233 Shares 8986 views

Marynata do piersi kurczaka: recepty dla wszystkich smaków

Suchy kurczak, zwłaszcza piersi ptasie, stawia przeszkody na drodze do przygotowania wielu potraw. Szczególnie silnie wpływa, jeśli planowane naczynia lub naczynia wykonane wiatrowych na otwartym ogniu. Ale miłośnicy mięsa kurczaka i zwolenników diety znaleźli wyjście z sytuacji. Marynata do piersi kurczaka radzi sobie z suchym, dzięki czemu mięso soczyste i delikatne. A jeśli wziąć pod uwagę, jak wiele jego wariantów znaleźć można bezpiecznie kupić filety w dużej ilości dla każdego wypoczynku lub podróży „na przyrodę”.


Marynatę z oliwy z oliwek i oregano

Jest bowiem stosować trzy czwarte oleju roślinnego (naturalnie, korzystnie z pierwszego tłoczenia), jedna czwarta – wody, 3-4 ząbki czosnku (przejścia przez prasę) i czwartej łyżką suszonego oregano. Ugniatać wszystkie składniki marynaty mięsa z piersi kurczaka jest pominięty i pozostawiono na dwie godziny. Ciecz zamienia się trochę, ale wystarczy, aby poradzić sobie z filet funta – musi toczyć się w sosie.

cytryna marynata

To filet zmiękcza bardzo szybko, więc ten przepis – „pierwsza pomoc” w sytuacjach, które nie są przygotowane: przyjazd krewnych, spontaniczny wyjazd na charakter lub odkrycia lodówki pusty. Aby przygotować marynatę do piersi kurczaka w misce wymieszać ćwierć szklanki soku z cytryny i oliwy z oliwek, 3 pokruszonych ząbki czosnku, posiekane małej papryki, takich jak „światła” i do smaku posiekane świeże zioła – tymianek, rozmaryn, pietruszka, itp Ta .. kwota wystarczy na 800 gram piersi. Oni pomazał ze wszystkich stron – w pół godziny można upiec.

Podstawa wino

Jest to najbardziej znany i popularny marynata do piersi z kurczaka. W szklance czerwonego wytrawnego wina są wprowadzane sól i cukier (łyżka), Par lavrushek, papryka – czarny i słodkie, w równej liczbie, jak chcesz. Mieszanina powinna być ciepła, ale nie gotować – jak tylko Cukier i sól rozpuszcza się, pojemnik jest usuwany z płyty. Gdy marynata jest cool, to jest kładzione piersi. Objętość wystarcza na pół kilograma. Marynować filety powinna wynosić co najmniej pięć godzin.

cebula marynata

Jednym z najprostszych. Na półce filety są mielone w blenderze na puree dwie cebule, przyprawiony solą, przyprawy (kostium kurczaka gotowy, ale smaczniejsze i bardziej aromatyczne zbierać His) i czarny pieprz – przyprawa każdą łyżeczkę. Ta marynata do piersi kurczaka posypane mięsa, bardzo ostrożnie, faktycznie dotknięciu. Moczenie to filety położył na długo – godzina to za mało. Ale jeśli będzie leżeć na noc w lodówce, to będzie bardziej soczyste tylko.

miód marynata

Wydawałoby się, że wynik powinien być słodki, ale praktyka pokazuje, że nie jest to prawdą. Może dlatego, że w ten marynata do piersi kurczaka przychodzi nawet musztardę. Dla niego, zmieszane w równych ilościach przezroczysty płyn miód, sos sojowy i pikantny musztarda oraz sok z cytryny – tyle, ile chcesz. Dla smaku można dodać pikantnym zielenie. Sos przypraw nie trzeba, ale można wejść i, w razie potrzeby. Marynować filety powinna wynosić około godzinę. To już nie jest konieczne – manifest konflikt między słodyczą miodu i ostrej musztardy.

Marynata z sezamu i imbiru

Bardzo „szybki”! Połączyć olej sezamowy i musztardy Dijon (łyżka), dwa – świeżo startego imbiru, jedna czwarta filiżankę słabej octu i łyżeczkę sosu sojowego. Przetarł skład filet i zostaje sam na kwadrans. Pieczona pierś z kurczaka marynowana, gotować przepis na taki wyrafinowany smak i wspaniały skorupy.

Ponadto, możemy zauważyć, że lista ta nie jest wszystkie recepty, które można zrobić unikalne marynatę do piersi kurczaka. Istnieją opcje na bazie soku pomarańczowego lub ananasowego, marynowane w jogurcie i kefir, istnieją przepisy z egzotycznych i rzadkich składników. Mamy wymienionych tylko najbardziej popularne, sprawdzone i odpowiednie dla każdego końcowego naczynia.