178 Shares 7898 views

Tagi zapłonu. Niezależnie ustawić zapłon?

W tym artykule dowiesz się o co etykiet wtyczek, jak prawidłowo umieszczone w różnych samochodach. Oczywiście, do dokładnej regulacji kąta wcześniej, będzie trzeba użyć specjalnych narzędzi. Na przykład, stroboskop, ale to nie wszystko. Ale można dostroić i na rozprawie. Prawdą jest, że jeśli zostaniesz złapany zerwania z dala od domu i SRT. W pozostałych przypadkach lepiej jest dokonać korekty tylko ze specjalnymi urządzeniami. Ten artykuł będzie dotyczyć kontaktów i układ zapłonowy bezstykowy.


System Contact

W starszych samochodach system contact. W rzeczywistości, oczywiście, ma ona wiele wspólnego z takim układzie zapłonowym bezstykowych. Ale działa jak wyłącznik mechaniczny grupy kontaktów. Ogólne świece tylko broneprovoda, dystrybutora, cewkę. A następnie dwa ostatnie elementy różnych wzorów. Na przykład, BSZ wyprowadza elektrody zapłonowe 30 kV, lecz styk – około 25 kV. W związku z tym, że przejście z jednego systemu do drugiego, trzeba wymienić cewkę wysokiego napięcia.

Dystrybutor ma inną strukturę, ponieważ nie jest ustawiony czujnik Hall i kontakty mechaniczne. Ale nie zapominamy o wadach systemu, a jest ich wiele. A największą wadą tego rozwiązania – jest obecność silnego zużycie mechaniczne toczenia chopper. Ale jest to plus – koszt takiej konstrukcji jest bardzo niska. Niestety, jest to konieczne, aby stale monitorować, utrzymanie normalnego stanu helikoptera i luki pomiędzy stykami.

System bezdotykowy

Trochę o tym już wiesz, ale musimy wspomnieć korzyści z tego systemu. To nie wymaga stałej opieki, bez dodatkowych korekt, aby to nie jest konieczne. Trzeba tylko wiedzieć, jak umieścić etykiety zapłon, a następnie po prostu uruchomić silnik i nie wiem kłopotów. Wbić wyprzedzeniem kąta może być tylko w przypadku jeśli jest ustawiony nieprawidłowo pasek (łańcuch) rozrządu. A najsmutniejsze, gdy przyszło otwarte.

BSZ aktywnie wykorzystywane w przednim VAZ, począwszy od 2108. Stopniowo doszła w klasycznej serii. Ale został całkowicie zastąpiony przez mikroprocesor w ostatnich latach. Oczywiście, jest to również rodzaj bezkontaktowych, tylko praca silnika jest kontrolowany przez elektroniczną jednostkę sterującą. Zbiera wszystkie niezbędne dane – pobór powietrza i benzyny, liczbę obrotów, prędkości i innych. Poprzez analizę tych danych, mikroprocesor wybór optymalnych wartości czasu otwarcia dysz, taktowanie zapłonu, w celu znormalizowania wyników silnika.

Instalacja wtyczki na przednich kół napędowych samochodów

A teraz o tym, jak poprawnie ustawić znak zapłonu VAZ-2109. Odnosi się to do wszystkich modeli z napędem na przednie koła z układem wtrysku gaźnik. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku – aby ustalić wał łukowaty i dystrybucyjne tak, że obracają się synchronicznie. Wszystkie działania powinny odbywać się w odpowiednim czasie. I potrwa do usunięcia pasek rozrządu, ustawić znak na kole zamachowym i koło pasowe wałka rozrządu.

Najpierw odkręcić trzy śruby na pokrywie z tworzywa sztucznego, zastrzel go. Z boku po prawej stronie samochodu jest podnoszone wcześniej przez odkręcenie śruby na kołach. Przekręcenie nakrętki koła napinającego i poluzowania pasa. Z generatora będzie musiała zdjąć pasek i koła pasowego napędu ją usunąć. To wszystko, obwód zapłonu „nine” prosty, można teraz przystąpić do odsłoniętego wałka na etykietach.

Najpierw należy zainstalować dystrybucję na etykiecie, która znajduje się na kole pasowym. musi być umieszczona z przodu pasków, przykręcony do głowicy. Następnie wyjąć z pokrywy obudowy sprzęgła. Obrócić wał korbowy, aż oznaczenie na pokrętle, dopóki nie będzie z przodu gniazda w uchwycie. Można umieścić na pasku rozrządu i kurczy się.

Wczesny regulacji kąta

Ale mam trochę do regulacji kąta wyprzedzenia. Aby to zrobić, należy odkręcić trzy nakrętki tramblera i korby swoje ciało w dobrym kierunku. To wszystko zależy od sposobu korzystania z benzyny. Tylko narazić etykiet zapłon VAZ-2109 nie wystarczy, musimy również zrozumieć optymalny kąt. Niestety, na wszystkich stacjach benzynowych ma inną jakość paliw. W jednym z – dobry benzyny na drugim rozcieńcza się z dodatkami. A dlaczego chcesz uruchomić po każdym tankowaniem do zegara i włącz go.

Mądrzejszy wykorzystanie oktanowej-korektor. To elektroniczne urządzenie, które pozwala na zmianę kąta postępów w niewielkim zakresie. Z reguły jest to wystarczające do normalnej jazdy. Obracać silnik na organizm prawym z samochodu wnętrze drobno i gruboziarnisty strojenie momentu przekroczenia zapłonowej. Takie urządzenia są często stosowane w pojazdach wyposażonych w HBO. Po tym wszystkim, gaz liczby oktanowej powyżej stu. Dlatego też, podczas przełączania z jednego paliwa na drugie zmieniać osiągów silnika.

Ustawienie zapłonu klasycznych lamp

A teraz to, aby porozmawiać trochę o tym, jak wystawiać etykiety zapłonu 402-ty silnika lub innych, którzy korzystali z systemu kontaktowego. Trzeba będzie klucz grzechotkowy, cięcia drutu i lampkę kontrolną. Ty, oczywiście, muszą być prawidłowo wyświetlany na etykiecie wału rozdzielczego i wygięte. Przewijać specjalny klucz do wału korbowego, aż znaki są ustawione na kole pasowym z występami na okładce czasu. Duża zagłębienie na koła pasowego wałka rozrządu powinny znajdować się naprzeciwko zęba w górnej pokrywie.

W tym położeniu, czwarty cylinder musi znajdować się w GMP. To co ustawić znak zapłonu Łada 2106 i inne klasyczne modele. Suwaka do dystrybutora naprzeciwko styku, co odpowiada czwartego cylindra. Lampa połączyć z zaciskiem cewki „K” i masą. Tramblera obudowa korba, naprawić go w tej pozycji, gdy lampka zgaśnie. Jeśli pokrywa głowicy jest usuwany, umieszczonym na nim, a następnie uruchomić silnik, ogrzewa się do temperatury roboczej i regulacji przesuwu kąt obracając tramblera obudowy boki. Uwaga szczelina w styku wyłącznika powinien być ustawiony w prawo.

wniosek

Chciałbym na zakończenie, aby pamiętać, że wszystkie systemy będą przez długi czas, jeśli przestrzegane. Nawet BSZ wymaga czyszczenia wtyczek, przełącznik wymiana czujnik Halla. Pamiętaj, aby w odpowiednim czasie zmiany świece i broneprovoda. Ich status zależy od normalnej eksploatacji silnika.