564 Shares 9370 views

uchylania się od opodatkowania

Uchylanie się od płacenia podatków – jest to karalne. A jednak wielu przedsiębiorców i przedsiębiorcy nadal ryzykujemy oszukują państwo. Podatki płacą, ale nie całkowicie. Pewna część dochodu osłonięte od podatku i nie są przewidziane w dokumentach. Schematy oszustw podatkowych jest tak zróżnicowane i liczne, że można zrobić całą encyklopedię z listą takich procesów. Tylko oficjalnie ujawnione metody około dwustu. Ale są też programy, które są nadal w cieniu. Jednak metody te ujawnione przez agencję podatkowego, aktywnie praktykowane, ponieważ udowodnić stosowanie oszukańczych transakcji może być tylko gruntowne dochodzenie. Podatku nie mogą kontrolować każdy przedsiębiorca. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że przedsiębiorcy często w zmowie.

uchylania się od opodatkowania jest najczęściej występuje, gdy przedsiębiorca jest właścicielem małej firmy i może sam kontrolować sprawozdawczości podatkowej. Jednak w przypadku dużych organizacji faktu ukrywania części dochodów – nie jest niczym niezwykłym. Im większa firma, tym więcej pieniędzy idzie na bok. uchylania się od opodatkowania może być dokonane w kilku kluczowych sposobów. Najbardziej popularna metoda – współpraca z firmami jednodniowych. Firmy te są na stronie (jak w Rosji i za granicą), w szczególności, aby być w stanie pokryć część dochodu, zapisz go w konsumpcji. Usługi podatkowe wcześniej obliczone bardzo szybko takie machinacje. Dziś jednak, sprawa jest skomplikowana przez fakt, że część podatku jest nadal wypłacane przez spółkę, a do otwarcia oszustwo nie jest tak łatwo. Formalnie wszystko w porządku.

Jednak organy podatkowe do otwarcia oszustwa musi odpowiedzieć tylko proste pytanie: czy jest jakiś aktywność w firmie? Transient nie mają innego celu niż służyć jako pokrywa. Firmy jednodniowe mogą autodestrukcji w czasie. Organizacje te mogą być bardzo dużo, a podatek po prostu nie może nadążyć z każdym z nich. Jednak przedsiębiorca, który miał podobny organizacji gospodarczej co najmniej raz, ryzyko spada na organach nuty.

Praktykowanie uchylaniu się od opodatkowania, firma może pracować z efemerycznego jednego z następujących schematów. Na przykład organizacja przenosi swoją działalność do małych wykonawców, którzy wykonują pracę w firmie i podjąć część swoich zysków. Podczas badania wykazały, że firma i zatrudnił wykonawców – jedna osoba. Te ostatnie służą do ukrywania udział dochodów. Ten przedni spółka, w której nie ma żadnych pracowników. Co więcej, obie organizacje wspólne konto.

Jednym z najprostszych sztuczek, które mogą ubiegać się przedsiębiorcy – tej współpracy z osobami bez formalnego zatrudnienia, lub z firmami, które są w rzeczywistości na ogół nie zarejestrowany. deklaracji podatkowych w tym przypadku odbywa się tylko z jednej strony, oraz do określenia fakt uchylania się od opodatkowania jest praktycznie niemożliwe. Wykonawcy dostać swoje pieniądze bez płacenia odsetek do podatku, a firma – jej dochód, który nie może znaleźć odzwierciedlenie w dokumentacji. Unikanie podatków, mogą być bardziej złożone systemy. Są czasami tak skomplikowane, że może to potrwać kilka lat. W niektórych przypadkach, oszuści nawet udaje mu się być uzasadnione.

Najtrudniejszy do wykrycia przestępstwa podatkowe są w dziedzinie międzynarodowego biznesu. Rzeczywiście, w niektórych przypadkach firmy zagraniczne nie podlegają VAT. Wiele firm organizujących zagraniczne spółki zależne nie są formalnie związane z działalnością jednostki dominującej. I oferuje doskonałe możliwości do nadużyć. Na przykład, spółka dominująca może pomóc filię w planie finansowym.