137 Shares 1809 views

Currying bobra w domu: cechy, zalecenia, etapy przetwarzania

Myśliwi lubią używać futer do produkcji trofeów i oczywiście do szycia wyrobów futrzanych. Jednak dla wszystkich z nich służył długo i miłe dla oka właścicieli, trzeba przestrzegać pewnych zasad. A najważniejszą z nich mówi: opalanie ukrywa bóbr w domu powinien być jakościowy, lub po krótkim czasie produkt po prostu pójść na kawałki.

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo przeprowadzić proces produkcji, omówimy w tym artykule.

Technologia garbowania skór zwierzęcych

Aby stać się posiadaczem luksusowego futra bobra, trzeba najpierw z powodzeniem iść na polowanie, a następnie w prawo na skórę zwierzęcia i przetwarzane z przestrzegania technologii, nie zapominając przy tym istotny szczegół – proces garbowania skór bobrów, a także inne zwierzęta futerkowe, prowadzi do jego skurczu niemal 25% powierzchni całkowitej.

Dlatego ważne jest, aby od samego początku obliczyć, ile trzeba na uboczu skórek, aby uzyskać pożądaną futro. Ten sam opatrunek odbywa się w trzech etapach, z których będziemy mówić w szczegółach:

  1. Przygotowanie skóry.
  2. Opatrunek.
  3. Przetwarzanie garbowanych skór.

Zaczynajmy!

Przygotowanie skóry: przygotowanie do opatrunku

Kuśnierzy, mają poważne doświadczenia, twierdzą, że proces garbowania skór bobrów należy rozpocząć tak szybko, jak to możliwe, ale takie nie zawsze jest to możliwe. Tak więc, jeśli bobry kilka dni temu zostały zapakowane, jeśli nie czekając na koniec sezonu łowieckiego, muszą przywrócić stan skórek blisko pary. Oznacza to słodkowodne z metody przechowywania suchych (przy posypuje obficie zeskrobin o funta soli, a przez to pozostawiają dwóch tygodni), skórki trzeba ponownie go otmokaniya.

Jak to się robi? Skórki futerkowej umieszczone w specjalnym roztworze, który jest obserwowany w przygotowania następującej zależności:

  • 5 litrów wody
  • filiżanka soli,
  • furatsilin tabletki (cz. 3);
  • 2,5 kg każdego proszku detergentowego lub proszku (lub ciekłe i w proszku).

Należy pamiętać, że za kilogram skór iść około 8 litrów roztworu gotowego. Jeżeli jest ona mniejsza, wtedy włosy zostaną sprowadzone w grudki, a jeśli przesadzić, to może rozpocząć gwałtowny wzrost mikroorganizmów.

Nadal przygotować sos: Moczenie

Zmiękczanie domu bobrowy trwa dłużej niż jedną godzinę, dlatego też w postaci roztworu i dodano sól furatsilin i opisane powyżej. Oni dezynfekcji cieczy, nie pozwalając, aby wyhodować bakterie, wywołując proces rozkładu.

Detergent jest środkiem – to świetny element, który pomaga oczyścić sierść i skrawków z wszelkiego rodzaju zabrudzeń i przyspieszyć proces maceracji. Nawiasem mówiąc, należy zwrócić uwagę na fakt, że proszek, który jest częścią rozwiązania nie zawiera substancje biologicznie czynne, w przeciwnym razie proces, wręcz przeciwnie, będzie opóźniony.

Należy pamiętać, że wytwarza się roztwór do kąpieli należy dokładnie miesza się aż do całkowitego rozpuszczenia soli i furatsilina i dopiero wtedy jest możliwe, aby zmniejszyć skórę. W celu prawidłowego otmokli muszą wydać około 24 godzin. Jednak czasami proces trwa dłużej, to trzeba przygotować inne rozwiązanie do moczenia.

