647 Shares 6005 views

Jak uruchomić wiersz polecenia

Jeśli szukasz informacji na temat jak uruchomić wiersz polecenia, a następnie trzeba go do pewnych konkretnych celów. To bardzo proste, a następnie będzie dokładnie tak, jak się uczyć. Dla niektórych ta informacja może się wydawać oczywiste.


Spójrzmy na to, że w ogóle jest wiersz polecenia, jakie są jego zalety i wady. Konsola jest oparty na tekście ludzka interakcja z systemem operacyjnym. Układ graficzny z jego przyczyny, w przypadkach, gdzie tradycyjne metody nie można rozwiązać problemu lub jego rozwiązanie wymaga dużo czasu. W trakcie użytkowania, nie są zalety i wady w wierszu poleceń. Wśród pierwszej możliwej sposobności, aby podświetlić polecenie wywołania przez naciśnięcie kilku przycisków, zarządzanie programami, które nie mają własnego graficznego interfejsu użytkownika, natychmiastowe odwołanie do zespołów. Główną wadą, która stała się powodem odmowy użytkownik tej interakcji jest nieprzyjazny interfejs, tak jak zespół trzeba się nauczyć lub skorzystać z porad.

Jak uruchomić wiersz polecenia

Po pierwsze, konieczne jest, aby poradzić sobie z tym, co jest wiersz poleceń. W swej istocie jest narzędziem, które pozwala na uzyskanie dostępu do zarządzania systemem operacyjnym za pomocą bezpośredniego wprowadzania poleceń. Niektóre dobrze znane, że najwcześniej system operacyjny może pracować tylko w trybie wiersza poleceń: Kopiowanie lub przenoszenie plików, uruchamianie gier i programów, przeprowadzono szereg zadań biurowych. Zgodnie z tradycją, narzędzie pozostaje w systemie operacyjnym, a teraz może być używany dla tych lub innych celów, a więc dalej dowiesz się, jak uruchomić wiersz poleceń. Są to jedne z najwygodniejszych i popularnych metod wykorzystywanych do połączenia linii poleceń.

Pierwsza metoda pozwala zrobić to za pomocą skrótu w menu systemu. Jeśli po prostu kliknij na ikonę, linia poleceń zostanie otwarty bez praw administratora, bo może trzeba użyć to jest z tymi prawami. Dlaczego przywileje administratora? Bez nich niektóre polecenia mogą być wykonywane tylko, czyli nie będzie dostępu do nich. Aby uruchomić jako root należy wywołać menu kontekstowe, skróty, aby wybrać „Od administratora.” W każdym razie, po uruchomieniu powłoki w taki sposób, na szczycie otworzy ścieżkę, która prowadzi do folderu profilu systemu operacyjnego. Jest to katalog , i będzie służyć jako punkt wyjścia do realizacji poleceń wejściowych. Jest to kolejny bardzo prosty sposób uruchomić wiersz polecenia w systemie Windows 7, który niewiele osób wie. Jest to konieczne, jeśli wywołać menu kontekstowe dowolnego folderu lub skrót przytrzymaj klawisz Shift, który zostanie otwarty w prosty i rozwiniętym menu, gdzie zostaną zaprezentowane kilka dodatkowych elementów. To miejsce, gdzie można znaleźć nasz zespół.

Jeśli jesteś zainteresowany w alternatywny sposób, aby obejmować wiersza polecenia, można użyć specjalnego okna „Run”, który jest otwierany przez naciśnięcie kombinacji klawiszy Win + R. W tym oknie można wpisać cmd, polecenie to nazwa kodowa dla wiersza poleceń, po czym zacznie. Wprowadzenie tej opcji będzie również bez praw administratora. Można to zrobić wpisując odpowiednie polecenie w menu Start, a następnie wybrać tam odpowiedni program.

Inny sposób polega na otwarciu bezpośrednio. Aby to zrobić, po prostu trzeba znaleźć plik: C: Windowssystem32cmd.exe, że będzie uruchomić wiersz polecenia.

Jak widać, kwestia jak uruchomić wiersz polecenia, istnieje kilka odpowiedzi. Zestaw działań zaproponowanych w każdej metodzie, nie jest szczególnie trudne, więc nawet początkujący będą w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.