567 Shares 8503 views

Dive sokół. symbol sokoła na Rurik Znaków

Niewielu wie, że znak sokoła nurkowania pojawia się w ukraińskim trójząb, a jego historia sięga wstecz więcej Rurikovich. Jak wytłumaczyć fakt, że trójząb – nie jest instrumentem pogańskiej Posejdona i nurkowania Falcon – narodowy symbol Ukrainy?


Rurik książęta

Rurykowicze jest książęco dynastia, który, jak się powszechnie uważa, ma swój początek z Ruryka. Kwestia pochodzenia księcia Ruryka zastrzega wiele dyskusji. Tak, panuje przekonanie, że pochodził z ludu Rusi. Często, jego nazwisko jest identyfikowany z duńskiego księcia Rauric. Są też naukowcy, którzy radykalnie zaprzeczają istnieniu naczelny Norman.

Inna wersja – to związek z Obodrits plemienia (stowarzyszenie indywidualnych zachodnich Słowian). najnowsza wersja fanów mówiących o słowiańskim pochodzeniu nazw księcia, jak słowiańskiego słowa wymawiane „raróg”, czyli sokoła. Wiąże i nurkowanie sokół, jako znak Ruryka. W każdym razie, Rurik jest uważany za założyciela wyścigu, rządzący później w Rusi.

naklejki Rurik

Każdy książę w dynastii Rurykowiczów należała prywatnego wyróżnikiem – „herb”, co nie jest dziedziczna i nie jest uważane za rodzajową lub rodziny. Znaki te są książęta stosowane jako pieczęci lub stempla, z ich pomocą, podpisali dokumenty książęce rzemieślnicy umieszczona pieczęć na swoich produktach. Ich obrazy mogą być oceniane na podstawie starożytnych monet i znaczków, które zostały zachowane do naszych dni.

Znaki nie dziedziczne, ale mają wspólną podstawę w postaci jednostki dwoma bolcami lub trójząb. Na podstawie tych książąt dodawane różne elementy – loki, krzyże i więcej. Emblematy przedstawicieli Bosfor królewskiej dynastii, jest również zawarta w oparciu dvuzubets, podobny do herbu Ruryka, ale ich związek, z wyjątkiem zewnętrznego podobieństwa nie zostało udowodnione.

Stopniowo obraz na „herby” Rurik uproszczone, a spadek XIII do użycia.

Rurik interpretacja znaki

Wariacje na Trident „herby” książęcej dynastii były dziesięciny kościelnej, obronnych i pierścienie oddziały, na obiektach, które należały do książąt. Symboliczne znaczenie wizerunku podmiotu trident wielu prac naukowych. Jednym z najczęstszych wersji mówi, że to dive Sokol Ryurika.

Niektórzy badacze uważają, że trójząb jest symbolem światła, który został użyty w Rosji – trikiri. Gonfalon (flag oddział) i berło bizantyjskich lub scytyjskich kurhanów były również przykłady wartości obrazu na naklejkami Rurikovich.

Wiele widziałem trójząb w ptaka, a mianowicie ok. Dlaczego kruk? To dlatego, że obraz był podobny na monetach angielskiej duńskiego księcia, gdzie oznaczał boga Odyna Raven. Raven jest głównym obraz na starożytnych duńskiego herbu. Taka interpretacja nie jest rozpoznawany przez wszystkich, wierzono, że chrześcijanin książę nie mógł wybrać swój „herb” pogański ptaków.

badacz AA Kunik opinia, że ten ptak nie jest kruk i gołąb, który jest często przedstawiany w Bizancjum i Ducha Świętego oznaczało. o teorii gołębia potwierdzona przez fakt, że często przedstawiany bizantyjski gołąb lecący w niebo.

Szczegółowe badania starożytnych monet numizmatów, aw szczególności monety Jarosława i Vladimir, był głównym powodem, aby twierdzić, że trójząb – sokoła nurkowania. Doszli do wniosku, że kształt dzioba (wygięty) i głowy (niskie czoło) nie jest podobna do funkcji gołębicy, a bardziej jak sokół. Impulsem służył jako odniesienia Falcon „lay”, gdzie Książę Igor nazwie sokoła.

Naukowcy uważają, że dvuzubets – nurkowania sokoła. Tylko w tym przypadku, sokół jest pokazany z innego punktu widzenia, od dołu. Jeśli spojrzeć na Sokoła atakującego od podłoża, jego ogon widać.

Dive falcon jako symbolu narodowego

Wizerunek sokoła znaleźć w starożytności. W różnych legend opisywany obraz „jasnego sokoła”, który zmaga się z czarnym krukiem. Jedna z teorii, dlaczego pojawia się w sokoła „emblematy” dawnych książąt – to ślady totemizmu. Być może przed sokoła był totemiczne przodkowie ptaka Ruryka.

Po Rurik zatrzymany za pomocą swojego „herb” o nich przez długi czas nie są zapamiętywane aż do XX wieku. W 1917 roku ukraiński historyk Mihail Grushevsky oferowane trójząb jako symbolu narodowego. W dniu 22 marca 1918 nurkowania falcon – narodowy symbol Ukrainy.

W czasach sowieckich, podać wartość jego utraty i jest używany tylko przez niektórych stowarzyszeń krajowych. W czasie wojny, sokoła pojawił się na ramionach Karpackiej Ukrainy.

Wraz z rozpadem Unii w 1992 roku na Ukrainie oficjalny symbol została odesłana do nurkowania Falcon. Ten herb nosi tytuł Małe państwa Godło Ukrainy.

wniosek

Do końca nie wiadomo, jak głębokie korzenie atakuje wizerunek sokoła. Ten symbol dla wielu stuleci stał się głównym symbolem całego książęcej dynastii, a teraz kontynuuje swoje życie jako symbolu narodowego Ukrainy.