701 Shares 4490 views

Azerbejdżański baklava – gotowanie tajemnic

Azerbejdżan wie jak mieć smaczny posiłek. Kuchnia to naród wyjątkowo smaczne i bardzo satysfakcjonujące. Niektóre potrawy stały się powszechnie kochany i pomyślnie przygotowali kilka kochanek. Wśród dań, które słynie kuchnia azerska, baklava – słodkie ciasto z nadzieniem orzechowym – zajmuje szczególne miejsce. Dziś mówimy o niuanse jego sporządzenia.

Zasady gotowania Baklava

Ogólne zasady przygotowania, budowy i wyglądu nadzieniem, zazwyczaj niezmienne i tradycyjne.

1. Formy metalowe, które wypieku Bakława Azerbejdżanin zarówno do smażenia, pieczenia, lub specjalnych postaci powinna być niska i zawsze wypełniona szczelnie ciasta.

2. Tuż przed pieczeniem uformowany jako jeden kawałek tortu koniecznie wyciąć baklava na blasze.

3. W czasie pieczenia jest również konieczne, aby wstrzymać, aby olej.

4. Gotowe Bakława należy Azerbejdżanin syrop specjalny wlewa, które całkowicie zmienia wygląd i smak produktu.

Jak gotować farsz do baklava?

Wypełnienie daje baklava charakterystyczny smak i jest uważana za najbardziej stałym elementem tej potrawy. W przeciwieństwie do rodzaju ciasta ., Które mogą być zarówno drożdże i przaśny, a także francuskie itd Istnieją dwa sposoby przygotowania nadzienia: proste i złożone.

W prosty sposób, wystarczająco równomiernie wymieszać z cukru pudru rozdrabnia nakrętek. Istnieje pewne niebezpieczeństwo tkwi pozornej prostoty. Aby to zrobić źle nigdy nie powinien być stosowany zamiast cukru pudru. Prowadzi to do zaburzeń smaku i konsystencji nadzienia, aw efekcie pogorszenie smaku produktu.

Ponadto, ważne jest, aby odpowiednio przygotować nakrętki, baklava ponieważ Azerbejdżan ma swoje tajemnice. Orzechy laskowe i migdały pierwszy parzona wrzącą wodą, uwalnia się od skóry (często gorzkiej), suszy się, a dopiero po tym nakrętki należy funt. Wyjątkiem są orzechy włoskie, które nie wymagają szkolenia – mogą funt natychmiast. wali wynik jest gładka jednorodną masę lub mieszaniny, w której nakrętki ziaren nie przekracza wielkości ziaren cukru. Jeżeli waga przekracza nakrętki w stosunku do masy cukru farsz, waga smaku i tekstury przypomni marcepan.

Skład nadzienia często dodaje dwóch znanych przyprawy: kardamon, cynamon. Są one dodawane w postaci młota w sproszkowanego cukru, aż do wprowadzenia do napełniania nakrętek. Różne rodzaje stosunku Baklava przypraw jest różny. Suche wypełnienie przelewa się przez sito bezpośrednio baklava równomiernie.

skomplikowany sposób ten polega na: surowe jajka i streusel (roztartych wielkości tartej bułki ciastka) jest ponadto wprowadzony do masy cukru nakrętki. W tej wstępnej obróbce surowego jaja w następujący sposób: żółtka żarówki rozciera z małą ilością sproszkowanego cukru, białka i bit w postaci piany. Wszystkie połączone ze sobą i wprowadzane do mieszaniny proszku i nakrętek. Takie elastyczne wypełnienie zwija się cienkie pancakes (0,5 cm) w grubości szkła lub marmur.

Wybór technologii napełniania preparatu zależy głównie od syropu, który zostanie nawodniony azerski baklava: jeśli dużo miodu, a następnie dopasować prosty sposób, jeśli syrop cukrowy – lepiej jest używać skomplikowanego sposobu wypełniania.

Azerbejdżański baklava przepis niekoniecznie określa skład wypełnienia.

Istnieje kilka opcji:

• odlewania miodu – miód i wodę w stosunku 5: 1 gotuje się aż do konsystencji cienkiego włókna.

• miodu cukru odlewania – pierwsze Syrop gotuje się cukier, miód, a następnie wprowadza się gotuje się aż nie osiągnie drobny gwint (cukier 1,5 części 2 części miodu, 1 część wody).

• napełnianie Cukier – dodaniem syropu cukrowego z przyprawami (imbir) i kwasy owocowe (cytrynowy lub bulion skórka pomarańczowa). Syrop gotowe po sterylizacji powinna rozciąganie cienkiej nici.

Trudno jest znaleźć dwa identyczne baklava. Każdy pakhlava stosunek Azerbejdżanin będą różne napełniania i ciasta, sposób ich naprzemiennie i układ, proporcje składników polewy oraz widokiem syrop do podlewania.

Wypróbuj go i stworzyć swój własny niepowtarzalny baklava.