356 Shares 6662 views

Pobożny książę Piotr i Fevronia. Świątynia Piotra i Fevronia w Rostów nad Donem

Dziś młode pary lub tych, którzy szukają bratniej duszy (lub którzy mają wielkie pragnienie, aby urodzić zdrowego dziecka), mają możliwość, aby przejść do świątyni Princes Peter i Fevronia i szczerze się modlić i prosić ich o rodzinnej pomyślności i miłości, ponieważ patronować rodzin, jak również pomaga samotne serca odnaleźć siebie.


Wonderworkers Piotr i Fevronia znany ze swego pobożnego życia, tak na cześć z nich została wybudowana ponad 30 cerkwie. W lipcu 2010 roku otrzymał błogosławieństwo budowy i inną świątynię Piotra i Fevronia w Rostowie nad Donem. I wydaje się, że nie będzie to ostatni raz.

Święto patronalne. Świątynia Piotra i Fevronia

Nowy piękny święto dzień przyszedł i otrzymała oficjalny status 8 czerwca 2008 r. Został uznany za Dzień rodziny, lojalności i miłości. Inicjatorem tego święta była Swietłana Miedwiediewa, a także zaproponowała utworzenie symbolu w postaci stokrotki. Aby popularność święto za wzrosła w wielu rosyjskich miastach są budowane świątynie i pomniki na cześć słynnych pracowników cud Piotra i Fevronia.

Pierwszy pomnik został wzniesiony w mieście Archangielsk, potem Murom, Uljanowsk, Jarosławia, i tak dalej. D. Świątynia Princes Piotr i Fevronia można znaleźć nie tylko w Murom, ale także w Kaliningradzie, Samarze, Perm, Iżewsk, Peterhof i wielu innych rosyjskich miast i wsi.

Krótko o Piotra i Fevronia

Historia życia tej pary prawych przez wiele wieków, jest wiara w kontekście krajowym, a nawet stać się legendą. Jeśli opowiedzieć tę historię bardzo krótki, kiedyś miasto Moore rządzi książę Paul. I jego żona zaczęli przybywać w strój węża księcia Pawła i kusił ją. Aby poradzić sobie z Węża Paweł pomógł jego brat Piotr, który znalazł się w Temple Church AGRICO mieczem i przebił im straszną węża. Umiera, on dostanie swoją trującą krew Piotra, po czym stał się bardzo źle.

Żaden lekarz zajął się ran. Jednak to nie był w stanie wyleczyć jedną Ryazan uzdrowiciela nazwie Fevronia, które jednak za jego usługi zażądał Piotr wziął ją za żonę. W końcu tak się stało – kiedy książę odzyskane, pobrali się i po śmierci Pawła zaczął królować chwalebnie w Moore.

Ale niespokojnych bojarzy lubił gminu i postanowił wydalić Febronia. Jednak Paweł nie rzucać żonę i udał się wraz z nim. Po rozbili namiot na brzegu rzeki na odpoczynek, a następnie przejść, a potem wpadliśmy im szlachtę i prosił ich, aby powrócić ponieważ rozpoczął brutalną wojnę o tron.

Wtedy Piotr i Fevronia musiał wrócić. I od tego momentu wszystko się leczyć spokojnie i szczęśliwie.

Piotr i Fevronia zestarzeć, stać się mnichem i zaczął się modlić, aby umrzeć w ciągu jednego dnia. A potem dał mandat do braci, i CETP pochować je razem w uprzednio przygotowanym grobie.

I tak się stało. Odeszli do Pana w tym samym dniu, ale mnisi nie pochować je razem, i umieścić je w nocy z trumien w różnych klasztorach, a nawet umieścić ochronę, ale rano Piotr i Fevronia zupełnie niewytłumaczalny sposób zakończył się w trumnie. I tak to powtórzono dwukrotnie, po czym były one zdecydowano być pochowana razem.

Piotr i Fevronia kościół. Rostów nad Donem

W wielu miastach zaczęły pojawiać się świątynie na cześć pobożnych książąt. Zdecydowano również zbudować świątynię Piotra i Fevronia w Rostowie nad Donem. W lecie z dnia 24 lipca 2010 roku uroczyste poświęcenie kamienia – podstawy fundamentu przyszłej świątyni. Inicjatorem ulubionych świątyni spłodził Dmitry Sobolewski. Pierwsza cześć w świątyni odbyła się w dniu 8 lipca 2012 roku. A następnie 21 września 2012 roku, powstała tymczasowa kaplica, a na 24 listopada to odbyło się pierwsze Boską Liturgię.

Dziś kościół Piotra i Fevronia w Rostów nad Donem ludziom podróżować z sąsiedztwa. Rektor tej parafii 13 czerwca 2012 roku został mianowany ksiądz Bespalov Andrey. Świątynia Piotra i Fevronia w Rostów nad Donem jest ulica Orbiting pobliżu domu pod numerem 72. Na obchody prawosławnego tutaj czeka na wszystkich chętnych.

Relikwie świętych

Katedra Kościół kanonizował świętych Piotra i Fevronia w 1547 roku. Teraz są święte relikwie przechowywane w Trójcy klasztoru Murom i przyciąga pielgrzymów z całego świata, aby się modlić i prosić patronów miłości i wierności w małżeństwie.

Święci Piotr i Fevronia stał się wzorem wierności małżeńskiej, które zachować przez całe życie, przezwyciężając wszelkie pokusy i próby. Ich modlitwy oni błogosławić lud na małżeństwo i posiadanie dzieci. Teraz po prostu leniwi nie mogą skorzystać z tych dobrych prezentów, nie żebrać szczęścia do swojej rodziny i żyć w dobrym, ciszy i tworzenia.