611 Shares 5896 views

Jak znaleźć telefon? Skuteczne sposoby na znalezienie zgubionego telefonu

Dla współczesnego człowieka utraty telefonu komórkowego jest poważnym utrapieniem. Przyczyny zaburzeń w tym przypadku co najmniej dwa. Po pierwsze, samo urządzenie jest często warte dużo pieniędzy. A po drugie, w jego pamięć zawiera informacje, niezbędne jest do właściciela i nie jest przeznaczony dla wścibskich oczu. Może być tak osobistej korespondencji, zdjęć i wideo, a także wrażliwych danych, takich jak hasła z usług płatniczych lub dokumentów roboczych. Jak mogę znaleźć telefonu w przypadku zgubienia lub kradzieży? Ten artykuł omawia skuteczne sposoby na wyszukiwanie urządzeń mobilnych, nawet gdy są wyłączone.

Jeśli telefon zostanie zgubiony domów

Jak znaleźć swój telefon komórkowy, jeśli wiadomo na pewno, że zaginął w domu lub mieszkaniu? Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, oczywiście, połączenie do numeru z innego urządzenia. W tym przypadku, gadżet musi być przełączony w stan.

Jeśli bateria telefonu jest wyczerpane, jedyną nadzieją na własnej pamięci i uwagą. W tym przypadku zaleca się, aby spróbować przywrócić pamięć do ostatniego szczegółu zdarzenia poprzedzające utratę urządzenia mobilnego. Należy podążać tą drogą, skrupulatnie bada dookoła. Po tym wszystkim, gadżet mógłby, na przykład, do zaległości kanapie, a on spokojnie spoczywa na półce pokryte inną rzeczą. To może być nawet w lodówce lub kosza.

Jeśli telefon ma budzika, może znacznie ułatwić wyszukiwanie, ponieważ sygnał jest prawie zawsze działa, nawet gdy urządzenie jest wyłączone. Zapewnić ciszę w momencie gdy telefon musi dzwonić i słuchać uważnie, idąc jednocześnie dźwięk.

Jeśli telefon zostanie zgubiony na ulicy

Oczywiście, szanse na znalezienie urządzenia mobilnego stracił na ulicy lub w miejscu publicznym, jest znacznie niższa niż w poprzednim przypadku. Ale nie poddawaj się. Gdy telefon jest w takich okolicznościach?

Po pierwsze, powinniśmy wezwać swój numer. Urządzenie mobilne mogłoby podnieść człowieka, który bezinteresownie lub za pewną opłatą chętnie powrotu gadżet do prawowitego właściciela.

Jeśli ta akcja nie przyniosła rezultatów, trzeba wytężyć pamięć i starają się określić miejsce, w którym telefon komórkowy został utracony. Konieczne jest, aby pamiętać, gdzie gadżet używany po raz ostatni, a więc starają się zawęzić obszar poszukiwań. Należy rozpowszechniać reklamy na utratę urządzenia wzdłuż całej trasy przemieszczania się wrócić do celi za opłatą. Jest również skutecznym sposobem może być umieszczenie notatki w odpowiednich grupach portalach społecznościowych.

A jeśli urządzenie jest wyłączone, jak znaleźć swój telefon? Według numeru IMEI, który jest unikalny dla każdego mobilne i nie zmienia się przy nowej karty SIM, można wyszukać gadżet nawet działa. Proces ten zostanie opisany szczegółowo poniżej.

Jeśli telefon zostanie skradziony

W przypadku, gdy wiesz, że telefon zostanie skradziony, konieczne jest, aby zaoferować nagrodę za zwrotem gadżetu. Po tym wszystkim, to sprawa zostaje porwany dla zysku. Potrzebne jest urządzenie mobilne, które należy, na przykład Twój znajomy, wysłać wiadomość na numer z kwotą jaką są skłonni zapłacić za telefon złodzieja.

Należy również sprawdzić z członków rodziny i bliskich, nie używać dowolnego z nich, określić swoją lokalizację w aplikacji mobilnej. Jeśli tak, to trzeba powiedzieć współrzędne telefonu dostępne na policję, aby jej pracownicy odnaleziony i wrócił do właściciela gadżetu.