Przemyślenie skór bobrów

Gdy skóra jest wystarczająca do zanurzenia, jak to jest konieczne, aby po raz kolejny spacer z tępym nożem i oczyścić tłuszczu, mięsa i ścięgien pozostały na nich. Należy być bardzo ostrożnym – nie przyciąć korzenie włosów i uniknąć rozdarcia lub przecięcie skóry.

Proces produkcji skór bobrów trzeba kontynuować, nawet jeśli wydaje się, że jest czysty, ponieważ tkanka skóry podziale podczas procesu konkretyzacji. W wyniku tego, zwiększa jej przepuszczalność dla substancji, o których będziemy mówić później.

Nawiasem mówiąc, jeśli gruba membrana będzie musiał wyciąć trochę skóra skóra nie pozostaje szorstka, inaczej później będzie zbyt niewygodne do szycia.

Po opisano proces skór są myte. Konieczne jest, aby zrobić detergent jest obecny w każdym razie, pomimo faktu, że w kąpieli. Do mycia używać zwykłego szamponu i ciepłej wody. Jeśli sierść jest zbyt śmiały, w wodzie można dodać detergentu w płynie, który pomoże go odtłuścić.

Dressing skór bobrów w occie domu

Wracając do głównego procesu opalania – pikelivaniyu. Z tego procesu możemy osiągnąć elastyczność i miękkość skóry w skóry bobra.

Roztwór pickel które są potrzebne do tego wytwarza się w sposób następujący: a czystej wody dodaje się 50 g soli i 70% kwasu octowego (w stosunku 10 g na litr wody).

Należy pamiętać, że w użyciu kwasu solnego lub siarkowego nie można zamiast octu. mogą zaszkodzić nie tylko skór bobrów, ale również dla zdrowia!

Garderoba skórki octu bobra trwa przez cały dzień. Jeżeli z jakiegoś powodu konieczność przyśpieszenia procesu, stężenie kwasu octowego można zwiększyć przez dodanie jej w ilości 20 g na litr wody. To wystarczy, aby skrócić proces aż do 10 do 12 godzin. Jednak w takim stosunku, można zmniejszyć siłę skóry, dlatego należy rozważyć, czy trzeba, aby przyspieszyć ten proces.

Aby zrozumieć, czy marynowanie się skończy, trzeba zgiąć palców wyskrobin i mocno ścisnąć go w tym miejscu. Jeśli pojawi się biały pasek (to się nazywa „sushinka”), proces ten dobiegł końca. Nawiasem mówiąc, na osłonki trzeba, od czasu do czasu mieszając patykiem, a po upływie 12 godzin, aby wypełnić swoją nową PICKEL.

Prolezhka i dzielenia skór bobrów

Który przeniknął w kwasie części Kojève'a równomiernie rozłożone na powierzchni tkaniny należy odstawić w łóżku przez kolejne 24 godzin.

  • Następnie skórę dokładnie umyć pod bieżącą wodą i wycisnąć (ale w żadnym wypadku nie usuwać!)
  • Następnie ugniatać, który rozciąga się na długości i szerokości.
  • Umieścić futro w roztworze sody (stosunek: łyżeczki na litr wody). Jest to konieczne w celu zneutralizowania pozostałości kwasów, które może uszkodzić powierzchnię.

I zabezpieczyć wyniki zostały opalania.

garbowania skór

Dressing skór bobrów w domu nie można uznać za kompletne bez opalania. Ponieważ tylko Zabieg ten materiał nieprzepuszczalny dla wilgoci, odporny na zmiany temperatury i różne chemikalia.

W celu przeprowadzenia garbowania muszą potasu lub sodu, dwuchromian potasu. Różnią się one kolorem, ale to jest w celu wspomagania procesu nie ma znaczenia.

Około 5 g dwuchromianu potasu dodano do ogrzewa się do 40 ° C wody, umieścić w samej soli (z szybkością 50 g na litr wody) i procedury startowej. To zajmie około dziewięciu godzin; aby zrozumieć, że proces ten dobiegł końca, konieczne jest, aby oddzielić skórę od małego kawałka. Jeśli on jest jednolicie kolorowe, garbowania był udany.

