772 Shares 3670 views

Czarna tablica na zębach: przyczyny i leczenie

Plaque , osoba może być w następujących kolorach: biały, brązowy, żółtawy, zielonkawy. To zależy od wielu czynników. Szczególnie brzydkie zęby wygląda na czarną tablicę, która może wystąpić zarówno u dorosłych jak i dzieci. Powinien on być powiadamiani, ponieważ jest to objaw żadnej usterki w organizmie. Z tego, co może pojawić się czarny patyna i jak się go pozbyć?


Przyczyny czarnej płytki u dorosłych

Często tworzy się ludzie tablica na zębach, co powinno szczególnie czarne Cheerleaders. Za to powodować szereg czynników:

 • Palenie, ciągłe stosowanie mocnej herbaty lub kawy. Prawie zęby wszyscy ludzie mają małą płytkę nazębną, która podczas normalnego czyszczenia nie jest usuwany. Nikotynowe gumy, kawa lub herbata pigmenty wnikają w szkliwo i barwiono ją w ciemnym kolorze. Po pewnym czasie, masa zestala bardzo silnie przylega do powierzchni zębów.

 • Słabe higieny jamy ustnej dla zdrowia. Pomimo faktu, że wystarczy teraz informacja o tym, jak prawidłowo dbać o zęby, jak również dużą liczbę produktów specjalnych dla nich, wielu ludzi obchodzi zaniedbania higieny jamy ustnej. Niektórzy nawet zapomnij użyć pasty. Nie jest zaskoczeniem, że po jakimś czasie nie jest czarna tablica na zębach.
 • Poważnych chorób. Niektóre choroby podczas ich zaostrzenia towarzyszy ciemnienie po wewnętrznej stronie zębów. Zwykle, gdy występuje śledziony patologii skomplikowane infekcje wirusowe, choroby wątroby i różne ropnie.
 • Długotrwałe stosowanie wielu leków. Liderem pod tym względem tetracykliny, który uważany jest za bardzo popularny antybiotyk. Jest często używany na receptę, jak i samoleczenia. Ponieważ ludzie często tworzy na zębach, czarny kolor jest wynikiem efektu ubocznego działania tetracykliny. Takie zęby wybielić bardzo trudne.
 • Stałe oddziaływanie z metalami ciężkimi. Niebieskie przedsiębiorstw hutniczych, przez wiele lat po pracy w niebezpiecznych warunkach, wyprodukował „prezent” w postaci czarnych zębów. Kondensat zawierający cząsteczki metali ciężkich uderzając ciało zaczyna osadzać się na ścianach narządów wewnętrznych, a nie tylko je psuje, ale zęby.

 • Niewłaściwa dieta. Produkty Sklep zawierają praktycznie wszystkie „chemię”, co ma negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej.
 • Uzależnienie. W tym przypadku, lek znacznie zniszczyć zęby, nadając im niezdrowy wygląd.

Zatem, jeżeli black film pojawił się na zębach, przyczyny prowadzące do tego mogą być różne. I taki stan patologiczny można zaobserwować u dzieci po roku.

Czarna patyna na zębach dzieci

Ciemny atak na zębach dziecka mogą pojawić się nagle, nawet w nocy. Najczęściej szkliwo zaczyna ciemnieć wnętrze, ale nie jest to oznaką rozpadu. Taka powłoka zazwyczaj pojawia się u dzieci starszych niż jeden rok, i to jest niemożliwe, aby wyczyścić wszystko. Nawet jeżeli profesjonalne czyszczenie przez dentystę odbędzie się, po pewnym czasie szkliwo zaczyna się znów ciemno. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli nie było czarna tablica na zęby dzieci, powody tego nie potrafi wyjaśnić, dentystę i gastroenterologa.

Przyczyny czarnej płytki nazębnej u dzieci

Czarna tablica na zębach u dziecka jest często spowodowane dysbioza jelit. Jest to wąskie obrzeże w gumie i przechowywano na zewnętrznej powierzchni zębów lub nierównomiernie rozmieszczone na zewnątrz i wewnątrz wszystkich koron. Wielu rodziców są zaniepokojeni tym stanem jej dziecka zęby, ale jeśli nie cierpią na chroniczną patologią, zagrożenia zdrowotne całkowicie nie. Jest to tylko problem estetyczny. mikroflora jelitowa u dzieci tworzą do czterech lat, a jak podrosną czarną tablicę na zęby dzieci znikają samoistnie. Jednak, aby zbadać dziecko jest nadal konieczne.

Jeśli jest czarna tablica na zęby dzieci, przyczyny, które doprowadziły do tego, mogą być różne:

 • Na zębów mlecznych często występuje tak zwana tablica Priestley ma ciemny kolor czarny. Jest on utworzony w wyniku zdolności do życia od chromogennych bakterii, które są traktowane jako część normalnej mikroflory w jamie ustnej. Dzieje się tak z powodu zmian w składzie mikroflory, w wyniku czego staje się bardzo wiele bakterii, a przyczyniają się one do barwienia zębów w ciemności. Priestley Plaque nie tworzy się na zębach stałych i znika całkowicie, gdy starsze dziecko.
 • Czarna tablica na zębach, dziecko może być spowodowane faktem, że matka w czasie ciąży, długotrwale antybiotyków i leczenie miał okres układania dziecka zęby.
 • Jeśli dziecko czyści zęby pastą zawierającą fluor, a następnie ostatecznie również ciemnieją zęby z powodu substancji. Dlatego środki do higieny jamy ustnej powinny być bez jego zawartości.