Jak znaleźć telefony, które zostały skradzione, jeśli powyższe metody okazały się nieskuteczne w Twoim przypadku? Konieczne jest, aby złożyć wniosek do policji. Aby to zrobić, musisz zebrać dowody, które potwierdzą, że urządzenie należy do Ciebie. To jest znaleźć komplet dokumentów uzyskanych od zakupu. Następnie trzeba przejść bezpośrednio do policji i właściwego zastosowania. Po potrzeby zgłosić kradzież operatora telefonii komórkowej. Po dostarczeniu niezbędnych dokumentów poświadczających, że telefon został skradziony a ty – prawowitego właściciela, zostanie on zgodę na dostęp do informacji o tym urządzeniu. Operator będzie zobowiązany do powiadomienia, jeśli ktoś korzysta z urządzenia.

Czy istnieje więcej sposobów, aby znaleźć telefon? Według numeru IMEI można także spróbować znaleźć urządzenie. Aby to zrobić, należy dodać unikalny kod z telefonu komórkowego do globalnej bazy danych. Jeśli ktoś znajdzie telefon, będzie mógł skontaktować się z Tobą za pomocą podanych współrzędnych.

W zależności od systemu operacyjnego, za pomocą którego urządzenie mobilne zarządzanie, istnieje kilka sposobów, aby znaleźć telefon. „Android”, iOS i Windows Phone wspierające różne aplikacje, które mają podobne zasady. Poniżej następuje bardziej szczegółowy opis tych metod wyszukiwania.

Lookup telefon z systemem iOS

Jak znaleźć telefonu, jeśli mają system operacyjny iOS? To będzie bardzo proste. Rzeczywiście, w oryginalnym iPhone posiada funkcję lokalizowania urządzenia. Najważniejsze jest to, że została ona aktywowana przed gadżet zostanie zgubiony lub skradziony.

W celu wykrycia takiego telefonu, właściciel musi być zalogowany w iCloud, wykorzystując swoje konto, a następnie kliknij „Znajdź iPhone». Na ekranie wyświetli się lista urządzeń zarządzane przy użyciu iOS. Jeśli funkcja wyszukiwania gadżet jest aktywna, a sam telefon jest włączony, usługa będzie określić lokalizację iPhone.

Jeśli wybierzesz się na panelu radaru, ikona „Informacja” można wysyłać wiadomości SMS, odtworzyć wybrany dzwonek, zablokować urządzenie lub usunąć wszystkie dane.

Po określeniu położenia telefonu trzeba analizować informacje. Jeśli obszar ten nie zna właściciela, nie mieszkają tam swoich przyjaciół i znajomych, oznacza to, że urządzenie w rękach złodzieja. Powinien niezwłocznie zawiesić gadżet dopóki wróg nie mógł skorzystać z informacji osobistych lub wyłączyć funkcję „Znajdź iPhone».

Te współrzędne położenia urządzenia muszą być zgłaszane na policję, że znalazł jej współpracownicy telefon wrócił do prawowitego właściciela.

Szukaj Telefon z systemem operacyjnym Windows Phone

Jeżeli kontrola jest zagubione urządzenie za pomocą Windows Phone, jak znaleźć swój telefon? Za pośrednictwem komputera należy uruchomić specjalną aplikację z przez Microsoft, który pozwala na określenie położenia urządzenia mobilnego.

Również w tym programie są inne przydatne funkcje. Jeśli naciśniesz „Call”, telefon wyemituje sygnał tak długo jak odpowiedni przycisk na urządzeniu jest wciśnięty.

Po kliknięciu „blok” na ekranie pojawi się komunikat blokujący, który można usunąć za pomocą hasła znanego tylko właścicielowi.

Jeśli naciśniesz przycisk „Usuń”, wszystkie dane zawarte w telefonie zostaną usunięte. Należy pamiętać, że po tym będzie to niemożliwe do zastosowania nawet funkcję pozycjonowania.

Po ustaleniu lokalizacji współrzędnych urządzenia muszą być zgłaszane na policję, mówiąc kradzieży.

