406 Shares 6988 views

Melissa – trawa, kojące serce i trawienie miłe

Od dawna ludzie pomagają przywrócić i utrzymać zdrowie melisy trawy. Korzystanie z niej jako środek uspokajający jest praktykowane w niemal wszystkich krajach europejskich. Liście tej rośliny zawierają niezwykłą jakość olejku. Jest to środek ma wyraźny efekt, mający na celu ograniczenie ból serca, ataków tachykardii, a także w celu normalizacji serca i obniżania ciśnienia krwi.


Ponadto, balsam – zioła bogate w witaminy C oraz rozmaite kwasy organiczne. To połączenie jest korzystne dla jego zastosowania w kuchni. Dietetycy są aktywne włączenie go do posiłków, które przyczyniają się do normalizacji procesów metabolicznych i szybkiego trawienia. W postaci suchej Melissa – trawie, ma przyjemny korzenny aromat, dlatego jest stosowany jako przyprawa do mięsa i ryb. Świeże liście umieścić go w zupach i pokroić sałatek. Od ona parzonej herbaty lub dodawane do innych napojów. We Francji zaleca się jeść trzy razy dziennie w celu uniknięcia zawroty głowy i mózgu aktywnie pracuje.

Na Bałkanach, melisa – zioło łagodzi skurcze i ból. W Bułgarii jest – skutecznym lekarstwem na choroby przewodu pokarmowego. Z jego pomocą pozbyć się nadmiaru gazu odprowadza się toksyczny żużel. W tym celu zaparzenia łyżeczkę suszonego materiału do szkła wrzącej wody, stoją na dziesięć minut i napój na czczo trzy razy dziennie przez pół szklanki. W naszym kraju, jest on stosowany jako środek głowy i zaburzeń snu. Rosół z powierzchni skóry, gdy myje się czyraczność wypłukać usta ustnej. Pakiety nalewek alkoholowych łagodzi bóle stawów i mięśni. W dawnych czasach w źle gojących się ran stosować świeże zielone liście, to jest zawsze rośnie obok ludzi mieszkaniowych melisy trawie. Zdjęcie stosowane do tego artykułu demonstruje wygląd tej niezwykłej rośliny.

receptury wróżby zaleca kolki napoju 150 ml bulionu z melisy zioła. Gotować trzeba jedną łyżkę surowca do szklanki wrzącej wody i pozostawić na jedną godzinę, następnie odcedzić i pić trzy razy dziennie przed posiłkami.

W celu pozbycia się szumów usznych, trzeba kilka liści świeżych ziół drobno zerwać, wlać łyżkę wódki, uszczelnić fiolką, tak jak nie ulatnia substancję aromatyczną i pozostawić wypłukiwanie substancji odżywczych przez siedem dni w lodówce. Gotowy zakopać leku w nocy w każdym uchu, trzy krople.

Farmakologia oferuje melissa olejku do leczenia różnych chorób. Na przykład, do leczenia kaszlu skutecznej inhalacji. trzeba dodać gorącą wodę do niego kilka kropel oleju i wdychać pary. Ta procedura jest niezbędna dla wirusa grypy, chorób układu oddechowego i SI. Aby pozbyć się owrzodzenia w jamie ustnej, zaleca się smarować je dwa razy dziennie, olej melissa. Z pomocą tego oleju do pielęgnacji skóry problem, zrobić masaż, kąpiel dodany do kilku kropli do łagodzenia napięcia nerwowego.