W tym przypadku, na odrywanie jest usuwany z roztworu, a futra określoną, pozostawiając na SO 12 godzin. Potem nie zapomnij umyć szamponem i ponownie promezdrit.

Natłuszczeniu i wysuszeniu

Przepis currying bobra zakłada obowiązkową smarowania. Konieczne jest, aby dać elastyczność produktu. Wydać pastą oraz rozwiązania, które mogą być wytwarzane oddzielnie. W tym celu należy zastosować mały transformator i mydła do prania, które gotuje się w łaźni wodnej do uzyskania gęstości śmietany.

Wyprostować skór futerkowych, trochę suszonych, a następnie ponownie odwrócić futro w dół i zacząć ugniatać i wyciągnąć je. Kiedy membrana staje się sucha, pastę nakłada się na nią i nadal ugniatanie aż skóra nie jest całkowicie suchy.

Jak zrobić skórki „rynkową”

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków currying futro bobra należy nadać miękkość, połysk i zdolność do kruszyć pod pachami. Aby to zrobić, należy przytrzymać szmatkę do polerowania skóry kawałek papieru ściernego, a następnie użyć trocin drzew liściastych odtłuścić wyskrobin i wreszcie przeczesać futro bobra.

Jak widać, procedura opatrunek zajmuje sporo czasu i wysiłku, ale wynik jest oczywisty: produkt nie dały produkcję fabryczną skornyatskoy.

Garderoba skór bobrów w Moskwie

Jednak w domu trudno jest konkurować z produkcją dobrze funkcjonujący możliwości, które nie tylko właściwie traktowane i wykończonych futrem, ale postrigut lub pomalować je zgodnie z życzeniem klienta.

Muszę powiedzieć, że bóbr stała się ostatnio coraz bardziej popularne. Wcześniej był używany tylko w męskiej szatni, ponieważ jest to dość ciężkie i gęste, ale współczesna technologia pozwala na przetwarzanie skór bobrów, dzięki czemu stają się one łatwe i wygodne – nadaje się do odzieży damskiej.

Nawiasem mówiąc, jest szczególnie doceniane w tym zakresie, futra na brzusznej części tuszy bobrów – tam jest o wiele bardziej miękkie i jednocześnie, mocniej niż z tyłu i po bokach.

Generalnie takie futro cechuje wysoki komfort noszenia (może być stosowany 18 sezonów!), Gęstość w stanie chronić od wszelkich zimnych i pięknych kolorach, dzięki której wierzchnia ma luksusową atmosferę i jest doskonale połączone z innymi rodzajami futra i tkaniny.

W Moskwie można znaleźć różne studia, które są zaangażowane nie tylko profesjonalny opatrunek i przygotowanie skór do przygotowywania górną część ubioru, ale także produkcję pluszaki. Bobry są tu żadnym wyjątkiem.

Jaka jest cena skór bobrów ubieranie

To nie zawsze mają możliwość leczyć się polowanie trofeum. Wtedy ludzie zastanawiają się, ile to będzie kosztować currying bobra. Cena tej usługi zależy od wielkości zwierzęcia. Na przykład, jeśli duża bobra, będzie musiał zapłacić około 1400 rubli., A jeśli małe, to 900 rubli.

oskórowanie zwierząt kosztuje około 1500 rubli i fryzura garbowanej skóry. – 200 potarciu.

Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że do błędnych skórek zamówień, które doprowadziły do powstania tych cięć, dziur lub obszarów zgniłych, z klientami w niektóre studia pobierać składkę, do 15% wartości zamówienia.

Co wydaje się bardziej wygodne – aby spróbować samodzielnie przeprowadzić wszystkie etapy produkcji lub pieniędzy, aby zapłacić za nią w tej dziedzinie, może być rozwiązany tylko przez Ciebie. Ale bez względu na wybór, życzymy powodzenia!