80 Shares 3923 views

Miga – jest indywidualna ochrona pieszych oznacza na drodze!

Wypadków, w których ofiarami są piesi, na porządku dziennym we wszystkich regionach naszego kraju. Aby zapobiec podobnym incydentom wszyscy użytkownicy dróg powinni być bardziej ostrożny i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Specjalnie dla pieszych i istnieją dodatkowe środki ochrony – migocze. To Reflectors pomóc kierowcy zauważyli mężczyznę na drodze w ciemności.


Gatunków i odmian migocze

Reflektory są teraz dostępne w różnych sposobów. wisiorki to, breloki, odznaki, etykiet, nadruków na koszulki na ubrania, bransoletki. Niektórzy producenci odzieży i obuwia oferuje swoim klientom kompletny model z insert-migocze. Co dokładnie wybrać – zależy od gustu i indywidualnych potrzeb. Według większości ludzi jest jednym z najwygodniejszych opcji – noszenie ubrań z elementów odblaskowych. Ozdobić każdą rzecz odblaskowe wprasowywanki łatwe, ale na pewno każdy z nas ma ulubione jeansy, kurtki i buty dla biega wieczorem. Idealna lokalizacja dla ikony – czapki czy plecaki. Charms-migotanie – jest to świetny dodatek do ozdobienia torebki, tornistry.

Wskazówki dotyczące noszenia migotanie

Jak i gdzie założyć błyski, jeśli chcesz być bardziej widoczny? W rzeczywistości jest to przypadek, gdy „im więcej – tym lepiej.” Eksperci radzą, aby nosić odblaskowe na lewo i prawo, a przód i tył. Na przykład, jeśli chcesz chronić swoje dziecko, odblaskowe migocze powinien zawisnąć na jego plecaku (z tyłu), jako ikona na klatce piersiowej i na pasku (z jednej strony) i bransoletka na ramieniu (po drugiej stronie). Dzieci i młodzież, jak jasnymi dodatkami, a jak być dorosłym? Zakres migocze na sprzedaż dzisiaj są niezwykle wysokie. można odebrać bardzo subtelny reflektory, lub wykonane ciekawą konstrukcję. Nie zapominaj, że aby zabezpieczyć się na drodze powinien być nie tylko dla pieszych. Rowerzyści, którzy lubią jeździć w nocy, wymagana, aby dołączyć do swojego pojazdu LED reflektorów. Dobrze, jeśli właściciel roweru i ubrania będą miały reflektory.

Czy muszę nosić odblaskowe?

W wielu krajach europejskich noszenia migotaniem niezbędnych dla pieszych. W naszym kraju, zmiany w przepisach dotyczących tej kwestii zostały wprowadzone dopiero w 2014 roku. Zgodnie z rosyjskim prawem, nosić odblaskowe elementy piesi muszą podczas jazdy na drodze lub poboczu drogi w ciemności / w warunkach słabej widoczności. Za niespełnienie wymogów określonych kar. Warto zauważyć, że zasady mają zastosowanie tylko na zewnątrz osiedla. Okazuje się, że mieszkańcy miast nie są zobowiązani do noszenia migotanie dla pieszych? Z legislacyjnego punktu widzenia, to jest. Jednak zrozumiałe jest, że nabycie i prowadzenie elementów odblaskowych – jest, aby dbać o własne bezpieczeństwo. Wypadków z udziałem pieszych występują regularnie, a nie tylko na torze, ale również w dużych miastach, jak i słabo zaludnionych obszarach wiejskich. Jeden migotanie obecnie wart 25 rubli. Oznacza to, że każdy może zakupić zestaw reflektorów dla siebie i swoich bliskich. Wiele osób zauważy, że należy zacząć sobie migotanie i szybko staje się nawykiem. Dlaczego więc nie zadbać o bezpieczeństwo osobiste?

Z jakiej odległości kierowca może zauważyć prawo dla pieszych?

Podczas jazdy z kierowcą wiązki świateł widzi pieszego z odległości 25-30 metrów. Ale to czasem nie wystarczy, aby prawidłowo reagować. Jeśli występuje w stroju światło dla pieszych odbijającej zarejestrował kierowca może zauważyć z odległości 130-140 metrów. Zgadzam się, to jest imponująca różnica. W przypadku jazdy z dużą belki kierowca widzi reflektora w odległości około 400 m. Oznacza to, że migocze – to naprawdę proste i skuteczne środki, aby stać się bardziej widoczny na drodze.

Grzywny w Rosji bez migotania

Co stanie się z pieszym chodzenie bez migotania? Dla przemieszczania się wzdłuż drodze w ciemności przepływu jest kara w wysokości 17.500 rubli. Jeśli „dyskretny” dla pieszych znajduje się pod wpływem alkoholu, kwota wzrasta karę 35-105 tysięcy rubli. Jeśli nie reflektor rozpoznawane przyczyny nagłych wypadkach na drodze, piesi mogą zostać ukarane za 350 tysięcy rubli. Zgadzam kupić reflektory są znacznie tańsze. W wielu miastach akcje odbywają się regularnie w naszym kraju, przypominając, że migoczącego – to bardzo przydatne akcesoria. Podczas takich zdarzeń może czasami nawet dostać zestaw sprzętu ochrony osobistej za darmo.

Ochrona lub słodki upominek? Opinia policjantów ruchu

policjantów ruchu muszą pamiętać, że nie wszystkie produkty sprzedawane pod nazwą „migotania” równie użyteczne. Najwięcej wysokiej jakości odbłyśniki są uważane za białe i cytryna kolorze, wykonane w prosty design. Ale z wielobarwnej figurki często są najczęstsze drobiazgi dekoracyjne. Przy zakupie można zapytać sprzedawcę, aby pokazać certyfikat migotać. Preferują proste kształty akcesoria – paski, geometryczne kształty. Uważa się, że ich światło odbicia wyższy niż złożonych przetworników kształtu. Teraz, gdy wiesz, jak wyglądają są uważane za najlepsze migocze. Zdjęcie można zobaczyć przykład na początku tego akapitu.