834 Shares 9626 views

Najpiękniejsze zamki świata: ocena, nazwa, ciekawe fakty i opinie

Od dzieciństwa wielu marzenie, aby odwiedzić ten bajkowy zamek. Prezentujemy listę najpiękniejszych i najbardziej znanych zamków i pałaców na świecie. Może być używany do planowania podróży, można po prostu podziwiać budynki i zastanawiam się wyobraźni i umiejętności architektów budowniczych.


zasady oceny

Niemal każdy kraj ma swoje własne zamki budowane w różnym czasie, w różnych celach, w różnych stylach. Ale w „10 najpiękniejszych zamków na świecie” listy można dostać tylko najbardziej zasłużonych. Jak je wybrać? Kryteria te są: struktura organiczna oryginalności krajobrazu połączenia rozwiązaniach architektonicznych i wielkości zapłodnienia. Zgodnie z tymi parametrami, oczywiście, wpaść w wielu budynkach na całym świecie, ale skupi się na najbardziej znanym z nich.

Neuschwanstein

Lista „najpiękniejszych zamków świata,” z pewnością zasługuje na otwarciu bajkowy zamek Neuschwanstein w Bawarii -. Zlecone przez bawarskiego króla Ludwika II w 1896 roku przez architekta Christiana Jank rozpoczął budowę unikalny budynek – Zamek Neuschwanstein w pobliżu Jeziora łabędziego, wysoko w górach. Budowa skutecznie wpisane w krajobraz, zamek wygląda organicznie wyrastające ze skał i lasów, jego biały wskazał wieże wyglądają efektownie w chmurach i mgle, czyli – nie należą do rzadkości. Pomysł budowy zamku króla inspirowany opery Wagnera „Lohengrin”. Zewnętrzny wygląd budynków wchłonął wszystkie romantyczne trendy pod koniec 19 wieku. Blokada komory uderzające harmonii i luksusu, murale, rozwiązania pokoje w różnych kolorach i komfort zamkały ulubionym miejscem króla. Obok niego, niestety, Louis i zakończył swoją ziemską wędrówkę.

Chambord

Wiele z najpiękniejszych zamków świata skupione są w dolinie rzeki Loary we Francji, jeden z najbardziej znanych spośród nich – Chambord. Został zbudowany jako zamek myśliwski króla Franciszka pierwsze, tutaj był odpoczynek po ciężkim dniu. Budowa wzniesiony nad brzegiem rzeki Cosson, gdzie to tak skutecznie odbitym. Pod względem stylu, zamek – próbę przejścia od średniowiecza do renesansu, istnieje wersja, że Leonardo da Vinci był zaangażowany w rozwój projektu. W pobliżu parku podzielona jest piękny ogród formalny, w którym rzadkie rośliny. Wnętrza zamku nadaje swój cel – rozrywki i zabawy. Znani podwójne schody Chambord jest arcydziełem myśli architektonicznej, a jej projekt został stworzony przez wielkiego Leonardo. Aby obejść 440 pokoje rezydencji, będziemy potrzebować więcej niż jeden dzień, ale na badaniu głównych komór ma wystarczającej ilości godzin.

Mont Saint-Michel

Jeden z najstarszych zamków w Europie – Mont Saint-Michel po prawej stronie znajduje się lista „większości pięknych pałaców i zamków na świecie.” Jego historia klasztor-twierdza jest nadal 708 lat, kiedy mnisi kazał wybudować klasztor na wyspie u wybrzeży Atlantyku. Wznosi się na szczycie urwiska wykonane niezdobytą zdobycia twierdzy, a dziś jest oryginalna lokalizacja przyciąga turystów nieskończoną serię. Zamek został zbudowany w stylu romańskim, jego brutalne mury i wieże zrobić wrażenie z jego mocy. Wewnątrz zamku można zobaczyć kolekcję starożytnych płytki kościoła, starych książek i biżuterii.

Conway (Conway)

Wyliczanie najpiękniejszych zamków świata, których nazwy dotyczyć duszę podróżnych, warto pamiętać, zamek w Walii Conwy czasie Edwarda Pierwszego. Zamek został zbudowany z uwzględnieniem niepowtarzalny krajobraz, stoi na półce skalnej, przemywa wodami rzeki Conway. twierdza reliefowa blankami ścian i masywnych wież część umocnień zwanych „pierścień żelaza”. Zamek wielokrotnie musiał udowodnić swoją niezawodność. A dzisiaj, robi duże wrażenie, jego grube kamienne mury i brutalne architekturę wywołują myśli władzy i potęgi. Zbudowali fortecę jest jednym z najbardziej znanych architektów wojskowych czasu, James. Do tej pory, Conwy – jeden z najlepiej zachowanych zamków w Walii. Jego osiem okrągłe wieże były tłem dla filmów i sesji zdjęciowych.