Co jeśli poczerniałej „martwy” zęba?

Jeśli znajduje się tablica na zębach, czarny kolor jego może wystąpić w przypadku uszkodzenia lub usunięcia miazgi. Takie zęby są bardzo różni się od innych poprzez jego kolor. Ten problem został rozwiązany w następujący sposób:

 • Wewnątrzświatłowe wybielanie. Kanały otwierano i umieszczano w niej środek wybielający, a następnie zamknięty tymczasową szczelność. Kilka dni później ząb zaczyna się rozjaśnić. W tym przypadku, składnik bielący usunięto, krem do zębów, za pomocą nowoczesnych materiałów kompozytowych.
 • Zastosowanie specjalnych nakładek, licówek. Taka cienka okładzina z materiału ceramicznego lub tlenku cyrkonu służy do przywracania zębów estetykę przodu.

 • Zastosowanie Crown-porad. W tym przypadku, grind zębów i umieścić na nim koronę z wysokiej jakości materiału, a potem nie ma być inny niż wszyscy.

Czarna tablica na zębach: Jak się pozbyć?

W każdym przypadku należy usunąć czarny film u dentysty. Najpopularniejsze metody bezpieczeństwa i jakości oczyszczania zębów:

 • USG;
 • Urządzenie sodowo strumieniem przepływu powietrza;
 • wybielanie laserowe.

Konieczne jest, aby zbadać je bardziej szczegółowo.

ultradźwięk

Jest to dość popularny sposób radzenia sobie z ciemnymi barwionych zębów. urządzenie ultradźwiękowe posiada każdej kliniki dentystycznej. Jest specjalne urządzenie „skalujący” działa w sposób następujący: urządzenie jest zintegrowane z generatorem o wysokiej częstotliwości, który wymusza końcówkę dyszy do wykonywania drgań częstotliwości ultradźwiękowej. Po końcówce dyszy w styczność z czarnej powłoki fali drgania przenoszone z nim, co prowadzi do zniszczenia płytki przymocowanej do powierzchni szkliwa. Bez bólu jednocześnie nie powoduje pacjenta.

Urządzenie sodo strumieniem przepływu powietrza

Aby usunąć czarną tablicę na zęby, stosując aparat przepływ powietrza. Obróbka przebiega następująco: stosując końcówką do szkliwa nakłada się na mieszaninę wody i sody. Pozwala to skutecznie usuwają płytkę nazębną, ale taka procedura trwa krótko, mniej niż sześć miesięcy. Ponadto, górne warstwy emalii są osłabione, a zęby muszą być przetworzone pasty następnie ochronną. Czasami jest krwawienie z dziąseł. W celu zwiększenia efektu, procedura ta jest połączona za pomocą ultradźwięków.

laserowe wybielanie

Jak czyścić zęby z czarnej tablicy, tak aby nie uszkodzić szkliwo? W tym przypadku należy użyć laserowego wybielania. Procedura ta, choć bardzo drogie, ale szkliwo jest całkowicie zniszczony, a nie ma krwawiące dziąsła. Efekt utrzymuje się przez około 4-5 lat.

Jak usunąć czarny film w domu?

Się do wybielania zębów jest wysoce niepożądany, ale wiele osób nie ma czasu na wizytę u dentysty. Aby pomóc w tym przypadku może medycynie ludowej. Przyjrzyjmy się, jak usunąć czarne płytki nazębnej na zębach sposoby ludowej. Ich recepty są bardzo proste:

 • Weźmy na 1 godzinę. L. soda i nadtlenek, mieszanie ich naniesiono na wkład z bawełny i lekko wciera zębów. Po tym, przepłukać usta ciepłą wodą przez około minutę. nie zaleca się wykonać tę procedurę często, w przeciwnym razie można uszkodzić szkliwo.
 • Można wziąć korzeń łopianu i kruszonego fasola skórki 1 łyżka. l. Wszystko to zalać wrzącą wodą i pozostawić na kilka godzin. Otrzymany napar w postaci ciepła należy przepłukać usta trzy razy dziennie, aż do całkowitego zaniku płytki nazębnej.
 • Innym skutecznym sposobem – gotowanie własne proszek do zębów. W tym przypadku, 2 łyżki. l. Sól morska i wysuszono szałwia pozostawia rozprowadzony na folii i umieszczano w piecu podgrzanym do 200 ° C. Po pół godzinie mieszaninę usunięto, pozostawiono do ochłodzenia się i miele. Rezultat jest wspaniały proszek do zębów, które należy stosować raz w tygodniu.

 • Palą i silne miłośników kawy można używać w szczególności przeznaczone do ich pasty do zębów zawierające nadtlenki cząstek ściernych lub enzymy, które przyczyniają się do znaczącego klarowania szkliwa.

wniosek

Tak więc, jeśli mam tablicę na zęby, czarny kolor, który jest niepokojące, to najlepiej skonsultować się ze stomatologiem. Patologia ta może być objawem wielu poważnych chorób, więc niemożliwe jest samoleczenia w każdym przypadku.