595 Shares 5598 views

pociski wybuchowe: urządzenie, korzystanie z polowania i historia powstania

pociski wybuchowe używane w czasie wojny i polowania. Pomimo istniejących zakazów zastosować je w naszych czasach, i wykonane we własnym zakresie. Mogą one mieć różne urządzenia, a kaliber działania, więc należy przejrzeć je w sposób bardziej szczegółowy.


Historia wybuchowych kul

Przez pęknięcie kul stosuje najbardziej sprzeczne informacje na temat korzystania z broni palnej w czasie II wojny światowej. Oficjalne źródła milczą na temat ich stosowania, ale literatura rozprawa nie ukrywa tego. Wkłady te zostały w służbie z obu stron, ale w ograniczonych ilościach. Lotnictwo było głównym konsumentem takiej skomplikowanych i drogich produktów.

Rodzaje amunicji stosowanej nie brać pod uwagę w pierwszej fazie wojny. W lecie 1943 lekarzy fragmentów pocisków w wątpliwych ran stwierdzono. Wyniki badań zostały przekazane do wojska. Ponieważ informacje na temat produkcji wybuchowych wkładów cichych, możemy stwierdzić, że przyszli z bronią.

Kule z ładunku wybuchowego stosowany do zwalczania wrogich samolotów w XVIII wieku i został wykonany przez zmianę kuli sferycznej z wierzchołka. balony porażka wymaga użycia bardziej wrażliwe na wpływ projektu ze starterem, działając na części górnej, a za zniszczenie sprzętu trwałego jego kapelusza jest zagłębiony w otwór znajdujący się na górze urządzenia. W 1916 roku, z ładunkiem wybuchowym pocisk wszedł do służby brytyjskiej armii.

Action wybuchowe pociski

Przy takiej ilości kaset wiąże się błędy. Aby zrozumieć, jakie informacje są prawdziwe, to trzeba wiedzieć, jakie urządzenie jest wybuchowy pocisk. Składają się one z powłoki kapsułki, bezpiecznik udarowego i wybuchowe.

kula porażka jest osiągnięty ze względu na fakt, że włamuje się do dużej liczby fragmentów. Jeśli oni dostają się do organizmu, dana osoba ma szansę na przeżycie. Jednak te amunicja zostały zakazane do stosowania w zatrudnieniu wroga, ale to nie ma zastosowania w przypadkach, gdy nie jest walka z samolotów i pojazdów opancerzonych.

Kaseta wybuchowy niesie ładunek materiału wybuchowego, który w przypadku kontaktu z przeszkodą detonuje. Te amunicja nie są warte wysoki koszt produkcji, ale bardzo skuteczne. Do celów stosowania znacznych strat pojazdów opancerzonych nie używać kul, ponieważ nie mogą posiadać wystarczającą opłatę za to. Chociaż są one idealne do wykorzystania na cele powietrzne wroga. pociski wybuchowe zróżnicowane w swojej konstrukcji, ale w większości przypadków mają tę samą zasadę.

Różnorodność wybuchowych kul dla polowania

Nieprawidłowo zwane pęknięcie amunicji kulami prosty pustka przodu, gdy zostaną uwolnione do bariery rozpadu. Dzieje się tak tylko z powodu deformacji pocisku wpływem siły uderzenia. Należy zapoznać się z różnymi rodzajami nich, aby zrozumieć ten temat bardziej szczegółowo.

kula Mead

Większość starych można nazwać kula rozciąganie, który został wynaleziony przez Mead. Ma zewnętrzną powłokę z ołowiu i wewnętrznej kulistej powłoki wykonane z mosiądzu. Przednia posiada nagie otwór kompozycji udarowego i z tyłu – w ucho do liny ogonowej. Dzięki jego obecności pocisk uderza nasienie docelowej. Produkty bez ogona mogą być wykorzystywane do lufą gwintowaną. Ich prototyp może być granat artylerii, która jest wyposażona w knot zapali gazy proszku.

Łamliwe okrągły kształt kul

Okrągłe kule nie zasługują na uwagę na ich właściwości balistyczne. Pustka w środku, przeznaczone dla wybuchowa, ma małą objętość i znacznie upraszcza kulę. Takie Ordnance ma tor lotu i traci jego prędkość jest znacznie szybsze. Odpowiedniego efektu nie można uzyskać z niewielką ilością kompozycji wybuchowej.

wydłużony pocisk

Podłużne pociski są bardziej doskonały. Mają łączną długość 26 mm. Przy czym całkowita średnica 14,9 mm, średnica nieważne – 5,5 mm, a głębokość – 14 mm. 0,2 g dymu Proszek wlewa się do rurki z blachy, który jest wsuwany do cylindrycznego kanału. Na przedniej rurki jest popychany kapsułki, pogłębienie pocisku. Aby zabezpieczyć się w basenie i wyeliminować ewentualne straty, ołów walcowane na krawędzi pocisku. Produkt ten jest stosowany w gwintowaną karabinów przeznaczonych do polowania niebezpiecznych dużych zwierząt. Dla nich, wskazane jest, aby używać kul kalibru 12 wybuchowe, aby mogli powstrzymać wielkiej gry.

Wybuchowy pocisk Ushakov

Wybuchowy pocisk Uszakow ma kołek zamiast rurek. Ponadto, kapsułka jest zamontowana w dolnej części cylindrycznej kanału. Tarcie posiada przód pin w wtyczce z korzystnego wyniku. Aby zmniejszyć czułość, jest skrócona lub nasunąć z kapsułki. Aby zastosować te amunicję do pistoletu gładkolufowa, należy podać lotu pocisków Warhead przodu. Można to zrobić poprzez dołączenie ogona z drzewa.