De la Pena

Opisując najpiękniejsze zamki z całego świata, nie możemy ignorować najbardziej romantyczny budynek w Portugalii Sintra – Pałac Pena. W wieku połowie 19 na miejscu zrujnowanego klasztoru został zbudowany na starym zamku króla Ferdynanda II. Architekt Vilgelm Lyudvig von Eschwege stworzył unikalną strukturę, która włączyła najlepsze trendy romantyzmu czasu. Budynek łączy w sobie cechy manueline i stylu mauretańskim. Pena Zamek zachwyca jasnością, związek średniowiecznych elementów i wykwintnym stylu manuelińskim. Jego różne wieżyczki, mury z blankami i wspaniałego parku sprawiają, że prawdziwy zamek dla księżniczki. Wokół pałacu jest podzielony wspaniały park-las, gdzie pachnące drzewa eukaliptusa, róże i wiele innych roślin.

gaj

Pomimo krótkiej historii Stanów Zjednoczonych przyczynił się również do powstania blokad i liście „najpiękniejszych zamków świata” nie można zrobić bez wymieniania Hearst Castle. Ten zabytek zaczął być zbudowany na wybrzeżu Kalifornii pod koniec 19 wieku, ale główne budynki zostały zbudowane na początku 20 wieku. Część instalacji zostały zaprojektowane w meksykańskim stylu kolonialnym, a główny korpus – w stylu hiszpańskim, architekt kupił dla niego w Hiszpania rzeźbione sufity całe pokoje. Na rozległej okolicy jest podzielony wspaniały ogród z różnymi rzeźbami i fontannami. Park stworzył luksusową fontannę Neptuna, ozdobione kolumnami i portykiem w starożytnym greckim stylu, wiele rzeźb na obwodzie. Gdy życie z zoo gospodarz był tutaj, ale później został rozwiązany ze względu na wysokie koszty utrzymania.

Dannotar

Wszystkie najpiękniejszych zamków na świecie mają swoją własną historię, to jest wyjątkowy i w szkockim zamku Dunnottar. Stoi na wysokim klifie nad morzem od 7 wieku, a niegdyś najbardziej zdobycia twierdzy kraju. Obecnie stan zamka nie pozwala mu żyć, ale tutaj można chodzić. Potężne średniowieczne budowle z kamienia, zakonserwowane sekretne przejścia pozwala doświadczyć mocy, że zamek miał w czasach swojej świetności. Musiał znosić wiele ataków, a on stał dumnie ich, ale test czasu nie mógł przeżyć. Chodząc zamku oferuje dramatyczny budowę i wspaniałość ostatnich budowniczych.

Matsumoto

Japonia słynie z unikalnych budynków wykonanych w tradycyjnym stylu. I nazwiska pięknych zamków, też, z głębokim poczuciem poezji. Na czarno-wide „skrzydłami” dach zamku w Matsumoto nazwie „Raven”. Został zbudowany w 16 wieku na rozkaz szefa klanu Takeda. Obecnie zamek jest uważana za najpiękniejszą w Japonii, jego styl architektoniczny jest nazywany „Hiradzhiro”, ze względu na jego wejściu w płaski krajobraz. Piękne pagoda wielopoziomowego wieże skutecznie odbicie w wodzie fosy otaczającej zamek. Wiosna w ogrodzie zamku wiśni, a to przyciąga turystów z całego świata, aby zobaczyć zdjęcie pięknej harmonii. Na jesieni to odbywa się w wyjątkowej uroczystości księżyca i Japończycy przyjść do parku, aby zobaczyć, jak księżyc wschodzi nad wieżami, znajduje odzwierciedlenie w wodach fosy, a kubek sake, która jest istotnym elementem rytuału.

Himeji – zamek Czapla

Kolejny piękny zamek w Japonii stoi w mieście Himeji, ma on również poetycką nazwę – Zamek egret. Ten budynek jest uderzające harmonię, polerowane linie i niesamowitą elegancję. Wbudowany zamek był pod koniec 14 wieku i przez stulecia służył jako wzór dla przyszłych budynków. Zamek organicznie wpisane w pagórkowaty krajobraz i otoczony ogrodem w formie labiryntu spiralnej. Zostało to zrobione w przypadku ataku wrogów, tak że nie mogą bezpośrednio dotrzeć do budynku. Himeji – jedyny zamek w Japonii, który nigdy nie cierpiał z powodu trzęsienia ziemi, ale on odpala spowodować pewne uszkodzenia. Zamek był wielokrotnie przeprowadzane strzelanie z różnych filmów, corocznie odbywają się różne festiwale i uroczystości. Himeji – ulubione miejsce do podróży w języku japońskim.

Alhambra

Na naszej liście należy włączyć i hiszpańska twierdza Alhambra niedaleko Granady. Ten niezwykły kompleks pałacowy w jego zakres zaczął budować w 13 wieku podczas panowania dynastii Nasrid, kiedy Granada była stolicą emiratu Granady. Pałac urządzenie trzęsie, nie tylko luksus, ale także dobrze przemyślane. Skład Pałac stworzyć światło i wodę. W każdym domu znajduje się miejsce do ucieczki od rosnących słońcu i cieszyć się szum wody. Do najbardziej znanych obiektów w Alhambra są dziedziniec Lwa z fontanną w środku, Myrtle dziedziniec z symetrycznym kompozycji utrzymanych roślin Hall stalaktytów, gdzie sufit jest ozdobiony wspaniałymi rzeźbami, złoto pokoju. Przylegające do pałacu ogromny ogród z różnych budynków, posadzono tysiące róż i drzew owocowych.

pełna lista

Wyliczanie najpiękniejszych zamków świata z Francji do Japonii, nie jest możliwe, aby ograniczyć liczbę 10 elementów. Po tym wszystkim, na całym świecie wiele obiektów, godne podziwu. Na liście piękności chciałbym dokonać takich arcydzieł architektonicznych jak zamek w Pradze, Hohenzollern, Catherine Palace, Wersal, Pałac Potala w Nepalu, Castel Sant'Angelo, Chenonceau, Zamek Peles, Schwerin, jelec, Alcazar, Quinta da Regaleira.