515 Shares 4428 views

Środki przeciwbakteryjne: analog "Enterofuril"

Lekiem "Enterofuril", analogami leku (na przykład leki "Stopdiar", "Nifuroxazid", "Ersefuril") są uważane za popularne środki przeciwbakteryjne. Są one zalecane w leczeniu zakażeń w przewodzie pokarmowym, przy ostrych i przewlekłych biegunkach bez objawów porażenia helminthic.


Opis

"Enterofuril" działa przeciwko bakteriom Gram-ujemnym i Gram-dodatnim. Leki nie mają wpływu na mikroflorę ziela, a także nie zakłócają równowagi w normalnej florze jelitowej. Po podaniu doustnym substancja czynna praktycznie nie jest wchłaniana z układu pokarmowego. Działanie antybakteryjne występuje tylko w świetle jelitowym. Wydalanie przeprowadza się u cieląt. Prędkość transportu z organizmu zależy zarówno od ruchliwości jelit, jak i od dawki.

Schemat dawkowania

Środek "Enterofuril" zaleca się pacjentom od siedmiu lat do 200 mg cztery razy na dobę. Dla dzieci od 2 do 7 lat – dwieście miligramów 3 r / d. U pacjentów w wieku poniżej dwóch lat zaleca się stosowanie leku w postaci zawiesiny. Czas trwania leczenia nie przekracza tygodnia. Lekarzowi zaleca się stosowanie leku "Erfsefuril" podobnego leku "Enterofuril" od sześciu lat. Zalecany do trzech lub czterech kapsułek dziennie, podzielonych na dwa lub cztery aplikacje.

Przeciwwskazania

Analogiczne leki "Enterofuril" "Nifuroxazid" nie są zalecane u noworodków, przedwczesnie włączając. Przeciwwskazaniami dla wszystkich leków w tej grupie są składniki nietolerancji. Preparat "Stopdiar" (inny analog "Enterofuril") nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej sześciu lat. Eksploatacja w okresie ciąży i laktacji jest ustalana przez specjalistę. W obecności ważnych wskazań, można użyć analogu "Enterofuril" – lek "Nifuroxazide" może być używany. Reszta środków nie jest zalecana w okresie ciąży i laktacji.

Skutki uboczne

Jak pokazuje praktyka, niepożądane konsekwencje występują rzadko podczas terapii. Wspomniane powyżej środki przeciwbakteryjne mogą wywoływać reakcję alergiczną. Co do zasady, jest to spowodowane nietolerancją elementów. Wraz z rozwojem efektów ubocznych (nie opisanych w adnotacji łącznie), zaleca się wizytę u lekarza, dlatego brak jest skuteczności terapeutycznej w trakcie leczenia lub pogorszenia stanu zdrowia. Stosowanie leków przez dzieci powinno być kontrolowane przez specjalistę.

Dodatkowe informacje

Analogowy lek "Enterifuril" "Nifuroxazide" i inne leki z tej grupy są niezgodne z alkoholem – może wystąpić reakcja podobna do disulfiramu. W związku z tym, podczas terapii nie zaleca się stosowania produktów zawierających alkohol. Podczas całego leczenia konieczne jest podanie pozajelitowe lub doustne (w zależności od stanu pacjenta), aby zrekompensować utratę płynu w organizmie. Narkotyki nie wpływają na zdolność do zarządzania transportem i złożonymi mechanizmami.

Środki "Enterofuril". Cena:

Analogi leku można kupić w aptekach po cenie 170 rubli. Koszt leku "Enterofuril" – od 160 p. Przed zakupem i otrzymaniem funduszy należy skonsultować się z lekarzem.