592 Shares 6867 views

Yew-tree gaj w Khost. Podróż w bajkowym lesie

Jedną z głównych atrakcji w Soczi w kaukaskiej Rezerwatu Biosfery jest gaj cis w Khost. Nazwa mówi sama za siebie, główne eksponaty są tu bukszpan i cis jagodowych. Jednak oprócz tych wspaniałych roślin w lasach można zobaczyć kilkadziesiąt gatunków najbardziej rzadkich i niezwykłych gatunków flory.


wycieczka

Yew-tree gaj w Khost ma dwie trasy – dwa pierścienie. Krótki pierścień, nazywa SAMSHEETOVOY ma dwa kilometry długości. zasadzie trasie pierścienia ma długość pięciu kilometrów. W drodze turystów długodystansowych znaleźć najstarszych mieszkańców drzew, wielowiekowych krasowych szczeliny, ruiny starożytnej twierdzy 12 wieku. Z skaliste klify w oczach widokowe kaniony Hosta River. Na trasach są wyposażone w specjalne obszary, aby móc usiąść i odpocząć, nabrać sił i iść dalej – przekazania do nieznanego. Jej starożytne gatunki roślin mogą być dumni z cis gaj w Khost, zdjęcia liczne gatunki reliktowe potwierdzić ich majestat i piękno. Lokalne gatunki roślin przeżyło Ice Age, podczas którego zabijanie niedźwiedzie jaskiniowe, mamuty, wydry Kolchidy i gigant łoś. To właśnie w tych miejscach jest to możliwe, aby zanurzyć się w dzikiej, starożytny charakter endemiczny zobaczyć, nigdzie indziej.

Yew-tree gaj w Khost

Dotarcie do tego miejsca nie jest trudne. Z Spa Avenue powinien zwrócić się do gospodarza, na drodze doprowadzi się. Gaj bezpiecznie nazwać skansen. Tutaj gromadzone są reliktowych gatunków roślin, czyli te, które przetrwały niezmienione od czasów prehistorycznych. Tylko tutaj można natknąć się na drodze rośliny endemiczne dla całego globu nie widzą gdzie indziej. Idąc przez gaju cis-bukszpan był zaskoczony, aby zacząć czuć atmosferę, w której nasi przodkowie żyli. Niektóre z tutejszych drzew w wieku od dwóch tysięcy lat! Wynika z tego, że odrosły w czasie, gdy sam Iisus Hristos żył na tej ziemi śmiertelnym. Każdy czuje się tu po prostu niesamowite emocje.

Do głównych atrakcji gaju

Do głównych atrakcji tego naturalnego muzeum można nazwać bukszpan Kolchidy i cis. Bukszpan jest również nazywany „drzewo żelaza”. To drzewo jest jedyna w swoim rodzaju, jego drewno jest tak gęsta, że nie tonąć w wodzie. Yew nazywa drewna mahoniowego ma wysoką wytrzymałość i nigdy nie zanika. I bukszpan i cis są bardzo długowieczne, wolno rosnące, roczne pierścienie na rzazie tak cienka, że po prostu nie widać.

Yew-tree gaj w Khost ma bardzo ciekawy, piękny kawałek, nazywany jest „labirynt”. Jeśli wierzyć naukowcom, to miejsce miliony lat temu utworzyło tektonicznej winy. Następnie warstwa wapień jest przesuwany stopniowo, w wyniku czego tworzą bardzo piękny i niepowtarzalny skalny osuwisko.

niepowtarzalny charakter

Z niektórych stron oferujących wspaniałe widoki gospodarzy rzecznych. Dla miłośników naturalnej scenerii cennego znaleziska jest gaj cis w Khost. Opinie turystów mogą być opisane jako entuzjastyczny, pełen emocji i podniecenia. Tu wszędzie rozprzestrzeniać niepowtarzalny smak. Nawet małe kwiaty pachną tak, że pierwszy zapach, a następnie znaleźć jego źródło. Większość drzew w lesie pokryte zielonym mchu, daje okolicy wspaniały, tajemniczy wygląd. Wszędzie usłyszałem śpiew ptaków, często nie odlecieć, nawet jeśli się bardzo blisko.

Jeśli wybierasz się w podróż …

Jeśli Twoje plany podróży – Yew-tree gaj w Khost, jak dostać się z Adler informuje każdego operatora wycieczek. Wybór mały pierścień bukszpan, mieć pewność, że podróż nie będzie nudny. Tutaj wokół istnieją konkretne ścieżki, można nawet trafić na drogi na piętach. Wyjątkiem jest „labirynt”, tutaj trzeba przedzierać się wzdłuż drogi leśnej.

zasadzie pierścienia chodzić dłuższe i bardziej skomplikowane. To trwa prawie trzy godziny, nie będzie gładkie ścieżki. Przebiega po ścieżkach leśnych (zbocza, wyciągi). Zapomnij o japonki, obcasy, buty najlepszym rozwiązaniem – to buty sportowe. Aby nie dostać głodny na drodze, można dostarcza kilka kanapek – trasa nie ma kawiarnie, sklepy i butiki. Lepszym sposobem wziąć plecak, a nie torebka. Nie zapomnij o wodę! Duży pierścień – trasa jest dość skomplikowana, że wysyłane do tych, którzy są pewni swoich umiejętności. Ale z pewne emocje i wrażenia turyści wracają z podwyżką – słowa nie przechodzą!

Yew-tree gaj w Khost. adres

Aby dostać się do tego wspaniałego miejsca nie jest trudne z każdej dzielnicy Soczi. Jeżeli przyjeżdżasz od centrum Soczi, na dworcu autobusowym, podjąć wszelkie autobus, który idzie w kierunku Adler. Tuż przed mostem (ponad gospodarzy rzecznych) znajduje się przystanek „Blue Hill” i wydostać się tutaj. Idąc prosto ulicą Samsheetovoy, łatwo dojść do samego wejścia, gdzie można zobaczyć słowa „Yew-tree gaj” (Chost).

Jak dostać się z Adler? Jest to również bardzo proste. Podejmować żadnych środków transportu publicznego, który porusza się w kierunku Soczi, tylko aby dowiedzieć się, czy pójdzie do wojska. Wysiąść na Blue Hill i przejść około pół kilometra w górę ulicy do bardzo Samsheetovoy gaju.

Jeżeli prowadzisz swój własny samochód od Soczi, prawo z głównej drogi skręcić w prawo na gospodarza, a następnie ulicę Samsheetovoy – bezpośrednio do wejścia. Ścieżka z Adler również nie jest trudne. Pominięcia kolej na Kudepsta drugim z kolei będzie miało na gospodarza. Pominięciem most, skręcamy w prawo przed sobą – Boxwood Street.