169 Shares 1378 views

Co jest przydatne w buraków i soku z buraków?

Buraki to roślina zielna pochodząca od popularnej rodziny amaranten. Właściwości lecznicze i użytkowe są znane od dawna. Są spowodowane obecnością w korzeniach betainy, różnorodnych witamin (grupy B, PP), minerałów (magnezu, jodu, potasu, żelaza, wapnia itp.), Bioflawonoidów. Nadal stosowany i jako poprawa metabolizmu i trawienia, środek wzmacniający.

Jeśli nie wiesz jeszcze, czy burak jest użyteczny, a następnie przeczytaj i zobacz. Beet jest dobrym źródłem miedzi, witaminy C i fosforu. Eliminuje toksyny w całym ciele. Jego liście zawierają ogromną ilość witaminy A i jej korzeni – witaminę C. Często spożywane buraki w żywności wyraźnie zapobiegają pojawianiu się i późniejszym rozwojowi niebezpiecznych nowotworów złośliwych.

Witamina B9, zawarta w burakach, jest idealna do zapobiegania chorobom serca, białaczce, niedokrwistości. Ponadto czerwony korzeń ma doskonałe właściwości odmładzające. Wkraczają w ich aktywną siłę dzięki obecności kwasu foliowego w warzywach, co pomaga stworzyć niezbędne nowe komórki.

Innym ważnym elementem odmłodzenia buraka jest kwarc potrzebny do dobrego stanu tętnic, kości i skóry. Oprócz wszystkich zalet, musisz wiedzieć, że zwykłe czerwone buraki nie są bardzo przydatne dla tych, którzy od dawna mają słaby układ żołądkowy lub dla osób o wysokiej kwasowości.

Wielu ludzi interesuje, jak użyteczne buraki są przeznaczone dla osób, które cierpią z powodu opóźnienia płynu ustrojowego – oczyszcza nerki, krew, redukuje kwasowość organizmu i pomaga oczyścić wątrobę. To wspaniałe warzywa aktywnie pobudza mózg i szybko eliminuje toksyny, które mogą gromadzić się w organizmie przy zachowaniu doskonałego zdrowia psychicznego.

Więcej niż przydatne buraki dla ciała? Pomaga mu bez przeszkód w absorpcji witaminy B. Czy chcesz wiedzieć, jak użyteczne buraki z buraka i buraka? To wspaniały lek moczopędny i środek przeczyszczający. Sok z surowego korzenia jest przydatny w nadciśnieniu tętniczym.

Sok buraka jest leczony chorobami wątroby. Pomaga wzmocnić cienkie ściany kapilar. Wiele substancji, które znajdują się w roślinach korzeniowych, aktywnie działa rozszerzająco naczyniowo, uspokajająco i przeciwsklerotycznie.

Czerwone warzywa tej rodziny zawierają wiele substancji pektynowych, dzięki czemu mają one doskonałe właściwości ochronne w przypadku narażenia na ciężkie i radioaktywne metale. Również substancje pektyny przyczyniają się do usuwania cholesterolu i zatrzymywania rozwoju jelit szkodliwych mikroorganizmów.

Trudno jest znaleźć warzywa, które jest bardziej przydatne niż zwykłe buraki. Wraz ze spadkiem siły i wyczerpania ciała, po ciężkich chorobach, będzie to tylko okazja do ponownego poczucia wzrostu energii. Zaleca się jeść przed spożyciem soku z buraków (świeżych) co najmniej 3 razy dziennie.

Tutaj jest więcej niż przydatne buraki gotowane – w przeciwieństwie do innych warzyw, jest w stanie zachować jego główne korzystne właściwości po gotowaniu. Buraki betainy aktywnie promują asymilację ciężkich białek i obniżenie wysokiego ciśnienia krwi.

Dlaczego buraki są przydatne w kosmetologii?

Ten czerwony cudowny warzywo znajduje swoje skuteczne zastosowanie nawet w kosmetyce do pielęgnacji skóry. Na przykład świeże buraki są bardzo przydatne do pielęgnacji skóry przekrwionej. Ta metoda jest prosta. Należy zmywać zmarzony obszar roztworem sody – 1 łyżeczki. Na 1 szklankę wody. Następnie na osobę trzeba nałożyć sterylnie czystą gazę, nawilżoną sokiem buraka, który jest rozpuszczony przez gotowaną (koniecznie zimną) wodę. Czas trwania tej procedury wynosi około 5-15 minut. Okres takiej pielęgnacji skóry wynosi do 15 dni.

Pozbycie się brodawek jest również bardzo proste za pomocą buraków. Sok jest tak obniżony brodawki: silnie dotknięte obszary lekko zwilżają słabym roztworem sody, a następnie gdzieś na 30 minut. Lepiej spędzić w nocy. Nie dłużej niż trzy tygodnie.