191 Shares 3213 views

Przydatne porady: jak gotować ryż rozkosznie

Nawet w tej pozornie prostej kwestii, jak przygotowanie ryżu, jest wiele subtelności. Jak smakuje ryż? To jeden z tych codziennych pytań, o które trzeba zapytać każdy, kto gotuje. Tutaj możemy napotkać pewne trudności. Być może największym problemem jest znalezienie sposobu, w jaki grupa nie przykleja się do dna patelni i nie pali. Ponadto konieczne jest przygotowanie pysznego ryżu, w konsystencji dokładnie dopasowanej do naczynia, dla którego jest przeznaczona. A kiedy tomy są wystarczająco duże, może to być nie takie proste! Zwróćmy uwagę na przydatne porady, które będą przydatne w kuchni.


Jak smakuje gotować ryż do dekoracji

Aby uzyskać doskonałe potrawy, nie możesz zapomnieć o szczegółach, szczególnie jeśli chodzi o przybranie. Jak smakuje ryż? Nie przejmuj się i nie otrzymuj dobrego produktu. Stary ryż nigdy nie będzie tak smaczny i lekki jak świeży. Można ją gotować w wodzie, bulionie lub mleku.

Pomyśl o tym, czy umyć ryż, czy nie. W krajach zachodnich wielu producentów jest wstępnie czyszczonych, zanim produkt dojdzie do lady. Ryż do płukania, gwarantuje się pozbycie się składników odżywczych, które zwykle są traktowane z polami ryżowymi. Ponadto, pomoże uniknąć lepkości i przygotować lekkie i luźne naczynie boczne. Zaleca się, aby umyć ryż dobrze pod bieżącą wodą i osuszyć przed gotowaniem, chyba że został wcześniej poddany obróbce wstępnej.

Jak smakuje gotować ryż: moczenie

Mrożenie kaszy nie jest konieczne, oprócz tych przypadków, jeśli chodzi o ryż basmati, ryż dziki lub specjalny przepis. W razie potrzeby zwykła metoda jest łatwą do zanurzania w zimnej wodzie przez 30-60 minut lub spłukania zęba, aż woda stanie się klarowna.

Moczenie sojowy, ryż długoziarnisty lub ryż basmati, zadbasz o najlepszy rezultat.

Wlać zagłębienie zimną wodą i kontynuować gotowanie, aż konsystencja jest idealna, nie pozwalając jej gotować. Wyjątkiem jest lepki lub mleczny ryż do deserów.

Jak smakować ryż gotować: porady

Utrzymanie integralności ziaren ryżu. Przyczyną powstawania móżdżkowej masy można mieszać i dodawać sole do wody. Staraj się tego uniknąć: nawet zanurzając łyżkę w patelni, aby spróbować ryżu, wpływasz na jego strukturę. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest risotto. Sól nie jest potrzebna przy przygotowywaniu ryżu, ale niektórzy kucharze uważają, że należy je dodać. Ma prawie żadnego wpływu na czas gotowania, ale zwiększa smak. Niemniej jednak, jak wskazano powyżej, istnieje duże ryzyko uszkodzenia integralności ziaren.

Ugotuj ryż w dużym garnku – to pomoże uniknąć przyklejania i przyklejania. Dodatkowo, ziarno ma właściwość wzrastającą podczas gotowania. Zawsze usuwaj ryż z pojemnika, w którym był gotowany: nie ryzykujesz trawienia. Aby sprawdzić stopień gotowości do dekoracji ryżu, wyciśnij jeden zbiór ziaren między palcami. Powinien być miękki i nie mieć gęstego rdzenia.