311 Shares 2525 views

Javier Fernández: kariera i życie osobiste z łyżwiarz

Javier Fernández – ekscentryczna osobowość i wyjątkowa osoba. Hiszpania jest prawdopodobnie jednym z krajów najbardziej nieodpowiedni do uprawiania łyżwiarstwie figurowym. Ale to było kolebką przyszłego świata i mistrzyni Europy. To jest ktoś, kto już napisane jego imię nie tylko w historii postać łyżwach, ale także sportu w ogóle.

dzieciństwo

Hiszpański skater Javier Fernandez przyszedł do lodowiska Dzięki jej starszą siostrą. Po raz pierwszy obserwował międzynarodowe zawody w telewizji, a później zaczęła trening. Kiedy Fernandez zobaczył ją na lodzie, zdał sobie sprawę, że on też chce łyżwach. Potem przyszły mistrz miał zaledwie sześć lat. Mówi, że w Hiszpanii nie było prywatnych trenerów, łyżwiarze zostali zaangażowani w małych 20-30 osobowych grupach. Fernandez podkreślił, że choć nie będzie tak drogie, jak w USA.

Początek kariery zawodowej

Javier Fernández – skater, który był w stanie wiele osiągnąć. W kraju, gdzie mniej niż 20 lodowiska i popularne sporty takie jak piłka nożna i tenis, bardzo trudny do jazdy figurowej na lodzie. Droga do sukcesu dla sportowca była długa i żmudna. Dobre wyniki na poziomie juniorów, nie zrobił tego.

Fernandez jest pierwszym Hiszpanem, który występował w krajowych mistrzostwach i potrójny axel skok w czterech turach. Był w stanie wygrać ten konkurs i dostać bilet do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Gdzie wziął tylko 14 miejsce, ale to był sukces dla młodego sportowca. Javier był pierwszy hiszpański skater na igrzyskach olimpijskich od 1956 roku. Rok później Fernandez był w stanie wstać kilka razy na podium w Grand Prix.

Mistrzostwa Europy w swojej karierze hiszpańskiego łyżwiarz

Javier Fernández można nazwać dzisiaj najlepszy skater w Europie i jednym z najsilniejszych na świecie. W każdym razie jest ona kierowana do głównych faworytów. Już cztery mistrzostw Europy z rzędu on nie ma sobie równych. Javier Fernandez wygrał tu od 2013 roku. Po zwycięstwie w pierwszym mistrzostwach Europy w Chorwacji, powiedział, że nie czuje się jak mistrz, a zysk jednostka nie jest wielkim osiągnięciem. Skater dodał, że będzie kontynuować ciężką pracę. Fernandez już przeszkoleni z kanadyjskim trenerem Brian Orser, który doprowadził do zwycięstwa w Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, Korei Południowej Kim sportowiec z A.

Na Mistrzostwach Europy w 2014 i 2015 roku, Javier był w stanie powtórzyć swoich osiągnięć. W 2016 roku hiszpański mistrzostwo łyżwiarz figurowy przyszedł do rangi głównego faworyta. Zwycięstwo w Bratysławie była imponująca. Mimo pewnych błędów w programie, był w stanie uzyskać 100 punktów na krótki program i 200 – dla arbitralne. Ten sukces pozwolił Fernandez stać się pierwszym łyżwiarz od 1972 roku, któremu udało się wygrać cztery kolejne mistrzostwa w Europie.

Olimpiada w Soczi

Po zdobyciu mistrzostwa Europy w 2013 roku na olimpiadzie Fernandez przybył jako jeden z pretendentów do medali. Mógł stać się właśnie trzeci zawodnik w historii Hiszpanii, który zdołał wspiąć się na podium na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wcześniej, w 1972 roku, złoto w slalomie udało się zdobyć Francisco Fernandez Ochoa, a trzecie miejsce dwadzieścia lat później w tej samej dyscyplinie wziął siostrę Blanca.

Javier Fernández był bardzo blisko sukcesu. Po programie krótkim, że trzecie miejsce. Ale ze względu na błędy w dowolnym programie w wyniku hiszpańskiej łyżwiarz Denis przyznał bardzo mało i wziął obraźliwych tenu czwarte miejsce.

Triumfujący 2015 World Cup

Na Mistrzostwach Świata w Szanghaju Javier Fernández udało się zdobyć pierwsze zwycięstwo. Jego wystąpienie było bardzo wytrzymały. Nawet mistrz olimpijski Yuzuru Hanyu nie mógł uczynić go poważna konkurencja. Javier Fernandez został pierwszym mistrzem świata w sporcie w Hiszpanii. Po wygraniu łyżwiarz nie mogłem uwierzyć, że udało mu się wygrać. Powiedział, że nie wie, czy będzie on w stanie powtórzyć to osiągnięcie.

Jego głównym rywalem japoński Yuzuru Hanyu, z którymi trenować w zespole, był bardzo zadowolony z sukcesu Fernandez. Rywale sportowcy są tylko na lodzie, a oni żyli w dobrych stosunkach. To wielokrotnie podkreślał, że łyżwiarze zwracają uwagę na zawodników, bardziej dla nich ważne, aby skupić się na własnym programie. Głównym konkurentem są sami.

Ten sukces pozwolił Fernardesu ponownie napisać swoje imię w historii hiszpańskiego sportu. Teraz można go nazwać bohaterem narodowym w swoim kraju.

Fernandes Haver: życie prywatne i ciekawostki

Teraz hiszpański łyżwiarz mieszka i trenuje w Toronto, gdzie wszystkie warunki dla sportowca. Jeździ średnio trzy godziny, chociaż czasami pięć lub sześć.

Javier Fernández – skater, którego życie osobiste nie jest tajemnicą. On również oficjalnie ogłosił w 2013 roku, który spełnia Miki Ando. Ten słynny japoński łyżwiarz postać, która jest dwa razy mistrzem świata w łyżwiarstwie figurowym. Javier wielokrotnie przyznał, że bardzo lubi Japonii. Uwielbia tam trenować.

Jeśli łyżwiarz starannie monitorować swoją dietę, sportowcy ten problem nie istnieje. Mogą sobie pozwolić na jakikolwiek posiłek. Javier kocha kuchni japońskiej i oddają się słodyczy.

Poza sportem, jest on przyjazny facet, który prowadzi normalne życie. Skater uwielbia chodzić do kina, grać w gry komputerowe lub po prostu spędzić czas w domu ze swoją dziewczyną.

Javier Fernández poczyniła ogromny wkład w rozwój i promocję ich sport w Hiszpanii. Uważa on, że problem, że ludzie wiedzą, że kraj ma rolki, ale nie wiedzą, że istnieje i łyżwiarzy figurowych. Ich sukcesy to dowodzi, że nawet w Hiszpanii ten sport ma przyszłość. Dziś jest to popularny w swoim kraju. Ma wielu fanów na całym świecie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ każda łyżwiarze wydajność jest bardzo dynamiczny i emocjonalny. Każdy program – to trochę pokazać.