224 Shares 2041 views

Jak zrobić rzeźbione świece

Produkcja rzeźbione świece – jest to złożony proces, który wymaga pewnych umiejętności. Aby zrobić piękny produkt, trzeba mieć smak i talent artystyczny. Ponadto, wymaga się dobrej znajomości właściwości wosku do wykonywania skomplikowanych narzędzi tnących tego materiału różna. Tworzenie jakieś oryginalne świece, wiele osób rozpoczyna działalność w tym obszarze. Od czego zacząć?


utworzenie preformy

Rzeźbione, aby świece w domu może praktycznie każdy. Cały proces tworzenia produkty te mogą być podzielone na 5 etapów. Niektóre kroki powinny być wykonane w pośpiechu, ponieważ wosk twardnieje bardzo szybko. W jaki sposób można dokonać rzeźbione świece?

Aby zacząć tworzyć trzon przyszłej Świece – obrabiany przedmiot. W tym celu czystego wosku lub parafiny. Obrabiany musi wykonać w kształcie gwiazdy. To może być pięcio- lub sześcioramienna. Wysokość rdzenia powinna wynosić około 30 centymetrów. W ogóle, to wszystko zależy od preferencji autora i pożądanego rezultatu.

Przygotuj kąpiel

W kolejnym etapie – przygotowanie kąpieli zawierających ciekłą parafinę, różne odcienie. To sprawi, rzeźbione świece bardziej oryginalne. Ilość kąpieli zależy od liczby kolorowych warstw musi mieć produkt. Dla każdego koloru wymaga oddzielnego pojemnika. Wanny z ciekłą parafiną powinien zawsze być ogrzewane, materiał nie krzepnie. Temperatura kompozycji jest również ważna. Liczba ta powinna wynosić od 75 do 90 ° C Bardzo wysokie temperatury pozwalają cienką warstwą parafiny i niski – grubsze. Na to zależy od złożoności wzoru na cięcie. Jeśli wosk był stosowany w cienkich warstwach, świeca będzie bardziej interesująca i oryginalna.

Nakładanie warstwy parafinowe

Aby oryginalne rzeźbione świece własnymi rękami, trzeba zastosować kilka warstw kolorowego wosku. Jak to zrobić? Konieczne jest, aby zanurzyć przedmiot obrabiany obraca się w kąpieli o różnych odcieniach materiału. Sam proces ten jest prosty. Jednak GM powinien odczuwać temperatury kompozycji i mają dryg.

Przedmiot obrabiany musi być zabezpieczona drutu i kolejno opuszczane w każdej łaźni z parafiną. Na tym etapie, nie spiesz się. Po każdej kąpieli należy odczekać pewien okres czasu, przez który materiał jest usztywniona. W celu przyspieszenia procesu, obrabiany przedmiot może być lekko obniżył się w zimnej wodzie. Nie jest konieczne, aby poczekać do całkowitego krzepnięcia parafiny, a później wykonać cięcie świec będzie po prostu niemożliwe. Najważniejsze, że parafina została ustalona na rdzeniu.

Proces cięcia

Wytnij świece trudne do wykonania bez pewnych umiejętności. Być może po raz pierwszy nie okaże się doskonały produkt. W rzeczywistości, po kąpieli z parafiną jest zaledwie 15 minut, aby stworzyć piękny obraz. Złożoność tego procesu jest to, że taki krótki czas nie pozwala na eksperymentowanie i starannie wykonana konstrukcja.

Na początek, można ćwiczyć na zwykłych świec. Dla tego produktu powinna być łagodnie ogrzewano suszarką do włosów lub w kuchence mikrofalowej, a następnie stosuje się wzór. To nie tylko nauczyć się szybko pracować z tym materiałem, ale także czuć się parafiny.

Świece rzeźbione są prawie gotowe. Pozostaje do przycinania ziemi, aby produkt końcowy był bardziej stabilny. Konieczne jest również, aby zrobić mały otwór w górnej części knota świecy.

Na koniec

Świece rzeźbione – to oryginalna dekoracja na każdym świątecznym stole. Produkty te są idealne na prezent lub pamiątkę. Proces tworzenia tych świec na początku wydaje się bardzo trudne. Jednak po kilku próbach wszystko zacząć. Po pewnym czasie będzie można rozpocząć działalność gospodarczą do produkcji rzeźbione świece. Nie zapominaj, że produkty te są w znacznym popytem.