Zastosowanie wybuchowych kul dla polowania

Polować najważniejsze cechy użytych kul jest zatrzymanie moc i dokładność strzału. Zgodnie ze wzorem Zhossera pierwszy parametr jest równy iloczynowi przekroju powierzchni produktu na jego energię kinetyczną. Nie obejmuje to urządzenie amunicji.

Biorąc pod uwagę cechy konstrukcyjne kul do broni palnej dla myśliwych, warto wspomnieć, eksplodujące pociski „Jacques.” Zwiększają siłę hamowania, ale w przypadku fotografowania w krzakach nie jest wystarczająco otwarty. Do tej pory, są bardzo trudne do znalezienia.

Do niedawna, wkłady o podobnym działaniu nie jest przeznaczona do myśliwych. Z tego powodu, wolna „nisza” zajęty „duplex” naboje, które stały się dla nich nowością na rynku krajowym. W Europie, mają od dawna wykazywał dobrą stronę.

pociski wybuchowe z „duplex” producenta będzie niezbędny podczas polowania na obszarach o ograniczonej widoczności w lesie. Jeśli zwierzę pojawia się w umyśle, można od razu strzelać do dostępności. Wybuchowy pocisk zdolny unieruchomiony łoś, dzik czy niedźwiedź. Wybierając pozostać myśliwym, który z nich jest lepszy wybór kaset. pociski wybuchowe będzie znacznie bardziej skuteczne, ale droższe.

pociski wybuchowe do wiatrówek

Wielu fanów strzelania z broni pneumatycznej spęczania braku sprzedaży pocisków z materiału wybuchowego. Ich obecność nie świadczy bynajmniej spektakularnych ujęć. Ponadto, mogą starać się pociski wybuchowe rękami. Przed ufając proponowanych metod, które często można znaleźć na forach, konieczne jest, aby dobrze pomyśleć. W przypadku braku doświadczenia i wiedzy w dziedzinie amunicji nie jest warte wysiłku. Po detonacji pocisków wykonanych w domu bardzo często poza ich ogon. W ten sposób będzie latać z dużą prędkością w strzałkę.

Częściej wykonane wybuchowe pociski dla wiatrówek 4.5, jak tego małego kalibru. Jednak należy rozumieć, że gotowe preparaty do nieciągłych kul pneumatycznych zawierają szkodliwych związków chemicznych. Mogą otruć dookoła. Przed dokonaniem strzał łamanie własnych rąk, należy myśleć o tym, że efekt wystrzału może kosztować katastrofalne konsekwencje.

Wybuchowy pocisk "dum-dum"

To nazwa nadana do rozszerzania kul. Są to produkty specjalne, które zwiększają średnicę ze względu na jego budowę. Dzieje się tak, gdy dojdzie do miękkiej tkanki ludzkiej, a następnie zwiększył swoją moc zabijania.

Ekspansywność zwany kula możliwość zwiększenia średnicy którym pierwotnie. Działają one nie tylko na ciele, ale także w każdym innym miękkim środowiska. Do tej pory, eksplodujące pociski dum-dum „” są zakazane do stosowania w broni wojskowej. Jednakże są one szeroko stosowane w procesie polowania i samoobrony. Zastosowanie jest niedopuszczalne kul z całej skorupy stylu wojskowym.

Przez długi czas dla pistoletów używanych w miękkich kul ołowiu bez powłoki z dużym kalibrze. Na przykład, może to być wybuchowe pociski kalibru 12. Po wstrzyknięciu do miękkiego środowisku rosną w średnicy. Tak więc, są one zdolne do wyrządzenia znaczącą szkodę zwierzęcia i człowieka. W ostatnich latach wojsko zaczęły się poruszać na pistolecie z małego kalibru.

Wkłady te są dość często nie mogli poradzić sobie z ciśnieniem tworzą bezdymnego prochu w broni baryłkę. Mając to na uwadze, projektanci zaczęli używać produktu, który miał powłokę nad rdzeniu ołowiu. Jest on wykonany z metalu, takiego jak miedź, stal, mosiądz i cupronickel. Wkłady te są na beczce gwintowanie niezawodność bez zanieczyszczających go.

„Dum-dum” eksplodujące pociski zostały zakazane do stosowania konwencji haskiej w 1899 roku. Ta deklaracja została zaakceptowana i podpisana przez piętnaście krajów. Jedenaście Zjednoczone wstrzymały się od podpisania. Jednym z powodów, dla przyjęcia deklaracji była ludzkość. Ponadto amunicja miał wysoką prędkość lotu, dlatego zmniejszył dystans. W tym przypadku pocisk „dum-dum” udaremnione z rowkami wewnątrz lufy zabicie ich prowadzenie. Inną wadą jest to deformacja wkładu w momencie złożenia sklepu. Prowadzi to do opóźnień w strzelaniu lub całkowitym braku broni.

Zastosowanie pocisków wybuchowych w XXI wieku

Do tej pory te pociski nie straciło na znaczeniu, mimo istniejącego zakazu używania wojska. Są one wymagane do wykonywania zadań, decydującym czynnikiem jest wzrost zatrzymanie amunicję zasilania. To nie ma znaczenia strzelnicy. Warunek ten dotyczy pistoletów i strzelb myśliwskich. Są one równie istotne zarówno wojny i polowania. Szczególnie popularne są wydłużone kule vozdushki nieciągły.

Ponadto, są one wykorzystywane, ponieważ nie zostawić rannego gry wśród zwierząt, które będą skazane na niepowodzenie. Podobną jakość uczynił je popularny operacji policyjnych. Tłumaczy się to na dużą moc zatrzymywania i niskie prawdopodobieństwo trafienia w cel krwawienie, co eliminuje możliwość przypadkowych osób wypasu.