499 Shares 4212 views

Gdzie jedliśmy wróbla? Zwierzęta w zoo …

Wielu rodziców mają uzasadnione trudności w wychowaniu dzieci wyraziste czytanie niezbędnych znaków interpunkcyjnych i intonacji. W rzeczywistości nie jest tak trudne, jak się wydaje. Konieczne jest jedynie, aby urzec młodszy robi to i przedstawienie materiału w łatwy i niezapomniany sposób. Zbadajmy wszelkie niezbędne środki w odniesieniu do elementów na przykładzie poematu „gdzie jedliśmy wróbla?” (Marshak Samuil Yakovlevich). Warto poświęcić trochę prac przygotowawczych do określenia celów i priorytetów, po stwierdzeniu, że wszystko będzie się układać.


Potrzebne materiały:

• księga wierszy;
• 14 kreskówek dla dzieci „Merry Go Round”, na rysunku w czasopiśmie, które są wyświetlane te same klasyczną historię o tym, gdzie jedliśmy wróbla.
• Zdjęcia z różnych ptaków;
• TV.

czynności wstępne

Aby zainteresować dziecko, trzeba upewnić się, że jest gotowy do odbioru materiału lub pokazać znaczenie prac, które będą prowadzone w formie badań. Ale nie powinno być zbyt ambitny i molestowanie, za pierwszym razem jest lepiej ograniczyć następujące zadania:

• Materiał korekta ze znaków interpunkcyjnych;
• nacisk w zdaniach z intonational składnika;
• Rozwijanie umiejętności posiadania aparatu wokalnego i dykcji;
• Formacja zainteresowania czytanie książek i animacji.

nauki podstaw

Początkowo warto poświęcić krótki wstęp, w którym dzieci powtórzyć główną część wyrazu. Aby to zrobić, powiesić znaki z nazwami ptaków, które są szyfrowane w pokoju.

Na przykład: Zdjęcie, AH, PO, organy wei, strajk, Crossbill, podczas lo (Sparrow, dzięcioł Klest Nightingale). Jak widać, słowa są podzielone na sylaby i przynieść je ze sobą nie będzie łatwe. Jednak konieczne jest, aby podkreślić dzieciom cechy strukturalne każdego z nich.

Oferta, aby znaleźć ptaka, który jest nazwą jednej sylaby – Crossbill, dwa – dzięcioł, i tak dalej; pokazać wizerunki ptaków i razem tworzą mecz. Po bohatera poematu „Gdzie kolację wróbel” jest zdefiniowane, należy rozpocząć czytanie. W nim proste i zabawne formy prezentacji, tak, że trudności z postrzeganiem materiału nie będzie. Jeśli w trakcie czytania podniesie pytania, odpowiedzi należy wyjaśnić w prostych i zrozumiałych przykładów. Dla porównania: w poemacie otręby słowo. Jego znaczenie musi być wyjaśnione: skórka pszenicę, który otrzymuje się podczas przygotowywania mąki i pieczenia chleba.

Ostatnim etapem

Podsumowując, należy pokazać kreskówkę „gdzie jedliśmy wróbel”, po obejrzeniu, że ważne jest, aby znać opinię dziecka na przeglądzie. Jak istotne, jego zdaniem, były wizerunki bohaterów w wyobraźni i w kreskówce? można wyciągnąć kilka z nich.