Szukaj Telefon z systemem operacyjnym Android

Jeśli urządzenie brakuje uruchomiony system operacyjny, jak znaleźć swój telefon? „Android” Aplikacja obsługuje takie jak PlanB. Program ten wypada korzystnie w porównaniu z rówieśnikami, że może być zainstalowany na telefon już zniknął. Aby to zrobić, należy wprowadzić Android Market przy użyciu swojego konta. Po trzeba zainstalować określony program na urządzeniu brakuje i uruchom go. Do elektronicznej skrzynki właściciel otrzyma list wskazujący lokalizację gadżetu. Następny będzie raportować jedynie otrzymane współrzędne policję, a oni pomogą wrócić telefonu do właściciela.

Wyszukiwanie przez telefon karty SIM

Można spróbować zlokalizować urządzenie, kontaktując się z operatorem sieci komórkowej. Jest to kolejny z najbardziej skutecznych sposobów, aby znaleźć telefon. Według właściciela nazwisko i numer telefonu karty SIM telefonu komórkowego firmy jest w stanie określić położenia urządzenia przy użyciu własnych kanałów. Podstawowym warunkiem tej metody jest, że telefon musi być włączony.

Szukaj Telefon towarzysz

Jak znaleźć telefony za pośrednictwem satelity? W tym celu urządzenie mobilne musi być wcześniej zainstalowany jeden z konkretnych zastosowań. Programy mogą informować o aktualnym miejscu gadżetu i wymianie karty SIM, pozwala sterować kamerą brakujących komórek, blok, lub usunięcia informacji zawartych na nim. Istnieje wiele aplikacji, z których każda jest obsługiwana przez dany system operacyjny.

Jeśli urządzenie mobilne jest wyposażone w system GPS odbiornika, aby wyszukać go też istnieją pewne programy. Aby zobaczyć lokalizację telefonu, trzeba zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej, a następnie będzie można w dowolnym momencie w celu określenia niezbędnych współrzędnych.

Jak znaleźć wyłączyć telefon? Satelity nie może tego zrobić, ponieważ warunkiem znalezienia urządzenia w ten sposób jest to, że komórka musi być włączona.

Szukaj wg kodu IMEI telefonu

Jest to jedyny sposób, który może pomóc znaleźć brakujące telefon, który znajduje się w pozycji wyłączonej. Kod IMEI składa się z 15 cyfr. To jest unikalny dla każdego urządzenia, a nie zależy od karty SIM.

Jak znaleźć swój telefon poprzez IMEI? Po pierwsze, trzeba napisać oświadczenie do policji wskazującą kod. A po drugie, trzeba zarejestrować numer IMEI w ogólnoświatowej bazie danych. Jeśli ktoś znajdzie swoje urządzenie mobilne, to będzie w stanie skontaktować się z Tobą w lewo na współrzędnych miejscu.

pomocnych wskazówek

Jeżeli lokalizacja skradziony telefon był w stanie określić, nie zalecamy próbuje dostać swój telefon komórkowy. Należy skontaktować się z policją.

Wszystkie dokumenty potwierdzające, że jesteś prawowitym właścicielem urządzenia muszą być przechowywane w bezpiecznym miejscu przez cały czas podczas korzystania z telefonu.

Jeśli gadżet nie jest jeszcze w stanie znaleźć, zablokować konto i przywrócić karty SIM, skontaktuj się z operatorem sieci komórkowej. skradziony telefon IMEI Kod powinien być wpisany na czarną listę. Po wykonaniu tych czynności atakujący nie może korzystać z urządzenia, nawet przy użyciu innej karty SIM. To ekstremalne środki, które powinny być stosowane, jeżeli masz pewność, że telefon nie może być znaleziony.

Właściciel gadżet należy zainstalować niezbędne aplikacje do lokalizowania urządzenia z góry, bez czekania na utracie lub kradzieży.

wniosek

Istnieje kilka sposobów, aby wyszukać zaginionego telefonu. Różnią się one w zależności od miejsca, w którym urządzenie jest zgubiony lub skradziony, zainstalowany system operacyjny na gadżet i innych czynników. Właściciele komórkowego proszeni o zainstalowanie określonych aplikacji, które pomogą określić położenie telefonu na straty, chronić urządzenie hasłem, nie używać smartfonu kartę pamięci, a oszczędności dane w chmurze. Ustawa po ujawniając fakt zniknięcia trzeba szybko, bo czas odgrywa kluczową rolę, a zaostrzenie sytuacji skorzystają tylko przestępców.