swobodnie pływające w niebie – to fantazja. Na tej podstawie możemy powiedzieć z całą pewnością, że wyobraźnia – to część ludzkiej wyobraźni. Ale są chronione przepisami prawa, ze względu na to, czego wyodrębniono jako specjalnej kategorii.

Dlaczego fantazja?

Znacznie ważniejsze jest to, co człowiek potrzebuje fantazji. Czym jest ludzka podświadomość tworzy obrazy, które nie istnieją w rzeczywistości?

Aby to zrozumieć, zwróćmy nasze oczy do takiej kategorii osób, jak artystów. Niewątpliwie wielu z nich są realistyczne i portretował w swoich obrazach tradycyjne pejzaże, portrety i martwe natury. Ale są też tacy, których ostrza – solidną tajemnicą, ponieważ przedstawiają postacie i figurki, dotychczas nieznany mężczyzna. I taka praca ogromnie fascynują publiczność, ponieważ są one w stanie otworzyć drzwi do nieznanego miejsca dla ludzi.

Ponadto, ważne jest nie tylko dla artystów wyobraźni. Te same pisarzy, projektantów i muzycy nie są w stanie zrobić bez niego. Więc to nasza własność mózgu kluczowej dla kreatywnych profesjonalistów. Ale teraz pojawia się pytanie: jak marzenie? Dokładniej, jak sprawić, by twój mózg regularnie wymyślić nowe obrazy?

Jak rozwijać zdolność do snu?

Aby rozwijać zdolności twórcze najlepiej w dzieciństwie, ponieważ w tym okresie najbardziej plastyczny umysł do nauki. Ale nawet w średnim wieku może poprawić swoje umiejętności wyobraźni następujące techniki należy stosować do tego celu.

  1. Kilka razy dziennie, powinny być przeprowadzane ćwiczenia umysłowe. Dlatego konieczne jest, aby reprezentować obiekty i miejsca, które w rzeczywistości nie istnieją.
  2. Idealnym sposobem na rozwijanie wyobraźni jest rysunek. Podobnie jak w poprzedniej wersji, należy najpierw skupić się na fikcyjnych obrazów. Na przykład, można narysować nieistniejących zwierząt, krzyżują się bardzo realne gatunków.
  3. Innym dobrym sposobem jest zastąpienie własności. Na przykład, biorąc za podstawę pilocie i przyjść z nim szereg fantastycznych funkcji: zarządzanie czasem, przenosząc emocje, teleportacji, i tak dalej.

Korzystanie z tych technik można dość szybko poprawić swoje umiejętności wyobraźni. I jeśli twoja praca jest związana z pracą, to prędzej czy później praktyka, pomoże osiągnąć ogólną akceptację.